Mαθητικό ημερολόγιο Χαρταετός

Rakeesh

RetroDB Feeder
Joined
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
4.582
Αντιδράσεις
1.737
Ειχατε παρει κανενα τετοιο; δεν ξερω ποσα προλαβαν να κυκλοφορησουν. Εχω αυτο του 81-82 το οποιο ηταν 'δωρο' (βλεπε 'δανεικο') απο κατι ξαδελφια. Ηταν ολο δημιουργια καποιου Στεφανου Λιζαρδου με κειμενακια και σκιτσακια λιαν συμπαθητικα. Ξερετε αν υπαρχουν κι αλλα; :)
 
...ναιιιι !!

Απο τα αγαπημένα μου ημερολόγια, αποτελούσε δημοφιλέστατη αγορά των πιτσιρικάδων/μικρών μαθητών της εποχής !!

Είχα ξεχάσει τελείως την ύπαρξή του μέχρι σήμερα !!

Rakeesh, ευχαριστώ για τις αναμνήσεις...
 
Στον υπνο μου ειδα οτι ξεφυλλιζα το ημερολογιο αυτο :) Οταν ξυπνησα σκεφτηκα πως οταν ημουν μικρος το ξεφυλλιζα καθε τοσο (μου αρεσανε τα σκιτσακια), ενω τωρα πια το θυμαμαι ελαχιστα. Σκεφτηκα να ψαξω στο Google αλλα η μονη αναφορα που υπαρχει στο ιντερνετ ειναι αυτο το ιδιο το μηνυμα μου!! Επισης αναρωτηθηκα ποιος ηταν ο κυριος Στεφανος που το ειχε φτιαξει, αλλα και παλι το ονομα 'Στεφανος Λιζαρδος' δεν επιστρεφει τιποτα!

Το θυμαται κανενας αλλος εκτος απο τον Billy? Ξερει κανενας ποιές χρονιές κυκλοφόρησε;
 
κατι θυμαμαι το ειχε η αδερφη μου το κακο ειναι οτι αυτες οι εκδοσεις χαρταετος εχουν κλεισει εδω και πολλα χρονια και ειναι απιθανο να βρεις βιβλια τους καπου
 
Σιγουρα, αλλα θα ηθελα τουλαχιστον μια Behind the scenes Πληροφορια, η καμια αναμνηση απο καποιον. :)
 
στις διαφημίσεις του 1983 φαίνονται τα μαθητικά ημερολόγια Ορίζοντες και Χαρταετός (0.29-0.49)

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα