[LYRA] Moto Police

ntsmrtz

RetroMaNiaC
Joined
5 Ιαν 2010
Μηνύματα
759
Αντιδράσεις
472
Εταιρεία: LYRA

Παιχνίδι: Moto Police

Ark: http://retrodb.gr/ark/?q=node/1207

... και να εκεί που έψαχνα στην αποθήκη για κάτι άσχετο πέφτω πάνω σε αυτό:

56481.jpg

η αλήθεια είναι ότι από μικρό παιδάκι μου άρεσαν οι μηχανές και έτσι οτιδήποτε είχε σχέση με αυτές το ήθελα :)

56480.jpg

η συγκεκριμένη έχει και ιστορία.

ήταν δώρο σε κάποια γιορτή από την νονά μου όμως εγώ εντός της πρώτης ώρας την είχα κάνει κυριολεκτικά βίδες για να δω τι υπήρχε μέσα :D

56479.jpg

έτσι η μητέρα μου με το που αντιλήφθηκε ότι το παιχνίδι το είχα ήδη διαλύσει πήγε και μου πήρε ένα άλλο ακριβώς το ίδιο (αυτό της φωτογραφίας) και μου το έφερε.

56478.jpg

εμένα όμως μου είχε περάσει η περιέργεια για το τι υπήρχε μέσα και πως λειτουργεί το παιχνίδι και έτσι δεν ασχολήθηκα καθόλου με το νέο που μου έφερε η μητέρα μου και προτίμησα κάτι πιο κοντινό σε μηχανές. το ποδηλατάκι μου #)

μ'αυτά και μ'αυτά όμως το παιχνίδι-μηχανή άντεξε έως και σήμερα 30+ (?) χρόνια μετά.

56477.jpg

μπαταρίες δεν έχω, δεν ξέρω αν λειτουργεί αλλά εμένα δεν με ενδιαφέρει.

αρκεί που το βρήκα και το θυμήθηκα :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΩΧ.... :eek: o_Oo_O

Την ειχα... :(

Ακριβως την ιδια!!!!

Θυμαμαι χαρακτηριστικα οτι το τιμονι μου ειχε σπασει

απο την δεξια μερια και το ειχα κολλησει με σιλοτειπ!

Ποτε δεν καταλαβα ομως το πως εξαφανιστηκε... :cry:

Να εισαι καλα για την ρετροφλασια που μου προσφερες ntsmrtz!!! :thumbup:
 
Εκπληκτικο ευρημα!Σιγουρα λειτουργει!Γιατι να μην εχω και εγω μια τετοια αποθηκη? :banghead:
 
popo κ εγω την ειχα κ μαλιστα επειδη την ανοιγα να δω τι εχει μεσα μου ειχε παρει ο παππουσ μου 3-4 κομματια γιαιτ τα εσπαγα....ρωτησα τη μανα μου κ μου ειπε οτι ο παπουσ μου την αγοραζε τοτε 1985 περιπου 7 χιλιαρικα.......η ηταν τοσο ακροβο η ο μαγαζατορασ μας εκλεβε...χαχα..

ΛΥΡΑ η καλυτερη ελληνικη εταιρια με σημα το γραναζι!!!!!
 
Και εγώ την είχα! Καταπληκτικές φωτογραφιές ntsmrtz, μπράβο!
 
με αυτή ασχολιόμουν σήμερα, αλλά έχω την Moto Cycle Militaire (No. 550) Kαι δούλεψε μετά από 20+ χρόνια! Παιγνίδια LYRA για πάντα. Αθάνατα! Βάλε μπαταρίες να μου πεις αν ανάβουν και τα εμπρός φλας μαζί με το φως. Εμένα ανάβει μόνο το φως!
 
Κάθε μέρα ανακαλύπτω και νέους θησαυρούς εδώ πέρα! Την είχα αυτή τη μηχανή και δεν το θυμόμουν καν! Γύρισα ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ χρόνια πίσω, πωπωωω, δεν έχω ιδέα πως και που εξαφανίστηκε :(

Εκπληκτικές φωτογραφίες! bt_thank_you.gif
 
την είχα κι εγώ...Θυμάμαι τη χαρακτηριστική μυρωδιά του καουτσούκ-πλαστικού και...

την αστεία φάτσα του οδηγού

sent from Samsung GT-I9300
 
ntsmrtz είπε:
δεν ξέρω αν λειτουργεί αλλά εμένα δεν με ενδιαφέρει.
αρκεί που το βρήκα και το θυμήθηκα :D
Αυτό μετράει,σίγουρα.

Τέλειο!...

Την είχα και εγώ. Είχα ξεκολλήσει τον οδηγό και είχα κόψει το καλώδιο,

για να είναι πιο "ευέλικτη"...
 
Ωραίο κομμάτι και αυτό. Γενικά τα τηλεκατευθυνόμενα μου άρεσαν ανέκαθεν.
 
Πίσω
Μπλουζα