Kellogs [Snack Pack]

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.887
Αντιδράσεις
3.887
Αγαπημενα δημητριακα ολων με τον πιο δημοφιλη στα παιδια τον Τονυ τον τιγρη.

Μου ηρθε μια φλασια με κατι κουτια kellogs σε μινι μεγεθος τα θυμαται κανενας αλλος.

Μεγεθος παλαμης ,αισθητα μικροτερα απο το κανονικο ,πρεπει να βγαιναν σε μια συσκευασια με ποικιλια απο γευσεις με διαφορα κουτακια!!

Πρεπει να ηταν αυτα,αν και εμφανισιακα διαφερουν.

http://www.youtube.com/watch?v=W0CIG_JWOpI

Kelloggs_Variety_8_Pack_Cereal.jpg
 
K εγω τρελαινομουν για τα frosties (αυτα με τον τιγρη)!!!!

Αλλα μετα συνειδητοποιησα οτι εχουν πιο πολυ ζαχαρη κ απο μια νουγκατινα κ τα σταματησα!!!! :eek: o_O

Κ πριν απο λιγα χρονια τα εβγαζαν ετσι σε mini!!! Nομιζω κ τωρα ακομα θα υπαρχουν!!
 
Ναι υπάρχουν ακόμα αυτές οι συσκευασίες στα σούπερ μάρκετ.

Έχουν φτιαχτεί για να τα παίρνεις μαζί σου, όταν θες ένα γρήγορο σνάκ.
 
Good που υπαρχουν ακομα!!

Πρεπει να και αλλοι λογοι για την μικρη συσκευασια με τις πολλαπλες γευσεις, οπως ευκαιρια να δοκιμασεις και διαφορετικα kellogs πληρωνοντας λιγοτερο και για τα παιδακια ειναι πιο κοντα στο μεγεθος τους αρα πιο αρεστα.

Anyway εγω θυμαμαι ειχα ξετρελαθει να παιζω με τα κουτακια αν και μονο τον Τιγρη ετρωγα και τον Κοκορα με την αναλογη ποσοτητα ζαχαρης. :D
 
αυτα τα μοιραζαν και καποιες φορες διαφημιστικα στα σουπερ μαρκετ(ιδιως οταν εβγαινε κατι καινουργιο) η τα εβαζαν δωρο με περιοδικα θυμαμαι ειχα βρει coco pops μινι στο μικυ μαους καποτε
 
Τα θυμαμαι τα συγκεκριμενα...τα τσακιζα ανελεητα! :D

Επισης στις μεγαλες συσκευασιες κατα καιρους

ειχε διαφορα μικροδωρακια οπως: χαλκομανιες,σημαιακια ΝΒΑ κλπ...

τα οποια τα εχω ακομα και διακοσμουν την ντουλαπα μου. :)

attachment.php


attachment.php
 
Διαφημισεις δημητριακων απο το Μικυ Μαους. :)

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
Οι μικρές συσκευασίες των δημητριακών για πρωινό κυκλοφορούν και στις μέρες μας στα σουπερμάρκετ. Μου αρέσουν τα δημητριακά Frosties αλλά και τα δημητριακά Corn Flakes με τον κόκορα στη συσκευασία.
 
Και μια φλασιά!

Θυμάστε μια περίοδο στα δημητριακά με τον κόκορα που είχε μέσα κάρτες που σου μάθαιναν τις φάσεις του ποδοσφαίρου; Στο πίσω μέρος του κουτιού υπήρχε και χαρτοκοπτική, όπου έκοβες ένα κομμάτι του χαρτονιού και το έκανες θήκη για να βάλεις τις κάρτες που μάζευες. Πρέπει να είχε πάνω μια κόκκινη και μια κίτρινη κάρτα.
 
Τρεις φιγούρες από Star Wars,που έδιναν τα Kellogs.

Δυστυχώς δεν θυμάμαι χρονολογία...

Η μία έχει ψεκαστεί με γκρι χρώμα ώστε να βαφτεί...

attachment.php
 
mmaker είπε:
Τρεις φιγούρες από Star Wars,που έδιναν τα Kellogs.Δυστυχώς δεν θυμάμαι χρονολογία...
Πρεπει να ειναι 1999 -2000...

Γιατι ο Jar Jar Binks (αριστερα) ειναι χαρακτηρας απο το The Phantom Menace του 1999.

Ωραια bustακια παντως! :thumbup:
 
+

ανακάλυψη από ''φατσοβιβλίο''

12038553_10153285854201859_591114007789164299_n.jpg είναι ενημερωτικό φυλλάδιο;
 
+

ανακάλυψη από ''φατσοβιβλίο''

attachment.php
είναι ενημερωτικό φυλλάδιο προφανώς
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χριστινακι,κανε ενα edit στο post σου και ξανακανε κοπο να ξανανεβασεις την φωτο γιατι δεν φαινεται τιποτα! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα