Mame online play kaillera

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.894
Αντιδράσεις
3.898
Πριν απο χρονια ειχε εμφανιστει ενα προγραμμα για online play στο mame νομιζω λεγοταν kaillera ,εδω και καιρο δεν ακουγεται ,το εχει δοκιμασει κανεις ,λειτουργει. :confused:

Ελεγα αν ολα πηγαιναν καλα για κανενα τουρνουα street fighter 3 αναμεσα στα μελη. :diablotin:
 
Τα παιδια στο mame.gr ειχαν φτιαξει ενα server παλαιοτερα...

Θα μας δωσουν λεπτομερειες...ΤΕΛΑΜΟΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!
 
Το κολπο το ξεκινησε ο Badge και γνωριζω οτι δουλεψε τελικα - αλλα δυστυχως το απαισιο και προβληματικο Kailera.dll δεν δουλευει μεσα απο WINE και τελικα οι Linux users εμειναν απ'εξω. Κριμα ..

Ο Brainkiller κανει την Επισημη Ανακοινωση εδω

Παραπεμποντας εδω και εδω

Ειναι παντως μεγαλη εμπειρια το διαδικτυακο ΜΑΜΕ - οσοι περιεργοι ψαξτε το, αξιζει :cool:
 
To kaillera dll είναι το πιό εφιαλτικό πράγμα που έχει περάσει ποτέ από το PC μου!

Άπειρα crashes του ΜΑΜΕ, στην καλύτερη περίπτωση έφτανες μετά από 10-20 προσπάθειες μέχρι το chat. Αλλά ingame δεν μπόρεσα να μπω ούτε μια φορά. :rolleyes:

Δεδομένου ότι δεν είμαι άσχετος δοκίμασα πολλά και διάφορα, όλες τις διαθέσιμες εκδόσεις του dll σε συνδυασμό με διάφορα net-enabled MAME builds, ακόμα και tweaking στις προχωρημένες δικτυακές ρυθμίσεις του OS. Τζίφος...

Δεν ξέρω αν φταίει το διπύρηνο που έχω ή κάτι άλλο τελικά, πάντως είναι μακράν το πιο ασταθές πρόγραμμα που έχω δει στην ζωή μου! :mad:

Α, γενικά το PC είναι πολύ σταθερό. Όσο και αν κάνει εντύπωση στον telamona, μπορεί να υπάρχουν και σταθερά Win XP...αρκεί να μην τρέχουν kaillera! :tease:

Πάντως για να μην τα γράφω και όλα μαύρα, σε άλλους λειτούργησε out of the box και το ευχαριστήθηκαν πάρα πολύ. Δυστυχώς όχι σε εμένα όμως...

PS: telamona, να και κάτι στο οποίο ομολογώ ότι υπερέχει το Linux. ΔΕΝ μπορεί να τρέξει kaillera και γλυτώνεις από πολλούς πονοκεφάλους! :diablotin:
 
Είχα στήσει πριν αρκετά χρόνια server για kaillera και παίζαμε με φιλαράκια καθώς ήμασταν σε διαφορετικές πόλεις φοιτητές.Τώρα τελευταία πάλι παίζαμε μέσω του wireless δικτύου που έχουμε και πάλι χωρίς προβλήματα.Τότε ο client έτρεχε σε win98 και τώρα σε XP/SP2.
 
kaillerasrv-0.86-win32 <-- κανενα πρόβλημα στο Lan μου, συν του ότι δεν είδα να έχει dll μέσα.

Πάντα σε συνδιασμο με Mame 32k 0.67 version kaillera.
 
Εγώ πήγα να παίξω cabal με έναν φίλο μου μέσω internet, αλλά καταλήξαμε άλλο να βλέπει αυτός και άλλο εγώ.
 
Για το συγκεκρημένο παιχνίδι το έχω πάθει κι'εγώ και σε Lan...
 
[EDITED - λινκ σε copyrighted υλικο]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εχει καποια σχεση με το Kailera αυτο ?
 
Και μαλλον περιεχουν και copyrighted υλικο. Αν ισχυει κατι τετοιο ισοδυναμει με ban.

Παντως και OK να ειναι, καλο και ανθρωπινο ειναι να μην πεταμε ξερα links!!
 
Υπάρχουν εναλλακτικές, τις έχω ξαναπεί αλλά με γράφετε :p

http://supercade.net/

http://ggpo.net/

Απλά ένα register θέλουν. Οτιδήποτε στήσετε, είμαι μέσα.
 
Πίσω
Μπλουζα