Knight Rider (2008 TV series) Remake

Σλουρπ - σλουρπ ! Ναι , πού το είδατε ;
 
Και τι είναι ενα Lada Niva με αριθμομηχανή (κομπιουτεράκι) στην κονσόλα?

ΚΙΤΤ για τους φτωχούς.

τολης
 
ισως να το χωνευα αν αρχιζε ετσι...........
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το ειδα και εγω παιδες πολυ καλο!! ξερεται αν θα το συνεχισουν;;;
 
Σε κάποιο μαγαζάκι (torr) διάβασα ότι η νέα σειρά αρχίζει από τον Σεπτέμβριο ή Οκτώβριο και θα είναι εβδομαδιαία. Και εννοείται οτι θα διατίθεται εκεί.
 
Ξεκιναει σημερα το πρωτο επεισοδιο της σαιζον στο NBC.

Ψαχτε το μεχρι να το φερει καποιο ελληνικο καναλι,διολου ΑΠΙΘΑΝΟ μιας και "Terminator" και "Doctor Who" ειναι στο φετινο προγραμμα. :cheers:
 
Είδα το πρώτο επεισόδειο σήμερα, παιδιά είναι για γέλια.

Το αμάξι πετάει, είναι μεταλλασσόμενο μέχρι αηδίας και τα graphics ψευτικα μέχρι αηδίας. Άνετα το παρακολουθείς για να γελάσεις.

Ντάξει, το pilot βλεπόταν άνετα, αυτό είναι για τα πανηγύρια
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ενημερωτικα, θρεντακι για την επερχομενη ταινια.

Knight Rider (2008 film)

Η σειρα τωρα που ξεκινησε απο εχτες και που οπως λες μαυρα χαλια-παραγωγη,αλλα μηπως και το original δεν ηταν.......

Ναι μεν αλλα με τα παιδικα μας ματια το θεοποιουσαμε :D
 
Aardvark είπε:
Η σειρα τωρα που ξεκινησε απο εχτες και που οπως λες μαυρα χαλια-παραγωγη,αλλα μηπως και το original δεν ηταν.......

Ναι μεν αλλα με τα παιδικα μας ματια το θεοποιουσαμε :D
Αυτές οι γραμμές περιγράφουν το όλο θέμα στην πραγματική του διάσταση.

Αυτό ακριβώς συνέβαινε...η γενιά μας μεγάλωσε κοιτώντας από τα παράθυρα αυτοκινήτων βάζοντας το χέρι στο τζάμι για να έχει ορατότητα ώστε να δει πόσο έγραφε το κοντέρ. Χαρά που κάναμε όταν είχε... στροφόμετρο και ταχύμετρο άνω των 200! Αυτό είχε να κάνει με το απωθημένο όλων των Ελλήνων μέχρι το '90 ν' αγοράσουν αυτοκίνητο της προκοπής άνω των 1200 κυβικών και όχι τα σαπάκια της Ευρώπης και τα μαιμού-κομμένα "φτιαγμένα" της εποχής ως απόρροια της φορομπηχτικής πολιτικής των κυβερνήσεων σε σχέση με την κατοχή ΙΧ.

Όταν λιπόν είδαμε στην τηλεόραση ένα σπορ αυτοκίνητο μ' εσωτερικό γεμάτο λαμπάκια(must τότε), υπολογιστή που μιλούσε και έκανε όσα έκανε τότε ο ΚΙΤΤ λογικό ήταν να εντυπωσιαστούμε. Ο υπολογιστής ήταν κάτι το μυθοποιημένο τότε...

Σκεφτείτε ενδεικτικά πόσοι τυχεροί είχατε σπέκτρουμ 48κ το 1984; (Εγώ και ο αδερφός μου πήραμε έναν 24000 με δόσεις από οικονομίες 2 ετών και νιώθαμε προνομοιούχοι!)

Σήμερα όλα αυτά δεν υπάρχουν πια. Η αγορά αυτοκινήτου είναι εύκολη υπόθεση για όλους (για την συντήρηση δεν σχολιάζω βέβαια) ενώ και οι υπολογιστές βρίσκονται σε όλα τα σπίτια με σύνδεση στο διαδίκτυο.

