[Matchbox] Monster in my pocket

stayros

Moderator
Διαχειριστές
Joined
16 Νοέ 2011
Μηνύματα
7.716
Αντιδράσεις
1.765
To συζητουσα με ενα φιλο πριν μερικες μερες και ειπα να το θεσω προς συζητηση

μηπως και βρεθει καμια πληροφορια παραπανω. :)

Τις θυμαστε καθολου τις παρακατω φιγουριτσες?

Προβολή συνημμένου 46813

attachment.php


Ειχαν κυκλοφορησει τελη 1989 με αρχες 1990

και ηταν της Matchbox.Κυκλοφορουσαν σε

διαφορα χρωματα και διαφορες μορφες οπως...

Τερατα,Μαγους,Δρακους κλπ...

Μονο αυτα γνωριζω,δυστυχως. :(

Θυμαται κανεις κατι παραπανω? :please:

Οποιαδηποτε πληροφορια ευπροσδεκτη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα θυμαμαι ρε φιλε, κυκλογορουσανε σε σακουλακια αλλα ποιο μετα σε συσκευασια κουτιου με καμια 15αρια μεσα. Ωραιοι σχεδιασμοι και απιστευτη λεπτομερεια!!
 
Έχω καμιά δεκαριά τέτοια! Τα έπαιρνα αρχές 90 με το σκεπτικό ότι ήταν παρόμοια με τους εξωγήινους που κυκλοφορούσαν 4-5 χρόνια πριν απ'αυτά οι οποίοι μου άρεσαν πολύ. Τα έβρισκα στο σούπερ μάρκετ. Εντάξει δεν μου έκαναν τόση εντύπωση αλλά είχαν ωραία χρώματα. Ίδιο μέγεθος με τους εξωγήινους και τους νίντζα 4-5 πόντους ύψος δηλαδή. Όμορφη σειρά σε γενικές γραμμές για όποιον τις θέλει για συλλογή το συνιστώ.
 
Οσο ψαχνεις λεει,βρισκεις.. :)

Ιδου τα νεοτερα...το επισημο site:http://monster.inmypocket.com/

Ολες οι σειρες που κυκλοφορησαν...σε αυτο το site:http://www.raumhafen.de/galerie/rubber_guys/mimp/index.html
 
Πωω! δεν το ειχα δει το thread αυτο!! Τα θυμαμαι και εγω ειχα καμποσα απο αυτα , σε σακουλακια ηταν μεσα χωρις να ξερεις τι θα πετυχεις καθε φορα!
 
λοιπον

τα mimp κυκλοφορησαν απο την matchbox αρχες του 90.Στις φοτο πανω βλεπω μονο την πρωτη σειρα η οποια ειναι 48 φιγουρες

το δευτερο wave ειναι γυρω στις 25 φιγουρες και υπαρχουν αλλα 6 κυματα οπως τα dinosaurus superscary και αλλα.....

το θεμα σε αυτην την σειρα ειναι τα τερατα τα οποια υπηρξαν σε μυθους απο την αρχη της ανθρωποτητας μεχρι σημερα .υπαρχουν τερατα ανθρωπομορφα αρχαια τερατα πνευματα θεοτητες και αλλα.η μεδουσα η χαρηβδη ο κυκλωπας και αλλα τερατα υπαρχουν σε αυτες τις σειρες και το ελληνικο στοιχειο εχει την τιμητικη του ;) ;)....μιας και ειχαμε πολλα τερατα σε αυτον τον τοπο μεχρι και σημερα ......

τ χρωματα ειναι απειρα ανα τον κοσμο απο την ιταλια μεχρι το μεξικο.

καθε τερας εχει εναν αριθμο στην πλατη υπαρχουν τα θανασιμα τερατα με 25 ποντους οσο πιο πολλους ποντους εχει ενα τερας τοσο πιο σπανιο και πιο θανασιμο ειναι......

25 20 15 10 και 5 ειναι οι ποντοι που αναγραφονται στις πλατες των τερατων........

ευχομαι να βοηθησα λιγο :) :)
 
Έγραψες ρε μάγκα μου timehunter...!!!!

Παίζει σιγά σιγά να πάρω μερικές έτσι για τη νοσταλγία...!!!

Αξίζει τον κόπο να έχουν κι αυτές οι φιγούρες ένα μικρό χώρο στην ''εκθεσιακή'' βιβλιοθήκη-ραφιέρα...!!!
 
zombiesquad3 είπε:
Έγραψες ρε μάγκα μου timehunter...!!!!Παίζει σιγά σιγά να πάρω μερικές έτσι για τη νοσταλγία...!!!

Αξίζει τον κόπο να έχουν κι αυτές οι φιγούρες ένα μικρό χώρο στην ''εκθεσιακή'' βιβλιοθήκη-ραφιέρα...!!!
Όπως είχα πει (και υποσχεθεί στον εαυτό μου) και πολύ σωστά έχει τονίσει κι ο φίλος Stayros ("όσο ψάχνεις, βρίσκεις''), μέσω κάποιων e-bayκών γνωριμιών, τσέπωσα από αντίστοιχες δημοπρασίες, τις δύο πρώτες σειρές των Μ.Ι.M.P. (από ότι έψαξα, ήταν και οι πιο ενδιαφέρουσες), εκ των οποίων, η πρώτη με 48 φιγούρες (μαζί με τον κατάλογο των φιγούρων) και η δεύτερη με 24 φιγούρες, όλες σε απίστευτο, μαλακό υλικό κατασκευής, όπως επίσης και σε τρομερά χρώματα. Προς το παρόν ανεβάζω φωτό από την πρώτη σειρά.

[edit] Τακτοποιήθηκε [edit]

IMG_0581.jpg

IMG_0582.jpg

IMG_0583.jpg

IMG_0584.jpg

IMG_0585.jpg

IMG_0580.jpg

IMG_0586.jpg

IMG_0588.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ομορφιες!!! :cool:

Καλοριζικα,καλοπαιχτα και καλοστολιστα!!! :thumbup:
 
Και η δεύτερη σειρά με τις 24 φιγούρες:

IMG_0573.jpg

IMG_0575.jpg

IMG_0576.jpg

IMG_0577.jpg

IMG_0578.jpg

IMG_0579.jpg
 
Επειδή βλέπω μετά από καιρο κάποιες από τις αγαπημένες μου πλέον φιγούρες, να κ μια φώτο σπεσιαλ!
 

Συνημμένα

  • FB_IMG_1583074907801.jpg
    FB_IMG_1583074907801.jpg
    32,8 KB · Προβολές: 3
Πίσω
Μπλουζα