Mark 200 [2600 Cartridges]

Ethaniel

RetroActive
Joined
17 Ιουν 2008
Μηνύματα
475
Αντιδράσεις
16
Με μεγαλη μου χαρα σας ανακοινωνω οτι εσπασα το φραγμα των 200 διαφορετικων τιτλων για το Αταρι 2600...

Σιγουρα υπαρχουν πολλα ατομα εδω που εχουν περισσοτερους τιτλους αλλα επειδη το 2600 το γουσταρω ιδιαιτερα, ειπα να το μοιραστω μαζι σας (οχι το αταρι μου...).

Οταν πηρα το πρωτο μου αυθεντικο 2600 απο ενα φιλο του φορουμ, το πηρα ετσι για χαβαλε και συλλογη. Δεν περιμενα ομως να αρρωστησω ετσι.

παρακατω σας παραθετω μια παλια φωτογραφια με 99 τιτλους

picture.php


και τον τοτε εξοπλισμο μου

picture.php


οταν ερθουν και οι υπολοιποι τιτλοι θα ανεβασω καινουρια φωτο :)

θα τα απλωσω παλι στο πατωμα και μετα θα τα στολισω σε ΟΛΑ τα ραφια του δωματιου για να γουσταρω!
 
να τα 400-ισεις!
 
ωωω! καταπληκτική συλλογή! και αν βλέπω καλά έχεις και το περιφερειακό supercharger?
 
krem13 είπε:
ωωω! καταπληκτική συλλογή! και αν βλέπω καλά έχεις και το περιφερειακό supercharger?
ναι και ειναι απο την πρωτη φουρνια που ακομα ονομαζοταν Arcadia η εταιρεια.

Μετα εφαγε μηνυση απο την Emerson για το ονομα επειδη ειχαν την κονσολα Arcadia 2001 και το "γυρισαν" σε Starpath. Αλλα οπως και να εχει ειναι φοβερο περιφεριακο καθως και τα παιχνιδια του :)
 
Είσαι κύριος!!! Συγχαρητήρια για τη συλλογή σου! :thumbup:

Τώρα κατάλαβα γιατί έχεις πωρωθεί με το διαγωνισμό που κάνω... :D
 
πόσο το αγόρασες? με ενδιαφέρει να πάρω και εγώ αλλά φοβάμαι μήπως το ποσοστό των καλών κασετών είναι μικρό (φαντάζομαι ότι λόγω παλαιότητας μπορεί κάποιες να έχουν χαλάσει) και τη πατήσω...
 
Δεν απορώ που κολλησες με το 2600. Το ιδιο έπαθα και εγώ.

Το μπλιμπλικι που ακουγεται οταν παίζεις "δεν υπάρχει" ....... ;)

Μια συμβουλή. Μακριά από vectrex , θα κάνεις μεγάλο κακό στην τσέπη.... :nervous:
 
οι κασετες ειναι λιγες αλλα ακριβες :(

μια φορα ειχα δει ενα πακετο με τις κασετες μονο γυρω στα 400? και εκει ειναι που αμφιβαλεις αν παιζουν κιολας. μετα απο χρονια μια κασετα ή δισκετα μπορει να απομαγνητιστει και να εινια αχρηστη. στις κασετες audio ή VHS ο απομαγνητισμος ειναι απλα παρασιτα στην εικονα ή στον ηχο. σε μια κασετα με data ομως ειναι corrupted αρχειο :(

η τιμη που το πηρα δεν εχει σχεση με την τιμη που ειναι στο ebay μιας και το αγορασα απο φιλο. αλλα και στο ebay ειναι λογικες τιμες... παρτο σκετο και βαλε κανα mp3 player για τα παιχνιδια ή παρε ενα Harmony που τα παιζει. εγω περα απο την κασετα του πακετου δεν εχω αλλη και δεν σκοπευω να παρω.

teflon είπε:
Δεν απορώ που κολλησες με το 2600. Το ιδιο έπαθα και εγώ.
Το μπλιμπλικι που ακουγεται οταν παίζεις "δεν υπάρχει" ....... ;)

Μια συμβουλή. Μακριά από vectrex , θα κάνεις μεγάλο κακό στην τσέπη.... :nervous:
εεε.... http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=12593
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σημερα αξιωθηκα να καθαρισω το δωματιο μου μαζι με οτι εχει μεσα...

Και επειδη επρεπε να αδειασω τα ραφια της βιβλιοθηκης πρωτα, ειπα να βγαλω και να ανεβασω την φωτο που ελειπε απο το ποστ.

Συνολικα ειναι 204 διαφορετικοι τιτλοι με μερικα boxed διπλα.

attachment.php


Και οι κοντινες που ζητηθηκαν.

