[KIBI-Αφοί Βασιλειάδη] Κύλινδροι / σωλήνες

Έπρεπε ν ατου στήσεις άλλο σκηνικό :

Μόλις σου είπε "100" να κάνεις ότι δήθεν παίρνεις κάποιον στο κινητό και του λες :

"Έλα Γιώργο, στο βρήκα το παιχνίδι που ήθελες, αλλά θα σου κοστίσει 200 ευρώ. Το θες;"
 
exetlaios είπε:
Έπρεπε ν ατου στήσεις άλλο σκηνικό :
Μόλις σου είπε "100" να κάνεις ότι δήθεν παίρνεις κάποιον στο κινητό και του λες :

"Έλα Γιώργο, στο βρήκα το παιχνίδι που ήθελες, αλλά θα σου κοστίσει 200 ευρώ. Το θες;"
Να σου πω...δεν το σκεφτηκα... :D

Τελος παντων....καπου θα το ξαναπετυχω. :)
 
Αχ! Κι εγώ το θυμήθηκα. (πολλά χρόνια ξεχασμένο). Όντως σαν να ήτανε χτες. Βέβαια, ως παιδί και νέρντ δεν είχα την ικανότητα να φτιάξω τόσο ωραίες κατασκευές σαν αυτές που έχει πάνω το κουτί, αλλά διασκεδάζαμε με τους φίλους και την αδερφή μου. Τελικά, σ'αυτό το φόρουμ έχω θυμηθεί τόσα πράγματα, που είχα από χρόνια ξεχάσει.
 
Θυμάται κανείς κάτι παξιμάδια πλαστικά με τρύπες που είχαν μαζί και χοντρές βίδες μεγάλες; δεν ήταν από συμπαγές πλαστικό, το ζουλούσες και είχαν κενό μέσα. Δεν θυμάμαι αν προέρχονταν από ένα ευρύτερο σύνολο, ή ήταν έτσι αυτό το παιχνίδι απλά.
 
Aλλο ενα σετακι απο κυλινδροσωληνες ΚΙΒΙ βρεθηκε, το #582.... :D

attachment.php


attachment.php


attachment.php


Πηγη φωτo: ebay
 
Rheinmetall είπε:
Θυμάται κανείς κάτι παξιμάδια πλαστικά με τρύπες που είχαν μαζί και χοντρές βίδες μεγάλες; δεν ήταν από συμπαγές πλαστικό, το ζουλούσες και είχαν κενό μέσα. Δεν θυμάμαι αν προέρχονταν από ένα ευρύτερο σύνολο, ή ήταν έτσι αυτό το παιχνίδι απλά.
Μαλλον εννοεις σετ με βιδες και εργαλεια. Υπηρχαν και υπαρχουν πολλα. Ισως θυμηθεις κατι μεσα απο φωτογραφιες.
 
Αν έχει κανείς το Νο 560 φτιάχτε κάνα σχέδιο και βάλτε καμιά φωτό να θυμηθούμε τα νιάτα μας
 
Πίσω
Μπλουζα