[Lyra] Μάγια η μέλισσα

firfiroula

RetroWannaBe
Joined
22 Ιαν 2008
Μηνύματα
39
Αντιδράσεις
0
Βρηκα στην αποθηκη μας τα κουκλακια μου Μαγια η μελισσα,Μπιλυ ενα αλλο μελισακι που δεν θυμαμαι πως το λεγανε! :)

[edit] dead photo [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα αγαπημενα μου κουκλακια ,ο Billy ιδιως.

Tα εχουν ξαναποσταρει αλλα η δικια σου φωτο εχει πολυ καλυτερη αναλυση. :thumbup:
 
ααααααααααα....... θέλω και τα δικά μου κουκλάκια Μάγια Μέλισσα..... τα είχα και εγώ...

τι ωραία θυμάμαι που μύριζαν....πλαστικό, αλλά ήταν ωραία η μυρωδιά αυτού του πλαστικού....
 
Μάγια η μέλισσα

[edit] dead photo [edit]

Αυτή είναι η δική μου η Μάγια η μέλισσα από τη LYRA!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
H μαγια πολυ αγαπημενη και πολυ διαχρονικη τελικα,Ακομη υπαρχει κινουμενο σχεδιο σε καποιο καναλι

Κι αυτο το παιχνιδι περασε καποτε απο τα χερια μου, αλλα αν θυμαμαι καλα ειχε ενα φωτακι και φωσφοριζε το βραδυ, κατι τετοιο δηλαδη. Αγαπημενος και ο φιλος της Μπιλυ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Από τη lyra δεν κυκλοφορούσαν όλοι οι ήρωες του παιδικου όπως ο billy, η ακρίδα, η αράχνη και η δασκάλα της ? Γιατί θυμάμαι να είχε ένα σετ η αδερφή μου.
 
Playmolover είπε:
ααααααααααα....... θέλω και τα δικά μου κουκλάκια Μάγια Μέλισσα..... τα είχα και εγώ...τι ωραία θυμάμαι που μύριζαν....πλαστικό, αλλά ήταν ωραία η μυρωδιά αυτού του πλαστικού....
To πρωτο πραγμα που με χτυπησε οταν το'πιασα στα χερια μου ηταν η μυρωδια,χαρακτηριστικο αρωμα που ειχα να μυρισω κοντα 30 χρονια.....απιστευτο συναισθημα.


Ο Μπιλυς μου ,αν και τον ειχα στο μεσαιο μεγεθος αυτος ειναι ιδιος και τεραστιος!!


 


fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πω πωωω...τεράστιο ΜΠΙΛΥ δεν έχω δει ποτέ από κοντά..!! Εγω εχω το μικρό μέγεθος..!! Και ΄όσο για την μυρωδιά ειναι η καθαρά ΛΥΡΑ..!! Σε πολλούς όμως να ξέρεις δεν άρεσει..!! Ειναι μεν εντόνως χαρακτηριστική αλλά όχι και αγαπητή πάντα (όπως για παράδειγμα το άρωμα του πλαστικού της Ελ Γκρεκο....!! ) Όμως να ξέρεις ότι η μυρωδιά διατηρείται για πάρα πάρα πολλά χρόνια, πιο πολλά από το άρωμα του πλαστικού της Ελ Γκρεκο..!! Κι εμένα προσωπικά μου αρέσει πολύ..!!! Έχει ταυτότητα ξεχωριστη και ασυνήθιστη..!! ;) Μεγειά σου..!! :)
 
Σου λεω δεν σταματησα να τον μυριζω,τον εχω καμποσο καιρο παντως και τον εχω κλεισει σε σακουλα που βαζουμε τροφιμα,lol για να κρατηθει η μυρωδια,εχει και το κουτακι της συσκευασιας του και ολα.


Υπαρχουν απο οτι εχω δει τρια μεγεθη τα μικρα σε μεγεθος δαχτυλου που βγηκαν σε συσκευασια ολοι μαζι οι η ηρωες,η μεσαια που μαλλον λες και εσυ μικρη και ειχα και εγω και η μεγαλη που ειναι η φωτο.



Thnx για τα ινφο των μυρωδιων!
 
Να και η δικη μου maja η μέλισσα από τη lyra!!!!

IMG_3121 αντίγραφο.jpg
 
  • Like
Reactions: PT8
Ο billy ο θεος,το ινδαλμα της νεολαιας των 80ς,ενας αστερας που η φλογα του καιει ακομη.


Ηail Billy!
 
Aardvark είπε:
Ο billy ο θεος,το ινδαλμα της νεολαιας των 80ς,ενας αστερας που η φλογα του καιει ακομη.
Ηail Billy!
Έχει και όνομα!!!!! Δεν το ήξερα...... Που θα πάει θα τα θυμηθώ σιγα σιγά!!!! :D
 
Να το το ζευγάρι με τα κουτιά τους. Καλά από μυρωδιά... Κεραίες ανταλλακτικές πάντως να ξέρετε κυκλοφορούν...
 
Πολύ ωραία κουκλάκια. Από την lyra είχα κυκλοφορήσει και άλλοι ήρωες της σειράς ?( όπως η ακρίδα για παράδειγμα
 
Ναι Ο Φίλιπ, η ακρίδα, ο Αλέξανδρος το ποντίκι (πανάκριβος) και το μυρμήγκι
 
Πίσω
Μπλουζα