• Αγαπητά μέλη: Για λόγους ασφαλείας, τα παλιά σας user passwords έχουν καταργηθεί. Πατήστε εδώ για password reset ώστε να ορίσετε νέο συνθηματικό. Μη ξεχάσετε να ελέγξετε τον spam folder σας για το email που θα παραλάβετε. Aν πιστεύετε ότι έχετε εγγραφεί με email address που έχει καταργηθεί, παρακαλούμε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο info@retromaniax.gr για να αποκαταστήσουμε το πρόβλημα.

Kouvalias [Κουβαλιάς]

mytinyworld

RetroNuts!
Αντιδράσεις
41
Ο Αη Βασίλης μας ήρθε φέτος νωρίς! Και ιδού τα δώρα του! :D

katerinak

Expert
Αντιδράσεις
1.570
mytinyworld τι ομορφα που ειναι!! με γεια και καλοπαιχτα :)

mytinyworld

RetroNuts!
Αντιδράσεις
41
Σ'ευχαριστώ Κατερίνα! Είναι για τις μικρές μου! :cheers:

ΜΑΤΑ

RetroN00b
Αντιδράσεις
0
Σ' ευχαριστώ τόσο πολύ για αυτή τη φωτογραφία! Αυτό το παιχνίδι το έψαχνα παντού. Να' σαι καλά!

Wally

Retired Admin
Αντιδράσεις
2.456
Θυμαμαι αχνα οτι μικρος εκτος απο την παπια με το αυγο, ειχα και το κοκκινο σκυλακι.

Εψαξα να βρω φωτογραφιες στο διαδικτυο αλλα μου φερνει μονο το παρακατω που κατι δεν μου παει καλα.

kouvailas h.JPG

Θυμαμαι οτι το δικο μου ειχε πιο μακρια μουσουδα.

Το θυμαται κανεις αλλος?

NIOBH

RetroMaNiaC
Αντιδράσεις
1.054
Νομίζω Wally ότι δυο σκυλάκια σαν αυτό που ψάχνεις (κόκκινα με μακρύτερη μουσούδα), τα έχει δείξει ο timehunter εδώ, τρίτο ράφι, αριστερά.

Σχετικά με τον ΚΟΥΒΑΛΙΑ, η Μαρία Αργυριάδη (του [thread=29506]Μουσείου Παιχνιδιών[/thread]) είχε αναφέρει σε άρθρο της, ότι ο Α. Κουβαλιάς ξεκίνησε να κατασκευάζει τα ξύλινα παιχνίδια του στην Καλλιθέα το 1946, ενώ αργότερα μπήκε στην επιχείρηση και ο γιός του Νικόλαος.

pardalotzatziki

RetroNuts!
Αντιδράσεις
91
Μηπως εννοεις αυτο; Αυτο πρεπει να ειχα και γω...

dog 1.jpg

dog 2.jpg

Wally

Retired Admin
Αντιδράσεις
2.456
Μαλλον το πετυχες! Η μονη διαφορα ειναι οτι ΝΟΜΙΖΩ πως οι ροδες ηταν σφαιρικες

Μπλουζα