Kelloggs Land Club

polaris

RetroN00b
Joined
31 Μάρ 2009
Μηνύματα
23
Αντιδράσεις
10
Καλημέρα στην παρέα. Στην δεκαετία του 80 πίσω από κάθε συσκευασία Corn flakes της Kelloggs υπήρχε ένα κουπονάκι που το ταχυδρομούσες και γινόσουν αυτόματα (με ενα αντίτιμο των 100 δρχ) μέλος στο club. Βέβαια καμιά εφημεριδούλα δεν έχω πλέον....αλλά βρήκα την πρώτη επιστολή του club προς έμενα.
 
χαχαχα πού το θυμήθηκες! όχι μόνο τη δεκαετία του 80 αλλά και του 90. ¨ημουνα κι εγώ μέλος(τη δεκαετία του 90) και θυμαμαι πως μου έστελναν καθε χρόνο ένα ημερολόγια-ατζεντα που έγραφε μεσα και κάτι ανέκδοτα, διαφορες ιστορίες για το πως δημιουργήθηκαν τα κέλοξ και διάφορα αλλα.
 
Κι εγω το ιδιο :)

σε ενα απο αυτα τα ημερολογια εγραφα τι εκανα καθε μερα. Απο τοτε δεν εχω κατσει να τα ξαναδιαβασω βεβαια.

Παντως απο περιεργεια εψαξα στο Γκουγκλ και δε βρηκα τιποτα, πραγμα που σημαινει οτι 1. ήταν καθαρα ελληνικο δημιουργημα και 2. δεν υπάρχει πλέον

Για ελληνική πρωτοβουλια μου φαινεται οτι ηταν σεβαστή επένδυση, με εικονογράφους κλπ κλπ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νομιζω εχω κατι εφημεριδουλες απο τα Κellogs^^ Αμα ειναι θα ανεβασω καμμια φωτο ^^
 
Πρεπει να ειχα και εγω μερικες! Ανυπομονω να δω καποια!
 
πω πω τι μου θυμησατε τωρα, το 1992 - 1993 ημουνα μελος και μου εστελναν καθε μηνα το μηνιαιο τευχος.. πρεπει να ψαξω στην αποθηκη μου γιατι πρεπει να εχω φυλαγμενο καποιο τευχος και αν το βρω θα το ανεβασω να το μοιραστω με εσας...
 
Ήμουν μέλος στα Kellogs και μου είχαν στείλει κάτι ζωγραφιές να χρωματίσω και την επιστολή με τη συνδρομή για το 1988 300 δρχ!!!Επίσης μια φορά είχα κερδίσει και ένα μπλουζάκι με τον Tony (από τα Kellogs Frosties).
 
BETTY BOOP είπε:
Ήμουν μέλος στα Kellogs και μου είχαν στείλει κάτι ζωγραφιές να χρωματίσω και την επιστολή με τη συνδρομή για το 1988 300 δρχ!!!Επίσης μια φορά είχα κερδίσει και ένα μπλουζάκι με τον Tony (από τα Kellogs Frosties).
Πόσο πληθωρισμό είχαμε τότε ; To 1985 100 δρχ....και μέσα σε τρία χρόνια η συνδρομή πήγε στις 300 ;
 
Και εγώ ήμουν μέλος στο club , απο τα Kellogs, όπως και οι άδερφες μου, και θυμάμαι μας έστελναν εφημεριδούλες στο σπίτι... Ήταν πραγματικά πολύ όμορφες και ίσως αν κοιτάξω κάποια στιγμή στα πράγματα μου να μπορέσω να βρώ κάποιες απο αυτές...!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα