Manilla Road - 2008 - Voyager

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.785
Αντιδράσεις
4.254
Και μετα τις δισκαρες του 2007 απο Manowar,UDO κτλ ερχεται αλλη μια βομβα μεγατονων

MANILLA ROAD - Voyager - CD
New cd from legendary Epic Metal Masters!

Manilla Road are back with an incredible work

in the old tradition of the band.

Voyager is a concept album about the vikings...

Professional print

12 page booklet - jewel case

RELEASE DATE: 29 - February 2008

You can pre- order now your copy and quantities at:

mail@mygraveyardproductions.com
voyager.jpg
 
Μηδένα προ του τέλους κακάριζε (από εξώφυλλο πάντως καλά πάμε).

Παππούλης Shelton = εγγύηση!
 
Των manowar δεν μου άρεσε καθόλου πάντως... :rolleyes:
 
Μα τον Crom, παραμένουν στο «παιχνίδι» οι Manilla Road. Δεν έχουμε παράπονο.

Would you drink the witches' brew, blood of wisdom shed for you?...




(Enter the)Dragon.K: Άνοιξε ένα Manowarάδικο thread αν γουστάρεις να τα πούμε όλα εκεί, με ενδιαφέρει ΠΟΛΥ το πως είδες τον τελευταίο δίσκο τους.

Υ.Γ. Btw, πέφτει πολύ Vikingιά τελευταία ή είναι η ιδέα μου; χεχε...
 
Κυριοι τι φταιω πρωι-πρωι και επι 3 ποστ σε αυτο το thread πρεπει να διαβαζω ιεροσυλιες? :D

Υπαρχουν αρκετα threads για τους ΜΕΓΑΛΟΥΣ.Βαρατε εκει να το συζητησουμε (μηπως το δειτε και απο αλλη οπτικη ;) ) αλλιως το συνεχιζουμε και εδω ;)
 
Αντε να δούμε...
 
Wally δεν ξέρω αν τον άκουσες, εγώ πάντως απογοητεύτηκα... λίγα πράγματα δυστυχώς.
 
Μολις καταφερα να το ακουσω (οχι ιδιαιτερα προσεχτικα).

ΙΜΗΟ ειναι καλυτερο απο το Gates Of Fire και μου αφησε τη γευση του ΚΛΑΣΙΚΟΥ!

Το προτεινω ανεπιφυλακτα!

Διαβαστε και μια προσφατη συνεντευξη

band_2.jpg
 
Ανασταίνω το θέμα μετά από κάτι χρονάκια! Πριν λίγες μέρες τους είδα live τους Manilla Road και ήταν υπέροχοι. Aυτός ο φαλακρός τραγουδιστής που πάντα ξεχνάω το όνομά του, ο πρώην roadie του συγκροτήματος και φίλος του Shelton, έχει ένα ύφος που μου τη δίνει, αλλά ομολογώ ότι έχει καλή φωνή. Δεν συγκρίνεται βέβαια με τον γερο-Shelton που με την ηρεμία και το λουκ του έμοιαζε με καλό μάγο, κάτι σαν τον Gadalf :) Δυσαρεστήθηκα όμως με το φετινό tour τους. Ήρθαν μέχρι Ιταλία, Ρουμανία, Κύπρο κι όχι Ελλάδα. Γιατί βρε Manilla αφού οι Έλληνες σας αγαπάνε τόσο, γιατί;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι Manilla στα πλαίσια της περιοδείας τους θα εμφανιστούν στη Θεσσαλονίκη στις 26/5, στο 8Ball Club. Από τα λίγα συγκροτήματα που ενώ κάνουν μία και μοναδική εμφάνιση στην Ελλάδα προτίμησαν τη Θεσσαλονίκη από την Αθήνα :) Στην προηγούμενη περιοδεία τους τους είχα κράξει που έφτασαν μέχρι Ιταλία και Κύπρο και δεν έπαιξαν στην Ελλάδα, αλλά οκ, φέτος αποζημιώνουν γι'αυτό που έκαναν. Δυστυχώς δεν θα παίξουν εδώ αυτή τη φορά, κι ούτε είναι η συγκεκριμένη περίοδος από αυτές που βρίσκομαι στην Ελλάδα, οπότε παρ'όλο που τους είδα πέρυσι live ζηλεύω! Αξίζουν για όποιον θέλει να πάει, ο παππούλης Shelton αν και φανερά κουρασμένος και αδύναμος, τα φωνητικά τα βγάζει ακριβώς όπως στους δίσκους, έστω αυτά τα λίγα που αναλαμβάνει ακόμα ο ίδιος κι όχι ο άλλος τραγουδιστής, και η μουσική επίσης υπέροχη.

Πηγή
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και κλασικά ενημερώνω πάλι για τους Manilla, αυτή τη φορά θα εμφανιστούν στην Αθήνα στα πλαίσια της επετειακής περιοδείας για τα 40 τους χρόνια. Μπράβο τους πάντως που σε εποχές που οι ξένοι καλλιτέχνες δεν έρχονται εύκολα στην Ελλάδα, αυτοί όπως φαίνεται την έχουν πάντα στο πρόγραμμά τους. 1/5 στο Κύτταρο Live.

Πηγή
 
Κακη ειδηση. Ωραιος τυπος. Πιστος στη μουσικη του μεχρι τελους.
 
Πίσω
Μπλουζα