Με άλλα λόγια no wow factor για τον νέο ιππότη της ασφάλτου. Έτσι απλά!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aardvark και spyros_s +1 έτσι είναι παιδιά άλλα χρόνια τότε μαγευόμασταν με το τίποτα σαν τους ινδιάνους με τα καθρεφτακια ένα πράγμα...

υγ:βέβαια από την άλλη καλό θα ήταν ο κιτ του σήμερα να μην ήταν τοοοοσοο υπερβολικός για να μπορούμε να το δούμε χωρίς μετά το τέλος της ταινίας να πρέπει να πάμε στα lazer line για μεταμόσχευση μαλλιών .. μέχρι χρώμα αλλάζει όποτε θέλει έλεος.
 
spyros_s είπε:
Αυτές οι γραμμές περιγράφουν το όλο θέμα στην πραγματική του διάσταση. Αυτό ακριβώς συνέβαινε...η γενιά μας μεγάλωσε κοιτώντας από τα παράθυρα αυτοκινήτων βάζοντας το χέρι στο τζάμι για να έχει ορατότητα ώστε να δει πόσο έγραφε το κοντέρ. Χαρά που κάναμε όταν είχε... στροφόμετρο και ταχύμετρο άνω των 200! Αυτό είχε να κάνει με το απωθημένο όλων των Ελλήνων μέχρι το '90 ν' αγοράσουν αυτοκίνητο της προκοπής άνω των 1200 κυβικών και όχι τα σαπάκια της Ευρώπης και τα μαιμού-κομμένα "φτιαγμένα" της εποχής ως απόρροια της φορομπηχτικής πολιτικής των κυβερνήσεων σε σχέση με την κατοχή ΙΧ.

Όταν λιπόν είδαμε στην τηλεόραση ένα σπορ αυτοκίνητο μ' εσωτερικό γεμάτο λαμπάκια(must τότε), υπολογιστή που μιλούσε και έκανε όσα έκανε τότε ο ΚΙΤΤ λογικό ήταν να εντυπωσιαστούμε. Ο υπολογιστής ήταν κάτι το μυθοποιημένο τότε...

Σκεφτείτε ενδεικτικά πόσοι τυχεροί είχατε σπέκτρουμ 48κ το 1984; (Εγώ και ο αδερφός μου πήραμε έναν 24000 με δόσεις από οικονομίες 2 ετών και νιώθαμε προνομοιούχοι!)

Σήμερα όλα αυτά δεν υπάρχουν πια. Η αγορά αυτοκινήτου είναι εύκολη υπόθεση για όλους (για την συντήρηση δεν σχολιάζω βέβαια) ενώ και οι υπολογιστές βρίσκονται σε όλα τα σπίτια με σύνδεση στο διαδίκτυο.

Με άλλα λόγια no wow factor για τον νέο ιππότη της ασφάλτου. Έτσι απλά!
+100000000...

...συμφωνώ απόλυτα!
 
Σήμερα βγήκε το δεύτερο επεισόδιο, μην ξεχνιόμαστε.

Τώρα με χαλάσανε λιγότερα πράγματα, το άλμα έγινε εν κινήσει, ο ΚΙΤΤ έπαθε την πρώτη του βλάβη, όλα καλά δηλαδή.

Το μόνο που δεν μπορώ να φάω είναι οτι ο ΚΙΤΤ μεταμορφώνεται σε DATSUN.
 
Δεν το έχω δεί, και ούτε θέλω να το δώ. Και οταν διαβάζω οτι ο νεός ΚΙΤΤ είναι ... τρανσφόρμερ (!!!) ακόμη περισσότερο χειροτερεύει η γνώμη μου για αυτό.

Επίσης απο όσο ξέρω, τόλμησαν να πειράξουν το θεικό theme της αρχικής σειράς. Αίσχος! :p
 
Διαβασε τι σου εγραψα στη Βεντετα !!
 
Πίσω
Μπλουζα