[Mattel] Polly Pocket!

crimson

Retro Member
Joined
11 Νοέ 2007
Μηνύματα
152
Αντιδράσεις
8
...τα παλιά, όχι τα απαίσια καινούρια!

πάντα είχαμε στο σπίτι και η μικρή μου αδερφή έχει μια αρκετά μεγάλη συλλογή. είπα λοιπόν κι εγώ να της πάρω για δώρο χριστουγέννων μερικά μεταχειρισμένα σετ από site τύπου e-bay, μιας και δεν κυκλοφορούν στην αγορά πλέον.

κατέληξα να έχω αγοράσει 10 μέχρις στιγμής (σε διάστημα περίπου 2 εβδομάδων). και το χειρότερο, σκέφτομαι να τα κρατήσω για τον εαυτό μου! στην οποία περίπτωση α)πρέπει να βρω άλλη ιδέα για το δώρο της μικρής και β) πρέπει να βρω άλλα λεφτά για το παραπάνω δώρο!

πολύ καλό site για polly pocket collectors: http://www.onlypollypocket.com/
 
Δεν είχα ποτέ Polly Pocket,αλλά θυμάμαι που τα διαφήμιζαν πολύ συχνά στην τηλεόραση κάποια περίοδο.Αυτό που λες crimson δυστυχώς το έχω πάθει και εγώ.Πάω να αγοράσω δωράκια και μετά δεν μου κάνει καρδιά να τα δώσω...Είμαστε ρετροσυλλέκτες,τι να κάνουμε;;; :)
 
τώρα που είπες διαφήμιση...

polly pocket!

polly pocket μια φίλη τοσοδούλα

polly pocket στο χέρι σου χωράει μια χαρούλα

polly pocket δεν την αποχωρίζεσαι ποτέ

polly pocket!

για καλή σας τύχη δεν με ακούτε να το τραγουδάω καθώς το πληκτρολογώ!
 
...τα παλιά, όχι τα απαίσια καινούρια!
Συμφωνώ, τα καινούρια δεν έχουν καμιά σχέση. Και από πού κι ως που λέγονται Polly Pocket; Αυτά όχι στη τσέπη μου αλλά ούτε καν στο τσαντάκι μου χωράνε.
 
polly pocket

:cheers:

crimson είπε:
...τα παλιά, όχι τα απαίσια καινούρια!
πάντα είχαμε στο σπίτι και η μικρή μου αδερφή έχει μια αρκετά μεγάλη συλλογή. είπα λοιπόν κι εγώ να της πάρω για δώρο χριστουγέννων μερικά μεταχειρισμένα σετ από site τύπου e-bay, μιας και δεν κυκλοφορούν στην αγορά πλέον.

κατέληξα να έχω αγοράσει 10 μέχρις στιγμής (σε διάστημα περίπου 2 εβδομάδων). και το χειρότερο, σκέφτομαι να τα κρατήσω για τον εαυτό μου! στην οποία περίπτωση α)πρέπει να βρω άλλη ιδέα για το δώρο της μικρής και β) πρέπει να βρω άλλα λεφτά για το παραπάνω δώρο!

πολύ καλό site για polly pocket collectors: http://www.onlypollypocket.com/
διάβασα για τα polly pocket που με ενδιέφερε και μένα να αγοράσω τα παλιά μόλις χτες που έκανα εγγραφή, πήγα στο ξένο site που υποδεικνύεις αλλά είναι όλα πουλημένα.Επίσης με ενδιαφέρει να αγοράσω τη φάρμα των ζώων που κυκλοφόρησε γύρω στο '90 και δεν μοιάζει καθόλου μ' αυτά που κυκλοφορούν τώρα.Πρέπει να ήταν και τότε η εταιρία Mattel, με το σπιτάκι, τα ζωάκια που έβγαζαν φωνές και άλλα.Ακόμα και μεταχειρισμένο θα ήθελα να βρω.Μπορειτε να με βοηθήσετε;
 
crimson είπε:
...τα παλιά, όχι τα απαίσια καινούρια!


πάντα είχαμε στο σπίτι και η μικρή μου αδερφή έχει μια αρκετά μεγάλη συλλογή. είπα λοιπόν κι εγώ να της πάρω για δώρο χριστουγέννων μερικά μεταχειρισμένα σετ από site τύπου e-bay, μιας και δεν κυκλοφορούν στην αγορά πλέον.

