Manga, μάγια μου ΄κανες...

Βρε Akaliakoukou μου...

Και να βρούμε κάτι, πως να ξέρουμε αν είναι κινέζικο κορεάτικο ή γιαπωνέζικο;;;;

Ρώτησέ την πρώτα ποιός της άρεσε και μετά πές της να το βρει και να μας μεταφράσει την τελευταία σελίδα... :D :D:D

Ώρες ώρες μου θυμίζω τον Ιζνόγκουντ... :rofl:
 
Eκεινο το περιοδικο που ειχες και αρχιζει απο την τελευταια σελιδα προχωρωντας αναποδα δεν ειναι γιαπωνεζικο?
 
Λες??? Δεν ξέρω!!!


Θα δω τα ιδεογράμματα κι αν δεν είναι τα ίδια μπορεί να είναι το γιαπωνέζικο!



Δεν το είχα σκεφτεί!!!


Και τα τρία μάνγκα που έχω μιλάνε την ίδια γλώσσα...


έκατσα και είδα προσεκτικά τα ιδεογράμματα και είναι παντού τα ίδια!



Θα ρωτήσω μήπως ξέρουν κορεάτικα και θα σας πω!!



Turri και Juanita που κατέχετε καλά από e-bay, μήπως μπορούμε να βρούμε το τελευταίο τεύχος εκεί στα γιαπωνέζικα?



σκέφτηκα και τη νουβέλα της Μιζούκι, πωλείται νομίζω στο Άμαζον.






http://sekichiku.freehosting.net/candy_comics.htm#ccn

 


Bγάζετε άκρη από εδώ?


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εν ολίγοις, όλα τα νομίμως κυκλοφορούντα (σαν το "συγκοινωνούντα" :D ) βιβλία της Κάντυ έχουν αποσυρθεί από την κυκλοφορία λόγω της δικαστικής απαγόρευσης.

Αυτό που κυκλοφορεί στην Κορέα με την υπογραφή της Ιγκαράσι είναι παράνομο αφού δεν είχε εκδοθεί άδεια μετάφρασης προς τη συγκεκριμένη χώρα.

Οι μόνες που είχαν νόμιμα αγοράσει τα πνευματικά δικαιώματα στην Ευρώπη ήταν Γαλλία, Ιταλία, Ισπανία, Ολλανδία και το δικαίωμά τους για να τα εκδώσουν έληγε το 1984. Η κάθε χώρα τα μετέφρασε κατά το δοκούν με τα γνωστά ηλίθια αποτελέσματα.

Εμείς αγοράσαμε τη μετάφραση των Ιταλών που ήταν πνευματικό τους παιδί...
 
Άρα να σταματήσω να ψάχνω για γιαπωνέζικο?


Από την Τρίτη έχω μπει σε όλες τις πιθανές σελίδες που θα μπορούσα να βρω κάτι και δεν έχω βρει τίποτα!!!



Απλά,
έχετε το νου σας, αν, αν λέω κατά τύχη πέσει στην αντίληψή σας η νουβέλα και αν γράφει ότι είναι στα γιαπωνέζικα, να την πάρουμε!


Εγώ θα την αγοράσω και η Γεωργία (έτσι τη λένε την κοπέλα) θα κάνει τη μετάφραση. Εν τω μεταξύ, έχουμε αρκετή δουλίτσα να κάνουμε (σκανάρισμα, μεταφράσεις από τα γαλλικά.... Juanita?)
 
Πίσω
Μπλουζα