Lazer Tag Academy (1986)

Max_brain

RetroWannaBe
Joined
4 Δεκ 2006
Μηνύματα
53
Αντιδράσεις
5
Θυμαμαι ενα παιδικο,στο οποιο ηταν κατι νεοι που ειχαν κατι οπλα με λειζερ,κ πυροβολουσαν κατι μαλλιαρα τερατα ,που ηταν πριν ανθρωποι τα σκανκς...

δεν θυμαμαι πως λεγοταν ομως....

ξερει κανεις; και αν μπορουμε να βρουμε επεισοδια η πληροφοριες
 
hi

Το βρηκα!!!! λεγεται laser tag academy.....eida k photos ,anatrixiasa!!!
 
postαρε καμια φωτο μηπως θυμηθουμε τιποτα
 
Αυτό το cartoon δεν το πήγαινα με τίποτα! Τα skags (ή όπως αλλιώς λέγονταν) μου την δίναν αφάνταστα! Είχα τέτοιο μίσος με αυτό το όνομα, που στα σχολικά μου τετράδια skag μουτζούρωνα το όνομα με στυλό για να μην το βλέπω! Για πολύ μίσος μιλάμε!
 
Ποστάρω για να πω ότι η εν λόγω σειρά με ταλαιπώρησε για κάμποσο καιρό. Είχα εικόνες στο μυαλό μου αλλά δεν ήξερα πώς την ευχή να το ψάξω μιας και το google δεν έβγαζε αποτελέσματα για το "αστροπίστολο" :D

Και η εισαγωγή εδώ:

 
Το ξέρετε ότι μόλις χθες η σειρά "ανέβηκε" μεταγλωττισμένη σε γνωστό tracker;
 
Με συνχωρειτε ελα επειδη ειμαι κανουργιος μπορειτε να μου πειτε σασ παρακαλω σε πιο γνωστο tracker ανεβηκε για να τα κατεβασω?
 
Πωωωω τι μου θυμισατε τωρα. Αγαπημενη μου σειρα.. :)

Ηταν ταξιδια μεσα στο χρονο. Η μια κοπελα η Τζειμι ζει στο μακρινο μελλον, και χρησιμοποιει το "αστροπιστολο" που το εφτιαξε πρωτη μια μακρινη προγονος της. Το αστροπιστολο δεν στοχευει ανθρωπους (ειναι αχρηστο) αλλα μονο αντικειμενα. Μπορει να τα μετακινει, τα καταστρεφει κτλ κτλ. Ειναι πρωταθλητρια στους αγωνες αστροπιστολου, και αυτη καθως και ολα τα μελη της οικογενειας της (απο προγονοι μεχρι απογονοι) εχουν την ιδια ικανοτητα στο να το χειριζονται,

Ανακαλυπτουν εναν πιο προσφατο προγονο της κοπελας (σε μια εποχη που βασιλευε χαος στην γη), που ηταν κακοποιος, και που ειχε για παρεα του τα σκανγκς (μαλλιαρα ρομποτ στην κυριολεξια, κατι σαν ζωακια εδειχναν). Τον Ντραξτον Ντραμπο. Κανουν τον λαθος και τον ξυπνουν, και τους κλεβει ενα αστροπιστολο, και μαζι με τα σκαγκς του, ταξιδευουν μεσα στον χρονο, για να σκοπισουν το χαος και να αλλαξουν την ιστορια. Πρωτος στοχος η μακρινη προγονος που εφτιαξε το αστροπιστολο

Η Τζειμι, ταξιδευει και αυτη στον χρονο και βρισκει τα ξαδερφια της (αδερφια μεταξυ τους) την Μπεθ, τον Τζον και τον μικρουλη Νικ, και αφου περνα το πρωτο σοκ μεχρι να γνωριστουν, ολοι μαζι κυνηγουν τον Ντραξτον.

Καθε επεισοδιο ηταν και μια τους περιπετεια μεσα στον χρονο.

Μακαρι να την ξανα εβλεπα γιατι μου αρεσε παρα πολυ :)

Ξαναβαζω και τους τιτλους αρχης, που λενε και εν συντομια την αρχη της ιστοριας

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ιδου και τα εξωφυλλακια αποτις vhs που κυκλοφορησαν:

LAZER TAG-5.jpg

LAZER TAG-1.jpg

LAZER TAG-2.jpg

LAZER TAG-3.jpg

LAZER TAG-4.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα