M.A.M.E. Games

Captain Kal

RetroNuts!
Joined
23 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.708
Αντιδράσεις
170
Μια ερωτησούλα. :D Που μπορώ να βρώ μια καλή συλλογή M.A.M.E. Games? Έχω αυτή που είχε δώσει το PC Master Gold, αλλά έχει αρκετές ελλείψεις. Με ενδιαφέρουν τα πιο παλιά παιχνίδια. (Μέσα δεκαετίας 90). Γιατί προετοιμάζω gathering με τους κολλητούς. :D
 
μεσω απο emule ειχα βρει mame των 18GB!!
 
Pleasuredome for all your mame roms needs !! ;-)
 
Αν θέλεις απλώς να συμπληρώσεις κάποιες ελλείψεις...

...υπάρχει και το planetemu, στο οποίο μπορείς να κατεβάσεις τα ROMs ένα ένα, μέσα από ένα πλήρες M.A.M.E. set (πλην των CHDs).

Το pleasuredome απαιτεί εγγραφή και δίνει μεν το πλήρες M.A.M.E. set, σε τεράστια torrents, των 20 GB, δε...
 
Ευχαριστώ πολύ παιδιά. :thumbup: . Το Planetemu, νομίζω με καλύπτει. Υπάρχει κάπου μια βάση με εικόνες των παιχνιδιών, για να μην κάθομαι να ψαχνω το site ολόκληρο?
 
Εγώ πάντος κατέβασα ένα torrent που είχε 54gb mame:D
 
Περιλαμβάνει και τα -ψιλοάχρηστα- CHD's,γι' αυτό είναι τόσο μεγάλο.

Η 0.117 όπου έχω σταματήσει εγώ,με καλύπτει πλήρως προς το παρόν...
 
Ace είπε:
Το pleasuredome απαιτεί εγγραφή και δίνει μεν το πλήρες M.A.M.E. set, σε τεράστια torrents, των 20 GB, δε...
Παρόλα αυτά πιστεύω πως είναι πολύ καλή λύση κατεβάσματος λόγω γρήγορων ταχυτήτων... επιπλέον είναι πάντα εφικτό να κατεβάσεις τμηματικά ένα τόρεντ, επιλέγοντας απλά τα αρχεία που θες στο παράθυρο που ανοίγει πριν το κατέβασμα (χρησιμοποιώ μtorrent), κι όχι όλα τα 20GB απαραίτητα...
 
Πίσω
Μπλουζα