kailera για amiga users

Retropolis Greece

Retro Member
Joined
7 Ιουλ 2009
Μηνύματα
380
Αντιδράσεις
270
Έχετε διάθεση να ασχοληθούμε λιγάκι με το kailera μπας και παίξουμε κανένα διπλό swos ή κανένα tv sports? Εγώ δυστυχώς δεν ξέρω και πολλά για το στήσιμο του. Δοκίμασα να στήσω ένα δικό μου server αλλά κάτι δεν κάνω σωστά. Αν κάποιος έχει τις γνώσεις ας το ξεκινήσουμε όλοι μαζί να θυμηθούμε τα παλιά. Τί λέτε;
 
Από ότι διάβασα πρόκειται για middleware software που επιτρέπει την επικοινωνία μεταξύ δύο ας πούμε WinUAE για να παίξεις διπλό μέσω Internet. Ενδιαφέρον ακούγεται!!
 
ναι έτσι είναι αλλά κάπου μου χαλάει το πράγμα...αν διαβάσει καποιος το thread που να εχει ασχοληθεί θα μπορεί και να βοηθήσει
 
Φίλε στο επίσημο site των Sensible fans θα βρεις πληροφορίες, συν ένα plug-and-play αρχείο που μπορείς να κατεβάσεις και να ξεκινήσεις να παίζεις SS online χωρίς κανένα σετάρισμα.

Υπάρχει ένα αντίστοιχο setup για το Kick Off 2. Έχω παίξει μερικά παιχνίδια αλλά προτιμώ το offline, δεδομένου ότι στο ΚΟ2 η άμεση ανταπόκριση είναι απαραίτητη για να το ευχαριστηθείς.
 
ξέρεις τί γίνεται; πάντα οι οδηγίες έχουν ένα κενό. Κατέβασα το έτοιμο αρχείο που δίνει η ιστοσελίδα αλλά όταν τρέχεις την εφαρμογή θέλει να επιλέξεις server χωρίς να σου προτείνει κάποιον συγκεκριμένο. Και εκεί χάνομαι. Αν μπορούσαμε να στήσουμε όμως εμείς ένα server έστω και κατοπιν συννενόησης ακόμα και μέσω msn θα κλείναμε το ραντεβού θα ανοιγαμε τον server θα παίζαμε όταν θέλαμε.
 
Τι εννοείς να σου προτείνει κάποιον συγκεκριμένο; Δεν έχει λόγο να σου προτείνει κάποιον. Μπες στο chat τους, βρες ένα παιδί που να έχει όρεξη για ματσάκι, διαλέξτε έναν server που μην είναι πολύ μακριά γεωγραφικά από σας και ξεκινήστε. Ή κάν' το με έναν φίλο σου. Δεν χρειάζεται να στήσετε δικό σας server.
 
ίσως έχεις δίκιο. θα το δοκιμάσω και θα ενημερώσω. Λοιπόν όλα οκ με το έτοιμο αρχείο για το sensible soccer. τί γίνεται όμως στην περίπτωση που θέλω πχ να παίξω με ένα φιλαράκι το blues brothers? το setup που έχω δεν μου επιτρέπει να αλλάξω δισκέτες. καμία πρόταση ;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα