Masters of the Universe (1987)

και εμενα μου αρεσε αλλα θα προτιμουσα να επαιζε και η she-ra
 
Ντολφ Λούντγκρεν στα καλύτερά του & δεν συμμαζεύεται! Την είχα δει με τον father στο σινεμά ΕΛΠΙΣ στην Πάτρα. Πολύ trip-άρισμα λέμε!
 
Να και ενα σκιτσο της ταινιας...he-man movie.jpg
 
Την είδα για πρώτη φορά πριν 2-3 χρόνια!

Όσο cheesy και να'ταν μου άρεσε αρκετά.

(γενικά τρελλαίνομαι για sci-fi, φαντασίας της δεκαετίας 80'. Όχι σαν τις σημερινές)

Σε λίγους μήνες αναμένεται σε BLuray.

Ετοιμαστείτε για τέλεια ποιότητα ήχου και εικόνας!
 
Ήταν στον Κιν/φο ''ΆΣΤΡΟΝ'', στην Λ. Κηφισσίας, στους Αμπ/κηπους!

Η ταινία που επροβάλλετο την περίοδο εκείνη ήταν ''Οι τρείς Αμίγκος'' με τον Στιβ Μάρτιν και τον Τσέβυ Τσέϊς. Είχα δεί το διαφημιστικό των ''MOTU'' στην τηλεόραση και ένιωθα να μου έχει δωθεί το καλύτερο δώρο!

Ήταν Δεκέμβριος του 1987, κοντά στις γιορτές και η γιορτινή ατμόσφαιρα σε συνδιασμό με τον στολισμό των καταστημάτων για τα Χριστουγέννα στην περιοχή, έμοιαζαν παραμυθένια στα μάτια μου.

Ακόμα θυμάμαι το poster της ταινίας στο stand των ''προσεχώς'' του Κινηματογράφου. Ήμουν έντεκα ετών.
 
καπου χαμηλα στην θησεως την ειχα δει..με ειχε παει ο πατερας μου μαζι με τον αδερφο μου...προς τζιτζιφιες μερια...ειχα εντυπωσιαστει
 
o jon chu ο σκηνοθετης της καινουριας ταινιας gijoe ακουγεται οτι θα σκηνοθετησει την νεα ταινια masters of the universe!! αντε να δουμε!!
 
wheeled warrior είπε:
o jon chu ο σκηνοθετης της καινουριας ταινιας gijoe ακουγεται οτι θα σκηνοθετησει την νεα ταινια masters of the universe!!

Κατι το οποιο επιβεβαιωνεται κι εδω περα! :)

Ενταξει, ειναι λιγο ετεροχρονισμενη η αναρτηση αλλα...who care's! :D
 
Απ' οτι φαινεται "κολλανε" στο budget. :xm:

Απο την αλλη βεβαια μας τα λεει αλλιως ο Jon Chu! :eek:

ιδωμεν...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ενα ενδιαφερον βιντεο με τους συντελεστες

της ταινιας να εξηγουν το πως και το γιατι... :)

The Making of Masters of the Universe The Motion Picture





 
Ο DeVon Franklin - συγγραφεας,παραγωγος και αντιπροεδρος παραγωγης στην Columbia Pictures - ανεβασε

στο Twitter την παρακατω φωτο....

attachment.php


Πηγη

...λετε να ξερει κατι και εχουμε καλα νεα επιτελους? :D
 
viking4a είπε:
Οχι ρε συ Bill....γιατι? :eek:

Πιστευω το αδικει η φωτο....

Μια χαρα το βρισκω,ειναι πολυ κοντα σε αυτο της σειρας. :)
 
Μια χαρά είναι, συμφωνώ με τον Σταύρο. Μακάρι να έχουμε κάτι επιτέλους!
 
Kαλά, ναι, μπορεί σε άλλη φάση να είναι καλύτερο...

Καλά μωρέ, ας φτιάξουν την ταινία κι ας είναι κι έτσι, δε πειράζει..

Κάνα νέο υπάρχει?
 
Βρεθηκε ο νεος He-Man? :xm:

We may have found our He-Man for the Masters of the Universe movie or at least a member of the cast.
Bodybuilder and model Mike O'Hearn has posted on his Instragram account that he needs to drop a bit of weight for the He-Man movie.

"My Goal: Take off 30 pounds of lean muscle and get a whole new physique to get ready for the movie #HeMan!!" O'Hearn posted.

O'Hearn is a four time Mr. Universe, was featured as the captain of the American Gladiators team known as Titan,

and has been featured in various TV and movie roles in addition to gracing many fitness magazine covers.

It's safe to say Mike O'Hearn definitely looks the part of He-Man.
Πηγη: cosmicbooknews.com

attachment.php


Μα τις Δυναμεις του Grayskull....αν πραγματικα ισχυει το παραπανω,ο Dolph τοτε αδικηθηκε που δεν προταθηκε για Οσκαρ!!!! :sealed:

Για πετε μια γνωμη και εσεις βρε παιδια... #) ....δεν μπορει να ειμαι ο μονος που το βλεπει ως ακυρο το παραπανω!!!! :zip: :eek: :sealed:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα