Lambada mania

Aααα εεεεε ωωωωπ σορρυ, τι να κανουμε, νομιζω κι εγω αν εβαζα nick "Μαρια" μαλλον θα με μπερδευατε :D
 
ωχ,παλι θα γινω κακος..

..απ ολες τις "μοδες"και μανιες που βιωσαμε σαν νεανιες,ηταν η πιο ΜΠΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΚ...(για να μη βαλω επιθετα που θα κοπουν παλι..)ευτυχως δεν κρατησε πολυ..θυμαμαι χαρακτηριστικα ,οταν ειχαν ειχαν ερθει για εμφανιση στο "Ροδον"(αυτο δεν το λες συναυλια..)ειχε σκασει μυτη τετοιος κοσμος...που ρωταγαν"μα καλα δεν εχει τραπεζια εδω??"ασε που δεν ειχαν τι αλλο να παιξουν και επαιζαν το ..γνωστο κομματι 452 φορες..
 
Gryzor είπε:
Aααα εεεεε ωωωωπ σορρυ, τι να κανουμε, νομιζω κι εγω αν εβαζα nick "Μαρια" μαλλον θα με μπερδευατε :D
O Starbuck στο original BSG ήταν άντρας! :) Είχα παραξενευτεί λίγο όταν είδα ότι τον έκαναν γυναίκα στο νέο.
 
είπα κι εγώ, μπας κι έχω εκείνο το παλιό αβατάριο με την Ελίζα...

βρε! παλικάρι από τα πρώτα ήταν ο Στάρμπακ στο Γκαλάκτικα.. στα καινούργια τον γυρίσανε σε κοριτσάκι. 8)

Επίσης, πραγματικά φτάνουμε να θεοποιούμε τα ρετρό αλλά πολλά ήταν κιτς και γκριτς και πριτς. Πώς να το κάνουμε; Η Μπέσυ Αργυράκη όσο μεθυσμένος και να την ακούσεις είναι χάλια μαύρα, οι βιντεοταινίες του '80 ΔΕΝ παλεύονται ούτε με τα ξυλάκια του Μπρους Λη και το Λαμπάδα καλό ήταν αλλά για μια, άντε δύο νύχτες! :p

Μάνο, κορυφαίο το αβατάριό σου! Το Grim Fantango είναι από τα ομορφότερα παιχνίδια που έπαιξα στο πισί κι απορώ γιατί δεν βγάλανε συνέχεια...
 
Θενξ για το χεντς-απ, δεν το εχω δει το οριτζιναλ...

Το Grim ειναι δικαιως απο τα κλασσικα, και απιθανο soundtrack.

Ωπ, ξεφυγαμε :)
 
thebest20 είπε:
είχα το βινύλιο...στην πρώτη μεριά είχε το κομμάτι και στη δεύτερη το ορχηστρικό...500 δρχ νομίζω έκανε!Τώρα βέβαια θα σκονίζεται μαζί με τα άλλα δισκάκια!Ήταν το πιο διαχρονικό κομμάτι σε σχέση με τα "Macarena" & "Asereje"
Το είχα πάρει κι εγώ αυτό. Μέχρι όμως να ψιλιαστώ ότι παίζει στις 44 στροφές το άκουσα μερικές φορές σε μπλούζ έκδοση. :)
 
Το αγαπημένο μου τραγούδι! Είχα ξεβιδωθεί στο χορό...!
 
ΕΕΕΕΕΕΕΛΛΛΛΛΛΛΛΑΑΑΑΑΑ....Για παμεεεεεεεεεε.....παμε να ζεσταθουμε λιγο.... :acoustic: :hurrah: :cheers:

Lambada Kaoma

[video=youtube;-9HWS9feqt4]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πώς είχα την εντύπωση ότι πολύ-πολύ παλιότερα είχα απαντήσει στο post! :xm: Προφανώς όχι!

Δε νομίζω ότι υπάρχει άνθρωπος που να έζησε στα 80's και να μη θυμάται το Lambada! :)

Φυσικά ήταν must να ξέρεις να το χορεύεις, καθώς ήταν το μόνιμο θέμα χορού στα party (& ειδικά στα αποκριάτικα!)!

Οικογενειακώς, είμασταν ενθουσιασμένοι με το Lambada!

Όλοι? Όχι όλοι! Ο ταλαίπωρος ο πατέρας μου ήταν το πειραματόζωο, γιατί δε νοείτω να πάω να χορέψω χωρίς να ξέρω!

Και μαντέψτε ποιος έκανε τον καβαλιέρο! :D
 
Το θυμάμαι σε αποκριάτικη γιορτή του 1989 να παίζει από τα μεγάφωνα του σχολείου υπο τους ήχους των καψουλιών και τις σερπαντίνες να δίνουν και να πέρνουν. Ωραίες εποχές, αγνές!
 
Mια βλακεια και μιση ηταν και οπου το εβαζαν την εκανα με ελαφρα πηδηματακια και οπου ειχα το κουμαντο εγω για την μουσικη δεν ακουγοταν ποτε και δεν τολμουσε κανεις να το ζητησει.Το μονο που μαρεζε και γουσταρα πιτσιρικας ηταν η ξανθουλα που χορευει με τον μαυρο:dribble:
 
BETTY BOOP είπε:
Το αγαπημένο μου τραγούδι! Είχα ξεβιδωθεί στο χορό...!

BETTY BOOP είπε:
+

είχα και φούστα λαμπάντα...οπότε όταν είχα διάθεση για τέτοιο χορό, φόραγα τη φουστιτσα και...τσακίρ κέφι στο σπίτι!!!
 
Τραγικο τελος για την τραγουδιστρια του θρυλικου Lambada.... :(

Η ειδηση επιβεβαιωνεται και απο το BBC News....Κριμα και ηταν πολυ νεα.... R.I.P. .... :(

Ως ελαχιστος φορος τιμης, ενα εξωφυλλο απο το Αγορι Γ' Περιοδου Νο 13 (651) που μνημονευε τοτε την Lambada....

AgoriC_0013.jpg

πηγη φωτο: greekcomics. gr

Kaoma - The Lambada ORIGINAL Music Video Clip Llorando Se Fue 1989 OFFICIAL.flv

https://www.youtube.com/watch?v=kmvgxB_ZRoE
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι άνω των 35 σίγουρα θα θυμούνται την μεγάλη επιτυχία που είχε κάνει

το τραγούδι "Lambada" στα τέλη της δεκαετίας του 80'.

Δυστυχώς η 63χρονη σήμερα Λοάλουα Μπράις Βιέιρα, η τραγουδίστρια της διεθνούς επιτυχίας του 1989,

La Lambada, εντοπίστηκε νεκρή στο αυτοκίνητό της την 19/1 στο Σακερέμα, στις ακτές της περιοχής του Ρίο ντε Ζανέιρο.

Πηγή: http://www.eleftherostypos.gr/politismos/71347-apanthrakomeni-brethike-i-tragoydistria-poy-ermineyse-to-thryliko-lambada/

http://flashnews.gr/post/299645/thyma-dolofonias-h-tragoydistria-toy-lambada-apo-diko-ths-ypallhlo
 
Πίσω
Μπλουζα