κατέληξα να έχω αγοράσει 10 μέχρις στιγμής (σε διάστημα περίπου 2 εβδομάδων). και το χειρότερο, σκέφτομαι να τα κρατήσω για τον εαυτό μου! στην οποία περίπτωση α)πρέπει να βρω άλλη ιδέα για το δώρο της μικρής και β) πρέπει να βρω άλλα λεφτά για το παραπάνω δώρο!

πολύ καλό site για polly pocket collectors: http://www.onlypollypocket.com/




Στο site βρήκα το μοναδικό σπιτάκι Polly Pocket που είχα! Το αγόρασα σαν καινούριο σχέδιο το 1993 αν και ήταν του 1989- άργησε να έρθει στην Ελλάδα

1772.JPG1772B.JPG1772A.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αχ εγω ειχα ενα του '89 με το τροπικο νησι και την χελωνιτσα που εχασα.εκανα κατι χρονια να ξεπερασω την απωλεια...
 
για την φαρμα των ζωων ειδα κατι παρομοιο στον μουστακα φετος τα χριστουγεννα...νομιζω ειναι lego ετσι λεγεται ομως ...ριξε μια ματια
 
Polly Pocket 1993, απο βινταζ διαφημισεις στον ιταλικο Μικυ Μαους

Polly Pocket 1993, απο βινταζ διαφημισεις στον ιταλικο Μικυ Μαους,

"Polly, πριγκηπισσα των ρουμπινιων, σε προσκαλει στο παλατι της Ανατολης"

18199.jpg

"Polly, πριγκηπισσα των διαμαντιων, σε προσκαλει στο βασιλειο των Παγων"

18205.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φανταστικό!! Ευτυχώς έχω φυλάξει κάποια πόλι πόκετ από την παιδική μου ηλικία! θα κάνω μια ανασκαφή και θα ανεβάσω φωτό!
 
Εδώ στο Ηρακλειο βρήκα μαγαζί που πουλάει-στείλτε μηνυμα να στειλω το όνομα-δεν μπορώ να γράψω το όνομα βάση των κανονισμών. Εγώ δεν πολυβγαίνω γιατί έχω μωρό δυο μηνών σίγουρα όμως καποιος άλλος από Ηρακλειο ίσως να μπορεί να βοηθήσει ή να γίνει κατευθειαν συνεννοηση με το μαγαζί. Έχει πολλά κομματια!
 
19099.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι πλακα που εχουν αυτα τα Polly Pocket, Krios μου!!! Ειναι Polly Pocket/Δαχτυλιδια ε?

Polly Pocket...φοριεται και στο χερι σαν κοσμημα

οπως ελεγε μια παλια διαφημιση (facadoro???)! :D
 
[edit] Dead pictures Uploaded with ImageShack.us [edit]

Είχα υποσχεθεί ότι αν εβρισκα τα πολι ποκετ μου θα ανεβαζα φωτο! Ε να λοιπόν!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραία τα polly pocket σου vassoftr. Ανέβασε όμως τις φωτογραφίες σε ένα άλμπουμ στο προφίλ σου γιατί σε λίγο καιρό θα χαθούν απο το imageshack. Για οδηγίες δες εδώ
 
δυο διαφημισεις με τα polly pocket υπαρχουν εδω , συγκεκριμενα στα 01:16 - 01:30 λεπτα και στα 02:10 - 02:23 του βιντεο
 
crimson είπε:
τώρα που είπες διαφήμιση...
polly pocket!

polly pocket μια φίλη τοσοδούλα

polly pocket στο χέρι σου χωράει μια χαρούλα

polly pocket δεν την αποχωρίζεσαι ποτέ

polly pocket!

για καλή σας τύχη δεν με ακούτε να το τραγουδάω καθώς το πληκτρολογώ!
Θυμάμαι το τραγουδάκι της διαφήμισης! Ήταν στη μόδα, είχαν κυκλοφορήσει πολλά σετ με Polly Pocket, ήταν εύκολο όμως να χαθούν τα κουκλάκια επειδή ήταν μικρά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα