mario kart 64

To διαβασε στο ιντερνετ.
 
Χαχαχαχαχαχα

Το επαιζα στον UltraHLE με Voodoo (2 αν θυμαμαι καλα). Ηλθον, ειδον και απηλθον (τρεχατος μαλιστα) :)

Το Diddy ηταν ελαφρως καλυτερο.
 
Κάποιος έχει N64 και το κρύβει!
 
NES, SNES και N64 δεν ειχα ποτε. Και να μου τα χαριζαν δεν τα εβαζα πανω στη σκαρτιερα...

Τοσους σχολικους, καφετεριακους και ιντερνετικους console wars δωσαμε και να παμε να κυλισουμε στα γεραματα. Οχι κυριοι! :)
 
Wally είπε:
Χαχαχαχαχαχα
Το επαιζα στον UltraHLE με Voodoo (2 αν θυμαμαι καλα). Ηλθον, ειδον και απηλθον (τρεχατος μαλιστα) :)

Το Diddy ηταν ελαφρως καλυτερο.
Το Diddy Cong Racing ήταν κλάσεις κατώτερο. Πρώτα απ' όλα δεν υπήρχε πουθενά ο παράγοντας τύχη. Μόλις το μάθαινες, κάθε πίστα ήταν ίδια όσες φορές και να την έπαιζες. Συνεπώς έχανε πολύ χρήγορα το ενδιαφέρον του.
 
το diddy kong ειχε την πρωτοτυπια οτι δεν ησουν μονο με kart αλλα μπορουσες να εχεις και αεροπλανο και hovercraft ομως οντως οι πιστες ηταν πανω κατω ιδιες
 
Oντως το AI του Mariokart 64 ηταν προβληματικό. Μπορει εσυ να τους περναγες για μισό γύρο και σε δευτερόλεπτα σε εφταναν, χωρις να κανεις καποιο λαθος εσύ. Ενώ αν εισουν πολύ πισω, οι αντιπαλοι μειωναν ταχύτητα για να τους φτασεις. Γενικώς μου αρεσε παρα πολυ το παιχνίδι, αλλά αυτό το προβλημα το αναγνωρίζω. Γενικώς αναγνωρίζω τα καλά και τα κακά κάθε game και εταιρειας, δεν μου αρεσει να ειμαι "hater" ή "fanboy".

Το Diddy ειχε καλύτερο και δυσκολότερο single player αλλά το multiplayer δεν ηταν τοσο καλό, ενώ το frame rate δεν ηταν τοσο ομαλό όσο του Mariokart, οπότε προτιμώ Mariokart.
 
Το Diddy Kong Racing ήταν μία αξιόλογη προσπάθεια από τη Rareware να δημιουργήσει έναν party τίτλο, όμοιο με το Mario Kart. Όμως, ήταν περιττός στο Nintendo 64 καθώς το Mario kart 64 ήταν το απόλυτο game για multiplayer μαζί φυσικά με το Goldeneye. Πολύ σπάνια παίζαμε άλλο παιχνίδι racing εκτός του MK 64 κι αν το κάναμε ήταν για να λέμε ότι παίζουμε κάτι διαφορετικό, αλλά τελικά κοροϊδεύαμε τους ίδιους μας τους εαυτούς. Παρ' όλ' αυτά, μου άρεσε ιδιαίτερα το single player του DKR και είχε αυξημένη δυσκολία με πιο εκνευριστικό αντίπαλο ένα ρολόι νομίζω. Αλλά όλα τα boss ήταν δύσκολα τώρα που το ξανασκέφτομαι...ένας δεινόσαυρος τρικέρατος, ένας πτερόσαυρος και ένα γουρούνι, δε θυμάμαι άλλους.
 
