[KIBI-Αφοί Βασιλειάδη] Play Boys

makisimos

RetroMasteR
Joined
8 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.516
Αντιδράσεις
157
Επεσαν στα χερια μου προσφατα, ονομαζεται PLAY-BOYS (παρα ενα S θα παρεπεμπε αλλου :D )ειναι σαν playmobil, εχει διαφορα σετ (μεταξυ των οποιων και ενα με παρελαση στρατιωτων με Ελληνικη σημαια)!!!

Αναγραφει οτι ειναι φτιαγμενο απο Αφοι Βασιλειαδη-ΚΙΒΙ και εχει σωματοτυπο και χαρακτηριστικα πολυ διαφορετικα απο playmobil απλα το ολο project δειχνει οτι αυτα αντιγραφει...αλα Ελληνικα..!

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ειναι οι πλει μποιζ!!!! Για αυτο η ασθενης που εχουν στο κρεββατι ειναι τοσο χαμογελαστη!8)8)8)8)

Με γεια Μακισιμο!!!! Εχουν πολυ πλακα!!! :D
 
Ααα, Αναστασια μου ειναι αντρας ο ασθενης..!!! Πως να το ερμηνευσουμε αυτο τωρα??

Χμμμμ... αλλο ενα παιχνιδι τυπου ΠΙΝ ΠΟΝ ..???αχαχαχχααχαχ
 
Ωχ τωρα που το λες Μακισιμο μου, μαλλον παλι εμπλεξα αγορια με κοριτσια!!! :D Τους ειδα τους νοσοκομους με το καπελο, και τον αλλο χωρις καπελο και αμεσως να παει τα μυαλο μου σε Πιν Πον! Εμ κι αυτοι με τετοιο μαλλι... :xm:

Να δω παιχνιδι με ελληνικη σημαια να παθω... :eek:
 
Τα αλλα σετ που ανεφερα δεν τα εχω εγω αυτοπροσωπως, το κουτι που σας αναρτησα στο πρωτο ποστ, τα εχει ολα τα υπολοιπα σετ απο πισω..!!!! Οταν ξαναδανειστω το καταραμμενο καλωδιο του κινητου , θα το φωτογραφησω και θα το περασω να σας το δειξω..

ΥΓ Αναστασια ξερω τι θα πεις, να αγορασω επιτελους φωτογραφικη... χεχεχ :D
 
Έίχα και εγώ τέτοια. Μάλιστα εγώ είχα ένα ποδοσφαιράκι. Κάθε ένα τέτοιο ανθρωπάκι έμπαινε πάνω σε μια βάση και πατώντας ένα κουμπάκι κλώτσαγαν κατά κάποιον τρόπο την μπάλα. Δεν μου έχει απομείνει τίποτα όμως...
 
Ωστε Play boys λέγονταν αυτά;

Ορίστε μια φωτογραφία που έβγαλα, ο ποδοσφαιριστής αριστερά είναι αυτό που λέει ο Playmolover, για τον εξωγήινο στη μέση δεν είμαι σίγουρος ότι είναι από την ίδια σειρά, ο καουμπόι στα δεξιά πάντως ήταν από τα αγαπημένα μου παιχνίδια! Είχε και ο αδερφός μου έναν αντίστοιχο ινδιάνο. :)

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωχ THEBEST20 τρεξεεεεεεεεεεεε..!!! Μηπως εννοεις αυτον με το κεφαλι παπιας???

ΥΓ. Φιλε lord Makro το καλυτερο σου παιχνιδι δεν φαινεται στην φωτο..!! Κι εννοω το τρανσφορμενσ οπου φαινεται δεξια στην γωνια..!!! :D ΤΕΛΕΙΟ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Lord_Makro, το ανθρωπάκι αριστερά, ο ποδοσφαιριστής με την άσπρη εμφάνιση είναι από παιχνίδι ποδοσφαιράκι! Το είχα και θυμάμαι που τους ξεσυναρμολογούσα συνεχώς. Και είχε και περίεργο τρόπο να παίζεις. Μήπως ήταν εκείνο με την πράσινη τσόχα-γήπεδο;
 
makisimos είπε:
ΥΓ. Φιλε lord Makro το καλυτερο σου παιχνιδι δεν φαινεται στην φωτο..!! Κι εννοω το τρανσφορμενσ οπου φαινεται αριστερα στην γωνια..!!! :D ΤΕΛΕΙΟ
Χαχα βασικά εγώ το έκοψα από τη φωτογραφία για να επικεντρώσω στο θέμα μας :cool: το έχω βάλει και στο αντίστοιχο θέμα έτσι κι αλλιώς! ;)
 
Play boys

Βρήκα αυτή τη φιγούρα σε ένα ψιλικατζίδικο γνωρίζει κανένας αν είναι παλιό?

[edit]dead imageshack photo[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λογικά παλιό είναι,και φθηνή απομίμηση των playmobil.Moυ θυμίζει τα playbig που υπήρχαν στη δεκαετία του 80 και πρόσφατα έμαθα την ύπαρξή τους.Το αγόρασες?Τι τιμή είχε?
 
thebest20 είπε:
Λογικά παλιό είναι,και φθηνή απομίμηση των playmobil.Moυ θυμίζει τα playbig που υπήρχαν στη δεκαετία του 80 και πρόσφατα έμαθα την ύπαρξή τους.Το αγόρασες?Τι τιμή είχε?
Ναι.1e το πηρα
 
Με 1? μια χαρά ότι κι αν είναι!Είχε κι άλλες τέτοιες φιγούρες?Στο πίσω μέρος του κουτιού,αν δεν το έχεις πετάξει ακόμα,λογικά θα έχει πληροφορίες.
 
thebest20 είπε:
Με 1? μια χαρά ότι κι αν είναι!Είχε κι άλλες τέτοιες φιγούρες?Στο πίσω μέρος του κουτιού,αν δεν το έχεις πετάξει ακόμα,λογικά θα έχει πληροφορίες.
Οχι δεν εχει τπτ απο πισω απο μπροστά γράφει μόνο την εταιρία "kibi"
 
Tελικά όντως είναι παλιό!
 
Ορίστε και μια διαφήμισή τους από Μεγάλο Μίκυ της εποχής...

attachment.php
 
Πίσω
Μπλουζα