Let's Play :). Αν ήμουν... Θα ήμουν...

Και παραμένει το προηγούμενο μου ερώτημα: Αν ήσουν ταινία με τον Γκρέγκορι Πεκ?
Το ακρωτηρι του φοβου (1962).

αν ησουν ταινια με το λουι ντε φινες;
Ο διαβολος και οι δεκα εντολες (1962).

Αν ησουν μεγαλος οικος αρωματων;
 
Aν ήσουν αφίσα σε κοριτσίστικο ή αγορίστικο παιδικό ή εφηβικό δωμάτιο τι θα απεικόνιζες;
Τους Wham (είχα πράγματι!)
Αν ήσουν ταινία με τον Γκρέγκορι Πεκ?
Κάθε φορά που σκέφτομαι τον Γκρέγκορι Πεκ, σκέφτομαι τον Αττικους, τον χήρο δικηγόρο στην υπέροχη και τόσο ανθρώπινη και αντιρατσιστική (ειδικά για την Αμερική των αρχών του 60) ταινία "Σκιές και Σιωπή" (To Kill a Mockingbird)
αν ησουν τραγουδι απο τιτλους σειρας;
Η "Μεθυσμένη Πολιτεία" από την ομώνυμη σειρά με την Αννα Βϊσση

Αν ήσουν ταινία με την Οντρει Χεπμπορν?
 
Μηπως εννοείτα η χήρα Μήτση? Ως γιαγιά θυμάμαι τον Παύλο Χαικάλη η οποία ήταν σύζυγος του παππού Μήτσου που έκανε ο Λαζόπουλος
ναι αυτην εννοω,δεν την ελεγαν γιαγια μητση;
 
ναι αυτην εννοω,δεν την ελεγαν γιαγια μητση;
Μήτσο έλεγαν τον παππού που υποδυόταν ο Λαζόπουλος και ο Χαικάλης ήταν ας πούμε η "γριά" του. Αλλά δεν την έλεγαν Μήτση. Νομίζω μάλιστα πως το όνομά της γριάς δεν αναφέρθηκε ποτέ αν και έκλεβε την παράσταση στα συγκεκριμένα σκετς με τον παππού Μήτσο.
Με το όνομα Μήτση έχουμε 2 ήρωες ή μάλλον ηρωίδες: τη χήρα Μήτση (by far ο αγαπημένος μου και πιο iconic χαρακτήρας) και την λαική τραγουδίστρια με τα κόκκινα μαλλιά Μήτση Καραμήτση που είχε παρέα την "καρακαλτάκα" (Ματθίλδη Μαγγίρα)
 
Μήτσο έλεγαν τον παππού που υποδυόταν ο Λαζόπουλος και ο Χαικάλης ήταν ας πούμε η "γριά" του. Αλλά δεν την έλεγαν Μήτση. Νομίζω μάλιστα πως το όνομά της γριάς δεν αναφέρθηκε ποτέ αν και έκλεβε την παράσταση στα συγκεκριμένα σκετς με τον παππού Μήτσο.
Με το όνομα Μήτση έχουμε 2 ήρωες ή μάλλον ηρωίδες: τη χήρα Μήτση (by far ο αγαπημένος μου και πιο iconic χαρακτήρας) και την λαική τραγουδίστρια με τα κόκκινα μαλλιά Μήτση Καραμήτση που είχε παρέα την "καρακαλτάκα" (Ματθίλδη Μαγγίρα)
ναι εχετε δικιο,δεν τα θυμαμαι καλα
 
Πίσω
Μπλουζα