Leisure Suit Larry Returns in HD

Γιατί σε χαλάει τόσο πολύ; Νομίζω ότι το να είναι αρκετά πιστό στο "παλιό" στυλ των adventures δεν είναι κακό και είμαι σίγουρος ότι σκόπιμα το έχουν κάνει να θυμίζει το Larry 7.

Τα γραφικά του είναι ωραία handdrawn. Είναι λογικό να μην έχουν αλλάξει πολύ σε σχέση με του 7, άλλωστε τα 2D graphics είχαν ήδη πλησιάσει τα όρια τους από τότε. Και εδώ που τα λέμε ακριβώς επειδή είναι 2D handdrawn παραμένουν πολύ πιό διαχρονικά από οποιοδήποτε άλλο είδος γραφικών, με τον ίδιο τρόπο που και τα Looney Tunes των 60s βλέπονται άνετα σήμερα σε αντίθεση με πολλές ταινίες της εποχής.

Αν ζήταγαν full price στο Kickstarter θα με χάλαγε, αλλά για τα 15$ που ζήταγαν για το digital copy εγώ δεν μπορώ να έχω παράπονο...
 
Larry larry larry,ονειρο απατηλο για τους εχοντες 8μπιτα την χρυση εποχη ,μονο το διαβασμα στα reviews μας ειχε μεινει.


Εμενα μ'αρεσει το βιντεακι που απο οτι βλεπω στον τιτλο γραφει remake.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Maddog είπε:
Γιατί σε χαλάει τόσο πολύ;
Με χαλάει που 1.5 χρόνο μετά από τη μέρα που υποτίθεται ότι άρχισε το development παρουσιάζουν μια τόσο πρώιμη έκδοση. $650,000 για ένα remake (που σημαίνει έτοιμο σενάριο, γρίφοι, διάλογοι κτλ.) ενός ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΣΥΝΤΟΜΟΥ σε διάρκεια παιχνιδιού με τεχνολογία 90s δεν βγαίνουν με την καμία. Το Lost Chronicles of Zerzura τότε πρέπει να κόστισε καμιά εικοσαριά εκατομμύρια... Δεν συμφωνώ ότι αυτό είναι το καλύτερο που μπορούν να δώσουν τα hand made γραφικά παρεμπιπτόντως, παιχνίδια όπως το Broken Sword και τα Runaways είχαν κλάσεις ανώτερο animation από αυτό που βλέπουμε. Το να μαζεύεις ένα Χ ποσό από backers, να βγάζεις το παιχνίδι όσο πιο τσίπικα μπορείς και να παντελονιάζεις τα υπόλοιπα είναι ο ορισμός του misuse του θεσμού του Kickstarter.

Επίσης με ενοχλούσε από την αρχή η αναίσχυντη χρησιμοποίηση του ονόματος του Al Lowe σε 20 σημεία του KS project ως δόλωμα, από τη στιγμή που το μόνο που σκοπεύει να του δώσει είναι η... ευχή του.

Να προσθέσω, για να γίνουν οι συγκρίσεις: Δες τι βγάζεις η Phoenix με $34,000 ή τι θα βγάλει η Senscape με $100,000 και θα καταλάβεις τι με χαλάει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα