Maximus Arcade Theme!

RetroCPC

RetroWannaBe
Joined
28 Mαϊ 2013
Μηνύματα
89
Αντιδράσεις
68
Αποφάσισα να δώσω ξανά ζωή σε ένα παλιό Νotebook μετατρέποντας το σε Retro Video Game Console για την τηλεόραση!

Για Frontend επέλεξα Maximus Arcade.Αποφάσισα να φτιάξω ένα θέμα που να καλύπτει τις ανάγκες-γούστα μου και θέλησα να το μοιραστώ!

Το θέμα είναι αρκετά απλό και τα γραφικά που χρησιμοποίησα είναι δανεισμένα από τον OpenEmu (Για όσους δεν γνωρίζουν είναι ένας Open Source Multi-Emulator για Mac).

Θέλει ακόμα δουλειά! Προς το παρών είναι έτοιμα τα γραφικά για Nintendo, Super Nintendo, Nintendo 64, Master System, Genesis, Neogeo AES, Playstation 1, Τurbografx-16, Gameboy, Gamegear.

Κατεβάστε από εδώ

Προβολή συνημμένου 92515 Προβολή συνημμένου 92516 Προβολή συνημμένου 92517
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα το τιμήσω RetroCPC μια και αυτό που έχω στο Maximus Arcade το βαρέθηκα.

Thanks :)
 
Kambia είπε:
Θα το τιμήσω RetroCPC μια και αυτό που έχω στο Maximus Arcade το βαρέθηκα. Thanks :)
Ευχαριστώ Κambia!

Βρήκα ένα μικρό bug στο μενού της επιλογής των παιχνιδιών και το διόρθωσα! Ανανέωσα το λινκ!
 
Kambia είπε:
Θα το τιμήσω RetroCPC μια και αυτό που έχω στο Maximus Arcade το βαρέθηκα. Thanks :)
Ευχαριστώ Kambia!

Βρήκα ένα μικρό bug στο μενου της επιλογής των παιχνιδιών και έβαλα μερικά νέα γραφικά στον Μedia Player,συνεπώς ανανεώνω το λινκ!

Κατεβάστε την διορθωμένη έκδοση εδώ!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μετά από ένα χρόνο (και μερικούς μήνες) προσθηκών και βελτιώσεων, ανεβάζω φρέσκες εικόνες!

Όποιος ενδιαφέρεται μπορώ να ανεβάσω και το θέμα! Τρέχουσα έκδοση 3.7!

2.jpg

1.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραιότατα! Κάνε έναν κόπο να ανεβάσεις και το θέμα please :flower:
 
Kambia είπε:
Ωραιότατα! Κάνε έναν κόπο να ανεβάσεις και το θέμα please :flower:
Ευχαρίστως. Στην διάθεσής σας.Κατεβάστε από εδώ.

Μικρή επισήμανση έχω αντικαταστήσει την λειτουργία του 'Jukebox' με το 'ScummVM'!

Δεκτά σχόλια, εντυπώσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατεβαίνει :D

Από την άλλη εβδομάδα που λογικά θα έχω χρόνο θα ασχοληθώ μαζί του. Πάντως καλύτερα το ScummVM από το Jukebox.
 
Έκδοση 4.6 με αρκετές νέες προσθήκες και μερικές διορθώσεις-βελτιώσεις!

4.jpg

Κατεβάστε από εδώ

3.jpg

2.jpg

1.jpg
 
Ωραίος RetroCPC. Θα ανανεώσω το προηγούμενο ;)

EDIT

Υπόψη πως ο chrome κόβει το αρχείο στο κατέβασμα ως κακόβουλο.
 
1.png

2.png

3.png

Changelog: Many fixes and updates, Saturn controller artwork, 3DO controller artwork, PC-Engine controller artwork!

Theme Version: 5.0

Download: Here
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευελπιστώ στην επόμενη έκδοση να προσθέσω νέες κονσόλες που δεν υποστηρίζονται δυστυχώς απο το Maximus Arcade, όπως Virtual Boy,PSP,SG-1000,Nintendo DS κτλ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα