[Liaco toys-Λιακόπουλος] Tοτός και Τιτή

makisimos

RetroMasteR
Joined
8 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.516
Αντιδράσεις
154
Η Liaco, είναι Ελληνική εταιρεία που κατά κύριο λόγο έχω παρατηρήσει ότι παρήγαγε κούκλες..! Κατά καιρούς έχω δει πολλές κούκλες αλλά αυτό που πρόσεξα είναι ότι ήταν αρκετά χαμηλής ποιότητας, πλαστικό που ξεθώριαζε, και μαλλιά πολύ πολύ αραιά..!!

Στην φωτό βλέπουμε ένα δείγμα από τα παιχνίδια της Liaco. Προφανώς ο Τοτός, μέσα από τα ανέκδοτα, ενέπνευσε και την εταιρεία..! :)

attachment.php
 
Πω πω, πολύ ρετρό εικόνα makisime! Πρέπει να υπήρχε μια ιστορία με τον Τοτο και την Τιτή, δεν είναι έτσι? Σαν το Μιμίκο με τη Μαίρη? :xm:
 
mytinyworld είπε:
Πω πω, πολύ ρετρό εικόνα makisime! Πρέπει να υπήρχε μια ιστορία με τον Τοτο και την Τιτή, δεν είναι έτσι? Σαν το Μιμίκο με τη Μαίρη? :xm:
:rofl:

Καλα μιλαμε η φωτο μου θυμισε προπολεμικα χρονια!!! :D :D Η γραμματοσειρα, το ντηζαιν του κουτιου, ο φοντος!!! Αμαν ποσους αιωνες πριν ειναι αυτες οι κουκλες? Και γιατι η Τιτη μας κανει κερατακια? :D
 
Μytiny σχετικά με τον Τοτό, πέρα των ανεκδότων δεν γνωρίζω κάποια ιστορία..!! Alλλά σύμφωνα με την Αναστασία, η Τίτη πρέπει να είναι μια ρετρο-μεταλλού..!!! :p

Aναστασία αφιερωμένη η φωτό..

attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είδα μία φωτογραφία από κούκλα αυτής της εταιρείας, έμοιαζε λίγο με την αρραβωνιαστικιά του φρανκεσταιν. (είχε ξεβάψει το πλαστικό). Αυτές είναι όμορφες makisimos.
 
makisimako μου να τα χαίρεσαι!! Τι γλύκα κουκλάκια είναι αυτά!!! Σε ευχαριστούμε πολύ για τη φωτό!!!

Καλέ οργιάσατε με το χεράκι της Τιτή!!! Άκου τρελλο-μεταλλού και κερατάκια... :animeek::biglaugh:Τι παιδιά είστε!!!!
 
Πω πω βρε Μακισιμακο, σαν ραπερ ειναι η Τιτη!!!! Γιό, Πις εντ Λαβ (Yo Peace and Love!). Τυφλα να χει ο Εμινεμ!!! :D
 
Ξανακοιτάζοντας την Τιτή θυμήθηκα μία κουκλίτσα που είχα πάρει από παντοπωλείο, πρέπει να ήταν liaco, γιατί το καλούπι και το πρόσωπο της έμοιαζαν πολύ. Ξέρει κανείς που είχε έδρα η εταιρεία?
 
Πίσω
Μπλουζα