Max Payne 3

Πιστολίδια, bullet time, φαλάκρα και χαβανέζικο πουκάμισο...GOTY :)
 
...υποσχόμενο λένε... ;)
 
Προσωπικα δεν το παω καθολου το max payne
 
Νέο Max Payne; Περάσαν αρκετά χρόνια από το τελευταίο. Bullet time, painkillers, μπόλικα όπλα και παρανοϊκό σενάριο; Count me in...
 
Το MP2 είναι κατά τη γνώμη μου το ωραιότερο game noir που εχει βγει ποτέ (κατά το film noir). Ειναι καταπληκτικό. Αναμένω με μεγαλη ανυπομονησία το 3ο. Και τι ωραία!!! Η χρήση του παιχνιδιού θα μου κοστίσει 0 ευρώ σε αναβαθμιση hardware, ελεω κονσόλας :D . Κορόιδα! Δώστε 500άρες αβέρτα!!!! Αλλωστε λεφτά υφάρχουν! :p
 
Rygar είπε:
Το MP2 είναι κατά τη γνώμη μου το ωραιότερο game noir που εχει βγει ποτέ (κατά το film noir). Ειναι καταπληκτικό. Αναμένω με μεγαλη ανυπομονησία το 3ο. Και τι ωραία!!! Η χρήση του παιχνιδιού θα μου κοστίσει 0 ευρώ σε αναβαθμιση hardware, ελεω κονσόλας :D . Κορόιδα! Δώστε 500άρες αβέρτα!!!! Αλλωστε λεφτά υφάρχουν! :p
Τότε μάλλον δεν έχεις παίξει παιχνίδια όπως το Discworld Noir, τα Tex Murphy, το L.A. Noire και πολλά ακόμα :p . Κατά την άποψη μου δεν ήταν και τόσο noir τα Max Payne, και ακόμα και αυτό το λίγο που είχαν το χαλούσαν (και ειδικά στο 2...). Μα είναι δυνατόν την μία στιγμή να έχει έξυπνα γραμμένους μονολόγους και την επόμενη να αδειάζεις το Sawed-off Shotgun στην κοιλιά του αντίπαλου; Κατά τα άλλα, διασκεδαστικά παιχνίδια, τίποτα τρομερό σεναριακά (ειδικά το 2... :p ), ξαναπαίζοντάς τα πριν ελάχιστους μήνες συνειδητοποίησα ότι "γέρασαν".

Γι' αυτό και έχω ελπίδες για το 3 καθώς μπορεί εύκολα να ξεχωρίσει!
 
Rygar είπε:
Και τι ωραία!!! Η χρήση του παιχνιδιού θα μου κοστίσει 0 ευρώ σε αναβαθμιση hardware, ελεω κονσόλας :D . Κορόιδα! Δώστε 500άρες αβέρτα!!!! Αλλωστε λεφτά υφάρχουν! :p
Οι απόψεις σου είναι το ίδιο παλιές με την κονσόλα σου. Τα τελευταία 5 χρόνια, κανείς δεν δίνει 500ρες για αναβάθμιση PC. Αφού όλα σχεδόν είναι προγραμματισμένα στο lowest common denominator, που είναι οι πάλαι ποτέ "next gen" κονσόλες. PC 3ετίας τα πάει όλα αέρα!
 
f2bnp είπε:
Τότε μάλλον δεν έχεις παίξει παιχνίδια όπως το Discworld Noir, τα Tex Murphy, το L.A. Noire και πολλά ακόμα :p . Κατά την άποψη μου δεν ήταν και τόσο noir τα Max Payne, και ακόμα και αυτό το λίγο που είχαν το χαλούσαν (και ειδικά στο 2...). Μα είναι δυνατόν την μία στιγμή να έχει έξυπνα γραμμένους μονολόγους και την επόμενη να αδειάζεις το Sawed-off Shotgun στην κοιλιά του αντίπαλου; Κατά τα άλλα, διασκεδαστικά παιχνίδια, τίποτα τρομερό σεναριακά (ειδικά το 2... :p ), ξαναπαίζοντάς τα πριν ελάχιστους μήνες συνειδητοποίησα ότι "γέρασαν".Γι' αυτό και έχω ελπίδες για το 3 καθώς μπορεί εύκολα να ξεχωρίσει!
Αυτά που αναφέρεις είναι adventures κι εγώ δεν ήμουν σαφής, γιατί εννούσα την κατηγορία (genre) που ανήκει το MP. Δε μπορουμε δηλαδή να συγκρίνουμε την ατμοσφαιρα του tex murphy με το MP2. Καμια κέση.

