keyboard-mouse στο 360 και άλλα...

Αυτα ειναι...Τωρα ισως,λεω ισως αποκτησω καποτε ενα 360

Wally,τωρα πια δεν εχω δικαιολογιες :D
 
Αυτά είναι νέα... Τώρα με βλέπω με 360 αγκαλιά συντομότερα απ'ότι περίμενα...

Well done wally....!!! :thumbup:
 
New attachment snaps onto system's standard pad for quick and easy instant message typing.
While Microsoft's Xbox 360 Spring Update will integrate Windows Live Messenger into the system's dashboard for cross-platform chatting, the machine's text-window interface for standard control pads makes lengthy conversations a chore.

To ease the task of typing in messages without the aid of a full-sized keyboard, Microsoft today announced a new text input device for the Xbox 360 controller. The attachment snaps onto the bottom of the controller through the headset jack and features a QWERTY-style key layout with 47 keys.

The keyboard attachment has not been priced or even named yet, but it is expected to see release this summer.
Eεερχεται...(αν και δεν ξερω ποσο χρησιμο θα ειναι :D )

text_screen001.jpg


text_screen002.jpg


κατι μου θυμιζει....

joy034.jpg
 
Το mouse δεν βλέπω όμως.....
 
πατα 5 φορες το PageUp.... :D :D:D:D:D
 
Πολύ κακό για το τίποτα. Τα πλήκτρα είναι πολύ μικρά και το μόνο που θα μπορέσουν να επιτελέσουν είναι μια επίπονη και εκνευριστική προσπάθεια να ασχοληθείς με messenger στην κονσόλα.

Αν το πληκτρολόγιο δεν έχει πλήκτρα κανονικού μεγέθους..... εδώ ακόμα και με τα πλήκτρα ορισμένων φορητών έχεις πρόβλημα, ακόμα κι εγώ που δεν διαθέτω τις κλασσικές μεγάλες χερούκλες των μπετατζήδων.
 
akmakas είπε:
Το mouse δεν βλέπω όμως.....
Είναι ολόκληρο ένα mouse, έχει μπίλια από κάτω. Το πιάνεις βέβαια με τα 2 χέρια σαν να ζημώνεις ένα πράμα.
 
Στην φωτογραφία φένεται πολύ ωραίο αλλά πρακτικά συμφωνώ με τον Pooky. Τα πλήκτρα πρέπει να είναι μικροσκοπικά. Μάλλον θα χρειάζεται καμιά οδοντογλυφίδα για να τα πατάς.
 
Mα οι χριστιανοι δεν το βαλαν για να γραψεις μυθηστορημα! :D

Eιναι ενα backlite ;) μικρο keyboard για text entry κυριως...12 κουμπια και 3 μοχλοι ειναι αρκετοι για control anyway :)
 
Λογικά με τον αντίχειρα, δεν θα έχεις πρόβλημα για απλό instant messaging... ;)

Στην τελική, δεν θα το χρησιμοποιείς για να κάνεις post στο GRM :tease:
 
Εσύ μη χάσεις να τους δικαιολογήσεις. :D :D

Α, και που τους είδες τους Χριστιανούς, για την Μ$ μιλάμε........ :diablotin: :diablotin:
 
pooky είπε:
Α, και που τους είδες τους Χριστιανούς, για την Μ$ μιλάμε........ :diablotin: :diablotin:
Άμα σε αναφέρω στον Billaκο και δείς DX10 την δευτέρα παρουσία θα σου πώ εγώ :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:
 
Ναι!Ναι! να μεινει με DX9 να σου πω εγω FTW μετα :D

ααα φυσικα υπαρχει και το OpenGL να παιζεις TuxRacer15...μπουαχαχαχαχα

καλη φαση που ειμαστε παλι online και offtopic...
 
Έτσι, έτσι!

Μ$inclair FTW!!!!!!

Ότι φτιάχνει ο Billakos είναι υπεράνω κριτικής!!!!
 
telonio είπε:
Τα πλήκτρα πρέπει να είναι μικροσκοπικά. Μάλλον θα χρειάζεται καμιά οδοντογλυφίδα για να τα πατάς.
Καλα καλα εδω που και που ποσταρω σε forum απο το ppc μου μεσω wifi και λετε μικρα αυτα τα κουμπια;...Και σημειωτεον-πιστευω πως ειναι αντιληπτο λογω nick-πως αντιλαμβανεστε τι δαχτυλα εχω...:rolleyes:
 
Πίσω
Μπλουζα