Made in Greece (ANT1)

BETTY BOOP

Official *GOD* of RetRo
Joined
25 Απρ 2010
Μηνύματα
9.240
Αντιδράσεις
5.958
Made in Greece

ANT1-1993

RetroDB:http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Made_in_Greece_(1993)

Madeingreecesemina.JPG


Εκπομπή με τη Σεμίνα Διγενή που μεταδόθηκε από τον Αντέννα στα μέσα της δεκαετίας του 90. Θυμάμαι μια φορά είχε τα επεισόδια με τους σατανιστές της Παλλήνης... Εσείς τι θυμάστε από αυτήν;;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Την έβλεπα που και πού την εκπομπή. Πρέπει να είχε 2 σεζον 1993-94 και 94-95.

Οποιος γνωρίζει την προελευση και τον καλλητέχνη της μουσικής των τίτλων τέλους της εν λόγο εκπομπής θα είθελα να μου το πεί μέσα απο το thread. To ψάχνω χρόνια ,αλλά δεν γνωρίζω τον συνθέτη!
 
Η συγκεκριμένη εκπομπή, πρέπει να είναι ο ορισμός της "στημένης".

Έχω την εντύπωση ότι μπορεί και να χρησιμοποιούσε τα ίδια άτομα, μια ως "γκέυ", μια ως "σατανιστές", μια ως "νεοναζί", κλπ

Αν δεν προσπαθούσε να μας πείσει για τη (δήθεν) σοβαρότητα και (ανύπαρκτη) αληθοφάνειά της,

ίσως και να τη χαρακτήριζα καλτ/τρας οπότε θα μου άρεσε.
 
Θυμαμαι σκορπια καποιες εκπομπες. Τους Σατανιστες, τους Μεταλαδες, τους Φαντασματοκυνηγους και τους Εθνικιστες. Και στις δυο περιπτωσεις ειχε οντως μια υπερμετρη σοβαροφανεια αλλα εκτιμησα το γεγονος οτι σχεδον σε ολες τις περιπτωσεις εβγαλε στην οθονη ατομα με ιδιαιτερα καλτ following που δεν περιμενα ποτε να τους δωθει λογος (εστω και μονταρισμενος).
 
(ξεχασατε την εκπομπη με τις τρανσέξουαλ οπου εκανε την πρωτη της εμφανιση η Χειλουδακη)

Η εκπομπη αυτη ηταν παρακλαδι του 'Ιστοριες για Αγριους', της πιο ανουσιας, ανόητης, χυμα και αχρηστης εκπομπης που εχει προβληθει ποτε στην ιστορια της τιβι. Αν εδινες μια καμερα σε 10 ατομα με Εκστασυ, καλύτερη εκπομπή θα έκαναν.

Μπορει ο Εχετλαιος να μη τη θεωρει τρας, αλλα εγω τη θεωρω προδρομο του τρας που ηρθε 2-3 χρονια αργοτερα καθοτι εθεσε την πιασαρικο-παρακμιακη θεματολογια των επομενων εκπομπων.

Πιστευω οτι αν δεν υπηρχαν οι 'Ιστοριες' και το 'Greece', η πορεια της τιβι εκεινα τα επομενα 2-3 χρονια θα ηταν διαφορετικη ποιοτικά (στο καλυτερο)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κάποια σκόρπια βιντεάκια που βρήκα στο YouTube, ώστε να τη θυμηθούμε!

Τραβεστί:

[edit] The YouTube account associated with this video has been terminated due to multiple third-party notifications of copyright infringement. [edit]

Βουγιουκλάκη:

http://www.youtube.com/watch?v=50Ko75tWdSc
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πωπω ειναι τοσο καλτ το σκηνικο απο πισω της με τις κονσολες και τα video players! Δινει μια αισθηση μαχιμης σοβαρης ερευνας :D
 
Την εκπομπή με την Μαύρη Μαγεία την θυμάμαι (την είχα γράψει αλλά δυστυχώς την έχασα) προβλήθηκε το 1992 καλοκαίρι.
 
Τρέιλερ για την εκπομπή της Σεμίνας Διγενή


(Made in Greece))



μεταδόθηκε στο ΑΝΤ1 το 1994


[edit] The YouTube account associated with this video has been terminated due to multiple third-party notifications of copyright infringement. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σεμινα Διγενη - Made in Greece(Φυλεs τηs Νυχταs Rockαδεs-Ravers)

Μια βοηθεια παρακαλω πολυ.Ψαχνω απο Made in Greece(Σεμινα Διγενη)..μια εκπομπη τηs που ειχε σχεση αν θυμαμαι καλα με τιs φυλεs τηs Νυχταs(Rockαδεs-Ravers)και ειχε στιγμιοτυπα απο την Νυχτερινη Αθηνα τηs δεκαετιαs του 90.Καποια βοηθεια?Ευχαριστω!
 
Αν δε την προβάλει ο ANT1 ή δεν την ανεβάσει σε κανένα youtube τότε δύσκολο.
 
Οκ Kambia..δεν την βρισκω δυστυχωs πουθενα(πρεπει να ειτανε 92-93.Αν σου πεσει κατι στην αντιληψη σου??Ευχαριστω.
 
Την καλησπέρα μου σε όλη την παρέα του Retromaniax..!

Αυτό το βίντεο είναι από μια εκπομπή της Σεμίνας Διγενή που προβλήθηκε το 1994, με συνέντευξη της Τζένης Χειλουδάκη.

[Edited] Αντιλαμβάνομαι το αγαθό των κινήτρων σου αλλά το λινκ διαγράφεται καθώς είναι αντίθετο με τα πνευματικά δικαιώματα της εκπομπής. Αν υπάρχει κάποιο μικρό απόσπασμα και όχι ολόκληρη η συνέντευξη πολύ ευχαρίστως να αναρτηθεί :) . [edited]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η κα Διγενή μας κάνει ένα πολύ ωραίο δώρο για το νέο έτος στο official κανάλι της στο YouTube.

Made in Greece - Ολόκληρη η θρυλική συνέντευξη του Δημήτρη Χορν στην Σεμίνα Διγενή. ANT1 1993


Αγαπάμε Σεμίνα Διγενή! :thumbup:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Σε αντίθεση με τις Ιστορίες για άγριους αυτή η εκπομπή ναι μου άρεσε θα έλεγα (αν και παρακλάδι των Ιστοριών). Είχε μερικές καταπληκτικές και αρκετά τολμηρές για την εποχή εκπομπές, όπως για τους σατανιστές, νεοναζιστές,για το Πολυτεχνείο και αμυδρά θυμάμαι που διαφήμιζε μια εκπομπή για την λογοκρισία στην Ελλάδα αλλά δυστυχώς δεν κατάφερα να την παρακολουθήσω,νομίζω ήταν καλοκαίρι του 93 και ήμασταν έξω κάτι τέτοιο.
 
Είχα κατατρομάξει μικρός με αυτές τις εκπομπές της Διγενή και την θεματολογία τους ( σατανιστές κλπ)...
ήταν τρομακτικο το Made In Greece γενικά. Θέματα που σπάνια είχαν πιάσει άλλες εκπομπές μέχρι τότε,λίγο παράξενη σκηνοθεσία για την εποχή της. Εμένα με είχε τρομάξει η εκπομπή για την Γώγου επίσης.
 
Πίσω
Μπλουζα