Maddog είπε:
Οι απόψεις σου είναι το ίδιο παλιές με την κονσόλα σου. Τα τελευταία 5 χρόνια, κανείς δεν δίνει 500ρες για αναβάθμιση PC. Αφού όλα σχεδόν είναι προγραμματισμένα στο lowest common denominator, που είναι οι πάλαι ποτέ "next gen" κονσόλες. PC 3ετίας τα πάει όλα αέρα!
Ευτυχώς που τα παιχνίδια έχουν ρυμίσεις στις γραφικές τους αποδόσεις. Ξεκινάς με τη χαμηλότερη και σταματάς σ'αυτή που χάνεις τα λιγότερα frames:p. Ελα μωρε Μπιλ, τί μου λες τώρα!! Αυτό που λες ισχύει αν πριν 3 χρόνια εδωσες την 500άρα για να παρεις την -τότε- ναυαρχίδα της Nvidia (που τώρα είναι legacy προιόν :D ) και που έστω και ξεροσταλιάζοντας μπορεί να αποδόσει ενα 75-80% ενός σύγχρονου παιχνιδιού. Α, θες και νέα ψύκτρα! :D :D
 
Νικόλα δεν ισχύει αυτό που λες.

Σου μιλάει κάποιος που έχει όλες τις κονσόλες + pc τετραετίας.

Μου κάηκε η 9800 και την αναβάθμισα με μια 560ti

αυτή ήταν η Μονή αναβάθμιση που έκανα.

Η διαφορα με τισ κονσολεσ είναι τραγική και μιλάμε για ανάλυση 1920χ1200.

Δε μου παει η καρδιά να ανοίξω το Xbox για παιχνίδι που παίζεται και στο pc

Οι υπολογιστές της τελευταίας 3ετιας είναι πολύ ισχυροί
 
Τεσπα, θ'αλλάξουμε θέμα και μετά θα μας κουνιέται ο Aardvark ότι "Παιδιά είστε οφ-τοπικ και ο ενας από τους 2 είναι διαχειριστής" (κάπου το'χω ξαναδιαβάσει αυτό :D )

ΥΓ. Πάντως ό,τι λεω είναι από εμπειρία δική μου και φίλων μου.
 
Πωπω ζημιαααααααααααααα!!!!!! :headbangdude:
 
Το εξωφυλλο δεν ειναι ασχημο

maxpayne3_coverart2.jpg
 
Launch Trailer


Καποιοι παλιοχαρακτηρες το παιζουν αυτη τη στιγμη :)
 
Παίζουν το παιχνίδι ή κάτι αλλο από νευρικότητα λόγω αναμονής; :D :D Πότε βγαίνει; Οχι ότι με κόφτει και πολύ αφου δεν πρόκειται να το αγοράσω αν δεν πέσει κατω από 30ευρω μαζί με τα μτφ.

Αυτή η μουσική ρε παιδί μου! Ποσο μελαγχολική! Μου φαίνεται θα ξαναπαίξω το 2!!
 
Έχω φτάσει στο 2ο δισκάκι (έκδοση 360) και μπορώ να πω ότι μου αρέσει πολύ περισσότερο από ότι περίμενα. Αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση είναι τα γραφικά. Ίσως είναι τα πιο λεπτομερή γραφικά που έχω δει ποτέ. Τα backgrounds έχουν τρομερό geometry και object detail που παρόμοιο δεν θυμάμαι να έχω δει και υπάρχει πληθώρα διαφορετικών textures ώστε κάθε δωμάτιο ή περιοχή να είναι μοναδική. Ολα τα μέρη που έχω εξερευνήσει έχουν τόση λεπτομέρεια και τόσα objects που θα μπορούσαν να είναι πραγματικά ενώ και ο σχεδιασμός είναι πολύ προσεγμένος ώστε να σου δίνει αυτήν την αίσθηση.

Άλλο ένα στοιχείο που μου αρέσει είναι ότι υπάρχει ατμοσφαιρική background μουσική και το παιχνίδι δεν είναι "μουγκό" όπως τα περισσότερα μοντέρνα "ρεαλιστικά" παιχνίδια που σου πετάνε μία stock Χολιγουντιανή μουσική όταν γίνεται μάχη.

Πολύ καλοφτιαγμένο game, μπράβο στην Rockstar από εμένα.
 
Πίσω
Μπλουζα