Παιδιά τι να λέμε την κασέτα δεν την είχα ποτέ,απλά την είχα δανειστεί, αλλά είτε στο Ν64 είτε σε emulator έχει πέσει απίστευτο λιώσιμο μαζί με φίλους..Και το περίεργο είναι ότι υποτίθεται επειδή έχει λίγες πίστες και μετά από λίγο το έχεις μάθει απέξω, το βαριέσαι, αλλά μάλλον αυτή η απλότητα είναι που το κάνει αξεπέραστο.Αντίστοιχα παιχνίδια που έχω παίξει τέτοιου στυλ, είναι το diddy kong racing ,crash nitro cart kai Sonic & Sega All-Stars Racing..Εκτός ίσως από το battle το οποίο στα άλλα παιχνίδια έχω ευχαριστηθεί καλύτερα(ειδικά τη darkwater beach στο diddy racing και το Collect the Emeralds και Capture the Chao στο sonic),το απλό multiplayer είναι αξεπέραστο..

Δεν είναι τυχαίο ότι στο πρόσφατο Game On δεν υπήρχε λεπτό πού η τηλεόραση με το mario kart 64 να μην έχει κάποια άτομα να παίζουν...
 
Επιτελους με real life γραφικα!


:p

Epic video απο τον Remi Gaillard (who else?)
 
Mario Kart 64 και τα μυαλα στα καγγελα!! Το πρωτο και αγαπημενο kart απο ολη την σειρα!! Απειρες ολες και λιωσιμο στο σπιτι του ξαδερφου μου!! Θυμαμαι που στην αρχη δεν ειχα καλο χειρισμο και εβγαινα ολο 8ος! Γλυκες νοσταλγιες...
 
Αγαπημένο παιχνίδι με αυτοκίνητα. Το είχα παίξει και σε emulator και περιέργως μου φάνηκε πιο στρωτό από το real thing. Όπως και να'χει αυτό το παιχνίδι πρέπει να παίζεται σε multiplayer όπου εκεί τα δίνει όλα.
 
best multiplayer of all time, ήταν, είναι και θα είναι όσα χρόνια κι αν περάσουν!! Είναι σπάνιο για ένα παιγνίδι να κάνει 4-5 ίσως και παραπάνω άτομα να μείνουν μέσα στο σπίτι και να παίξουν. Ευτυχώς είχα στα χέρια μου αυτή τη θεϊκή κονσόλα....
 
Δέν έχω παίξει όλα τα Mario kart αλλα από αυτά που έπαιξα θα έλεγα πως το mario kart64 είναι χαλαρά το καλύτερο.Όπως λέέι και ο Γίωργος "best multiplayer of all time"


Ακόμα θυμάμαι το λίωσιμο που έριχνα με τους κολλητους μου τα βράδια όταν μαζευόμασταν για να παιξουμε...Μιλάμε για πολύ γέλιο το multiplayer
 
Για το καλύτερο δεν ξέρω καθώς επόμενα Mario Kart games αναβάθμισαν την φόρμουλα αλλά αναμφισβήτητα το Mario Kart 64 είναι all time classic. Και μια φορά καλύτερο από το Crash Team Racing που αρκετοί άσχετοι πιστεύουν άκομα και σήμερα ότι είναι καλύτερο από το Mario Kart 64. :sweat:
 
Vetus είπε:
Και μια φορά καλύτερο από το Crash Team Racing που αρκετοί άσχετοι πιστεύουν άκομα και σήμερα ότι είναι καλύτερο από το Mario Kart 64. :sweat:
LOL!!!! Ούτε με το Diddy Kong Racing δε συγκρίνεται το Crash, θα το κατέτασσα στην κατηγορία Snowboard Kids...
 
Vetus είπε:
Για το καλύτερο δεν ξέρω καθώς επόμενα Mario Kart games αναβάθμισαν την φόρμουλα αλλά αναμφισβήτητα το Mario Kart 64 είναι all time classic. Και μια φορά καλύτερο από το Crash Team Racing που αρκετοί άσχετοι πιστεύουν άκομα και σήμερα ότι είναι καλύτερο από το Mario Kart 64. :sweat:
Το Crash Team Racing ήταν μία πολύ καλή προσπάθεια αντιγραφής του Mario Kart, και ως εκεί... Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.
 
Πίσω
Μπλουζα