Mac OS 8 ή Mac OS 9 Ελληνικά

ClarkKent

RetroNoob
Joined
28 Mαϊ 2021
Μηνύματα
1
Αντιδράσεις
1
Απαγορεύεται η αίτηση για δημοσίευση copyrighted software.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλησπερα δυστοιχως δεν μπορουμε να τα βρουμε οσο και αν το εψαξα και εγω για συλλεκτικους σκοπους.
 
Καλησπερα τα βρηκα εδω περα αλλα δεν ξερω γιατι δεν μπουτάρουν τουχαλιστον για το sheepshaver που δοκιμασα:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Καλησπερα τα βρηκα εδω περα αλλα δεν ξερω γιατι δεν μπουτάρουν τουχαλιστον για το sheepshaver που δοκιμασα:
Ωπ! Μπορείς να τα κατεβάσεις από εδώ σε παρακαλώ;; Δε θέλουμε να μας κυνηγάει καμια Apple, ναι;; Τώρα πλιζ.
 
Καλησπερα τα βρηκα εδω περα αλλα δεν ξερω γιατι δεν μπουτάρουν τουχαλιστον για το sheepshaver που δοκιμασα:
Το παλικάρι είναι παλιό μέλος του g@m@t0 ή ίσως είχε και κάποια άλλη σχέση με αυτό το site... (ποιο συγκεκριμένα ως moderator που δίνει συμβουλές κιόλας) και νομίζει ότι μπορεί να ανεβάζει ότι θέλει εδώ μέσα!

Του έκανα και σχετική ερώτηση στο προφίλ του χωρίς να θέλω να τον θίξω ώστε να τον ρωτήσω αργότερα αν είναι νόμιμα όλα αυτά που ανεβάζει και εδώ γιατί παρατήρησα ότι σε κάποιες φωτογραφίες με OS στα threads του φαίνονταν τα κλειδιά σε CDs όπως και πάνω σε κουτιά τα Serial numbers χρήσης των λειτουργικών συστήματων...

Φυσικά ούτε κάν μου απάντησε στο μήνυμα μου στο προφίλ του και κάνει την πάπια..

Αθώα Περιστέρα ο τύπος ανοίγει threads ότι ψάχνει και απαντάει κιόλας με λινκ σε κάποιον που... το ψάχνει (όταν το βρεί)! Η τέχνη της απάτης έχει προχωρήσει πολύ..

Έτσι διακινείται τώρα το πράγμα χωρίς να το καταλάβει κανείς (με πλάγιο τρόπο εν αγνεία όλων) μέσω μιας αθώας ιστοσελίδας που σέβεται τα Copyrights και φυσικά δεν διακινεί παράνομο λογισμικό ή άλλο υλικό!

Mε το παραπάνω download link έχει παραβιάσει τελείως τους κανονισμούς του φόρουμ!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Οκ το εσβησα παιδια συγνξωμη δεν το ηξερα οτι απαγορευεται απο τους κανονες του φορουμ.
 
Οκ το εσβησα παιδια συγνξωμη δεν το ηξερα οτι απαγορευεται απο τους κανονες του φορουμ.

Με συγχωρείς αλλα σου έχουν γίνει πολλές παρατηρήσεις και απο αλλα μέλη σε διάφορα threads που έχεις ανοίξει και διαβεβαιώνεις τους πάντες ότι είναι νόμιμα όλα και δεν ξέρεις τους κανονισμούς του φόρουμ εδώ?

Δεν σε ρωτάνε φυσικά όλα αυτά τα μέλη για το άλλο site που τα έχεις ανεβάσει ή το άλλο που ήσουν και moderator και δίνεις και συμβουλές αλλά για εδώ για το retromaniax.. έλα τώρα που δεν ήξερες τους κανονισμούς!


^ Μάλλον δεν θα το ήξερες και αυτό έτσι δεν είναι... Ως mod που ήσουν εκεί τι πρόσβαση είχες άραγε σε links & torrents ή σε αλλο υλικό ;;

Άραγε αν υπάρχει ακόμα κάποιο παρόμοιο ή άλλο site ή κάποια παλιά δικαστική διαμάχη αργότερα που μπορεί τα ηλεκτρονικά σου αποτυπώματα (λόγω της παλιάς σου ιδιότητας εκεί που ήσουν mod ή και σε αυτα τα νέα παρόμοια sites) φτάσουν έως εδώ θα ζητάνε εξηγήσεις απο τους διαχειριστές του φόρουμ για σένα και ότι έχεις βάλει εδώ μέσα!

Επίσης αν κάπου βρεθείς μπλεγμένος ή αν είσαι ήδη μπλεγμένος δεν σου φταίει και κανένα απο τα ρετρό φόρουμ που είσαι γραμμένος να τα μπλέξεις και αυτά να τρέχουν με σκληρές ποινικές διώξεις..(ακόμα και μετά απο χρόνια).

Δεν μου λες τώρα... Και εδώ ξαφνικά το ίδιο σήμερα ;;

(Λογοκρίθηκε)

Ήδη έχεις μπλέξει δυο ιστοσελίδες σε hub κατάσταση και διακίνηση λογισμικού.


Μας περνάς για πολύ κατώτερους μου φαίνεται...


:mad:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επειδή είδα ότι κανείς διαχείριση στοιχείων σου και χάθηκαν τα στοιχεία Skype και fb τα οποία είχες δηλώσει στο προφίλ σου μόνο αυτό σαν πράξη δηλώνει ενοχή!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Απαγορεύεται η ανάρτηση και η σύνδεση σε οποιοδήποτε copyrighted software στο forum αλλά και η αίτηση για δημοσίευση του. Είναι παράνομο και επικίνδυνο για το forum. Δηλαδή τι δεν καταλαβαίνετε; Τους κανονισμούς τους διαβάζετε καθόλου;

Την επόμενη φορά έχει κατευθείαν ban. Δε θα ξαναλέμε χίλιες φορές τα ίδια θα πράγματα.
 
Άραγε αν υπάρχει ακόμα κάποιο παρόμοιο ή άλλο site ή κάποια παλιά δικαστική διαμάχη αργότερα που μπορεί τα ηλεκτρονικά σου αποτυπώματα (λόγω της παλιάς σου ιδιότητας εκεί που ήσουν mod ή και σε αυτα τα νέα παρόμοια sites) φτάσουν έως εδώ θα ζητάνε εξηγήσεις απο τους διαχειριστές του φόρουμ για σένα και ότι έχεις βάλει εδώ μέσα!

Επίσης αν κάπου βρεθείς μπλεγμένος ή αν είσαι ήδη μπλεγμένος δεν σου φταίει και κανένα απο τα ρετρό φόρουμ που είσαι γραμμένος να τα μπλέξεις και αυτά να τρέχουν με σκληρές ποινικές διώξεις..(ακόμα και μετά απο χρόνια).

Δεν μου λες τώρα... Και εδώ ξαφνικά το ίδιο σήμερα ;;

καλά εδω και "επίσημα" υποτίθεται dvd, vcd και περιεχόμενο στην τηλεόραση κυκλοφορησε χωρίς τις προβλεπόμενες διαδικασίες και έκλεισε ολόκληρο Juniors TV, ο αποδιοπομπιαιος τράγος ουσιαστικά όλου αυτού του αλισβερίσιου,ποσο μαλλον όταν οι μεγαλύτεροι σταθμοι δεν είχαν καν άδεια τότε. Εμείς τους θρεψαμε βασικά.

Φοβάμαι τους πρώην πειρατές που το παίζουν καθώς πρέπει πολύ περισσότερο από τους άλλους
 
Πίσω
Μπλουζα