Make - up Κουίζ

Bambinella

Extra Galactic RetroEntity!
Joined
18 Mαϊ 2010
Μηνύματα
16.575
Αντιδράσεις
28.379
1. Σε ποια ταινια του Δημητρη Χορν, η αγαπημενη του βγαζει το κραγιον της και βαφει τα χειλη της μπροστα του, ενω εκεινος νομιζει οτι εκεινη θελει να καπνισει και της αναβει σπιρτο;

2. Σε ποια ταινια, η Αννα Καλουτα βαζει πουδρα στο προσωπο της αμεσως μετα το δειπνο της σε κοσμικη ταβερνα;

3. Σε ποια ταινια, η Ρενα Βλαχοπουλου ετοιμαζεται μπροστα στον καθρεφτη, και οταν η υπηρετρια τη ρωτα αν θα φορεσει τις ψευτικες βλεφαριδες που αγορασε, εκεινη απαντα "Κι αυτες που εχω, πολυ ειναι!";

4. Σε ποια ταινια, η Τζενη Καρεζη ριχνει κατω το κραγιον της και της το δινει ο Ανδρεας Μπαρκουλης;

5. Σε ποια ταινια απο τα τελη της δεκαετιας του '70, ο Νικος Γαλανος γραφει στον καθρεφτη "Σ' αγαπω" με το κραγιον της αγαπημενης του, ενω εκεινη κοιμαται;

6. Σε ποια ταινια, βλεπουμε τις φιναλιστ των Καλλιστειων να βαφονται για να βγουν στην πασαρελα;

7. Σε ποια ταινια, η Ολγα Καρλατου αργει στο ραντεβου της επειδη πρεπει να φτιαξει το μακιγιαζ της;

lipstick_kiss_c.jpg
 
Θα πω τα ευκολα... 1." Μια ζωη την εχουμε" 3. "Ζητειται Επειγοντως Γαμπρος"[;]
 
Μπραβο, Stratulator! Σωστες και οι δυο!
 
Το 2. μηπως ειναι απο το "Ο εμιρης και ο κακομοιρης";;; Χεχε!...
 
Oχι, δεν ειναι αυτο.
 
πολυ παρατηρητικη εισαι μπαμπι, να της δω αυριο με καθαρο μυαλό!
 
4. Κοντσέρτο για πολυβόλα

Και με επιφύλαξη:

6. Μια κυρία στα μπουζούκια

7. Έξοδος κινδύνου
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στην 6 εχεις καποιο δικιο Rapide. Οντως υπαρχουν φιναλιστ που ετοιμαζονται για τη Γεφυρα Ομορφιας, αλλα υπαρχει μια (μεταγενεστερη) ταινια, που τις δειχνει να βαφονται. Make - up Κουιζ, βλεπεις! :) Οποτε, αλλη ειναι η ταινια που ψαχνουμε.

Η 4 και η 7 σωστες. Μπραβο σου!
 
2. Εκείνες που δεν πρέπει ν'αγαπούν?

6. Η Αμαρτία της ομορφιάς
 
"-...να με συγχωρείς σε έστησα λίγο. Αλλά είμαι και γυναίκα, να μην το ξεχνάμε και έπρεπε να επισκευάσω λίγο τη μούρη μου.

-Εντάξει και χωρίς επισκευή είσαι όνειρο..."

Αμίμητο σενάριο made in Φώσκολος στο 6:20-6:30 :)

http://www.youtube.com/watch?v=JU1OxaiygBc
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι απαντησεις

1. Η ταινια οπου η αγαπημενη του Δημητρη χορν βγαζει το κραγιον της, ενω εκεινος νομιζει οτι θελει να αναψει τσιγαρο, ειναι το Μια ζωη την εχουμε.

Μπραβο, Stratulator!!!

%CE%9C%CE%99%CE%91_%CE%96%CE%A9%CE%97_%CE%A4%CE%97%CE%9D_%CE%95%CE%A7%CE%9F%CE%A5%CE%9C%CE%95.jpg


2. H ταινια οπου η Αννα Καλουτα βαζει πουδρα αμεσως μετα το δειπνο της σε κοσμικη ταβερνα, ειναι το Εκεινες που δεν πρεπει να αγαπουν.

Μπραβο, johnalepou!!!

3. H ταινια οπου η Ρενα Βλαχοπουλου αναφερομενη στις βλεφαριδες της, λεει την ατακα "Κι αυτες που εχω, πολυ ειναι!", ειναι το Ζητειται επειγοντως γαμπρος.

Μπραβο, Stratulator!!!

ZHTEITAI-EPEIGONTOS-GAMPROS-1.jpg


4. Η ταινια οπου η Τζενη Καρεζη ριχνει κατω το κραγιον της και της το δινει ο Ανδρεας Μπαρκουλης, ειναι το Κοντσερτο για πολυβολα.

Μπραβο, Rapide!!!

kontserto.jpg


5. Η ταινια οπου ο Νικος Γαλανος γραφει στον καθρεφτη της αγαπημενης του (Ελενης Ερημου) "Σ' αγαπω", ειναι η Τελευταια πτηση.

Μπραβο, georgeikos!!!

6. Η ταινια οπου βλεπουμε τις φιναλιστ των Καλλιστειων να βαφονται πριν την πασαρελα, ειναι η Αμαρτια της ομορφιας, Μπραβο, johnalepou!!!

http://www.youtube.com/watch?v=Sqkz9DAhPTc

7. Η ταινια οπου η Ολγα Καρλατου αργει στο ραντεβου της επειδη πρεπει να φτιαξει το μακιγιαζ της, ειναι η Εξοδος κινδυνου.

Μπραβο, Rapide!!!

Επειδη στο Κουιζ ησασταν σχεδον ισαξιοι, δεν υπαρχει νικητης, ή μαλλον νικητες εισαστε και οι τεσσερις!!!

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
υπάρχουν τοσο παρατηρητικοι εδω μέσα..
 
Εγώ προσωπικά δεν θυμόμουν επακριβώς,αλλά υπέθεσα για ποιες ταινιες επροκειτο με βάση τα στοιχεία που έδωσε η bambi
 
ενδιαφερον κι αυτο το κουιζ,πρεπει να εισαι αρκετα παρατηρητικος για να απαντησεις σωστα :)

Γενικα μαθαινουμε πολλα πραγματα μεσα απ τα κουιζ σου Βιβη :)
 
katerinak είπε:
ενδιαφερον κι αυτο το κουιζ,πρεπει να εισαι αρκετα παρατηρητικος για να απαντησεις σωστα :) Γενικα μαθαινουμε πολλα πραγματα μεσα απ τα κουιζ σου Βιβη :)
Εγω να δεις ποσα μαθαινω εδω μεσα!
 
Πίσω
Μπλουζα