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


Δυστυχως λογω του φωτιστικου, αρκετοι τιτλοι δεν διακρινονται :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εισαι απιστευτος,πανω που ελεγα να ποσταρω 3 2600 cartridge Που μου'ρθαν σημερα,δεν τολμω πια...Λεω να ξεκινησω και εγω να συμπληρωνω τα παλια μου σιγα σιγα,αν θες να βαλεις και πιο κοντινες φωτο μην διστασεις!


Παω να αλλαξω λιγο τον τιτλο,οποτε τον διαβαζω λεω οτι θα συναντησω κανα πεθαμενο κινεζικο κλωνο,παραλιγο να μην μπω!
 
Aardvark είπε:
Εισαι απιστευτος,πανω που ελεγα να ποσταρω 3 2600 cartridge Που μου'ρθαν σημερα,δεν τολμω πια...Λεω να ξεκινησω και εγω να συμπληρωνω τα παλια μου σιγα σιγα,αν θες να βαλεις και πιο κοντινες φωτο μην διστασεις!
Παω να αλλαξω λιγο τον τιτλο,οποτε τον διαβαζω λεω οτι θα συναντησω κανα πεθαμενο κινεζικο κλωνο,παραλιγο να μην μπω!
Γιατι το λες αυτο;; Βαλε να δουμε!!!

Τελος παντων, προσθεσα και κοντινες :)
 
Ethaniel είπε:
Σημερα αξιωθηκα να καθαρισω το δωματιο μου μαζι με οτι εχει μεσα...Και επειδη επρεπε να αδειασω τα ραφια της βιβλιοθηκης πρωτα, ειπα να βγαλω και να ανεβασω την φωτο που ελειπε απο το ποστ.

Συνολικα ειναι 204 διαφορετικοι τιτλοι με μερικα boxed διπλα.

attachment.php


Και οι κοντινες που ζητηθηκαν.

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


Δυστυχως λογω του φωτιστικου, αρκετοι τιτλοι δεν διακρινονται :(
το γαλάζιο cartridge με το χερούλι,photoshop (προσθήκη μετέπειτα στις φωτογραφίες) είναι,σωστά :D ;

ο τόνος μου από το σοκ όταν το είδα θα ήταν διαφορετικός αλλά κάθισα και το είδα με ηρεμία και πρόσεξα ότι κάτι δεν πήγαινε καλά :p
 
Θεός!!! Έξοχο!!!! Χάρμα οφθαλμών!!!

Θα'χει ενδιαφέρον να κάτσεις να τα δεις ένα-ένα στο rarity guide του Atari Age, πόσο σπάνια είναι...
 
krem13 είπε:
το γαλάζιο cartridge με το χερούλι,photoshop (προσθήκη μετέπειτα στις φωτογραφίες) είναι,σωστά :D ; ο τόνος μου από το σοκ όταν το είδα θα ήταν διαφορετικός αλλά κάθισα και το είδα με ηρεμία και πρόσεξα ότι κάτι δεν πήγαινε καλά :p
Παντα μου αρεσαν οι "οφθαλμαπατες"...

attachment.php
attachment.php


Παντως κατι καλο ερχεται αυτες τις μερες :)
 
DINO είπε:
Θεός!!! Έξοχο!!!! Χάρμα οφθαλμών!!!Θα'χει ενδιαφέρον να κάτσεις να τα δεις ένα-ένα στο rarity guide του Atari Age, πόσο σπάνια είναι...
Το'χω κανει ηδη...

Επειδη η συλλογη μου ειναι συγκριτικα μικρη, θεωρω σπανιες απο R5 και πανω.

Μεχρι στιγμης οι σπανιες που εχω ειναι οι εξης

R5

Bank Heist
Crypts of Chaos
Asterix
Mario Bros
Off the wall
Strategy X
Montezuma's Revenge
Bump'n'Jump

R6

Dice Puzzle
Sea Hawk
Frogger II Threedeep!

R7

Obelix

R8

Sir Lancelot / Robin Hood



Και ερχεται και μια R9... :)
 
Μπομπα,ολα στην σειρα τους,τα activision,τα mattel,τα silver label, τα red label,τα textακια,τα της Coleco τα ασπρα,της parker....μπιουτιφουλ!!
 
Τι είπες τώρα!!! R9!!!!

Εγώ το ανώτερο που εχω είναι το Road Runner, boxed, unopened με βαθμό R6...
 
Aardvark είπε:
Μπομπα,ολα στην σειρα τους,τα activision,τα mattel,τα silver label, τα red label,τα textακια,τα της Coleco τα ασπρα,της parker....μπιουτιφουλ!!
Thanks! Θα μας σκασεις ομως! Τι σου ηρθε;; :)

DINO είπε:
Τι είπες τώρα!!! R9!!!!
Εγώ το ανώτερο που εχω είναι το Road Runner, boxed, unopened με βαθμό R6...
Δεν το εχω :(

Μου φαινεται περιεργο παντως που το εχεις σφραγισμενο :p
 
Το φυλάω για τις δύσκολες μέρες... Αν έρθουν... :D

(Μπα... πλάκα κάνω...)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα