[MB] Καρδιοχτύπια στο τηλέφωνο (παιχνίδι για κορίτσια)

snakeyes08

RetroActive
Joined
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
339
Αντιδράσεις
120
Ένα παιχνίδι στο mood του Μάντεψε Ποιος, αλλά πιο πολύπλοκο και σύγχρονο για τις αρχές του 90.

Το κουτί περιελάμβανε "ηλεκτρονικό τηλέφωνο" με μπαταρίες και κάτι κάρτες με αγόρια.

Σκοπός του παιχνιδιού να μαντέψεις σε ποιό από τ'αγόρια αρέσεις.

(Η παρακάτω φωτό προέρχεται από blog, όταν βρω το παιχνίδι που έχω ξεχασμένο στο πατάρι, θα ανεβάσω κι άλλες)

[deadpic]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
το είχε η ξαδέρφη μου!ποτέ δεν είχα καταλάβει το σκοπό του παιχνιδιού!επίσης στο τηλέφωνο μετά από κάποιο χρονικό διάστημα τέλειωσαν οι μπαταρίες,το βαρέθηκε η ξαδέρφη μου και δεν ξανάπαιξε
 
Το παιχνίδι το έχω ακόμα και μέχρι πριν 2-3 χρόνια που δοκίμασα το τηλέφωνο με νέες μπαταρίες λειτουργεί ακόμα! Πλάκα πλάκα μου έλειψε!

[deadpic]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
snakeyes08 είπε:
Το παιχνίδι το έχω ακόμα και μέχρι πριν 2-3 χρόνια που δοκίμασα το τηλέφωνο με νέες μπαταρίες λειτουργεί ακόμα! Πλάκα πλάκα μου έλειψε!
Μπράβο..αυτά δεν πετιούνται στα σκουπίδια,είναι συλλεκτικά!Κι εμένα το πιάνο των playmobil που το είχα δοκιμάσει πριν 4 χρόνια λειτουργούσε,και να σκεφτείς ότι το πήρε η αδερφή μου το 92,για δεύτερη φορά αφού στο πρώτο πιάνο είχε μπει νερό και χάλασε!Άσχετο αλλά σχετικό με το ότι πολλά παλιά πράγματα μπορεί να αντέχουν ακόμα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Άσε ήταν και ακριβό για τα τότε δεδομένα: 17.000 δρχ. έκανε!
 
snakeyes08 είπε:
Άσε ήταν και ακριβό για τα τότε δεδομένα: 17.000 δρχ. έκανε!
σοβαρά??????τα δικά μου επιτραπέζια έκαναν ως 6.000 με εξαίρεση το Scrabble που έκανε 10.000.Και αρκετά επιτραπέζια όπως ένα που είχε φιδάκι και γκρινιάρη μαζί,έκανε 500 δρχ μόνο
 
Τι να πει κανείς...girls have expensive taste!

Και οι παιχνιδοεταιρίες το εκμεταλλευόντουσαν στο έπακρο φυσικα
 
Χεχε το έχω ακόμα αυτό το παιχνιδάκι!! Πολύ πλάκα! Και είχε διάφορες φάτσες και φωνές, άλλες χάλια κι άλλες καλές ;)
 
Κι εγω το εχω ακομα αυτο το επιτραπεζιο! Μαλιστα δοκιμασα το τηλεφωνο πριν

λιγα χρονια και επαιζε κανονικα με τις μπαταριες που ειχε μεσα απο την αρχη!
 
Το θυμαμαι και εγω αυτο το παιχνιδι γιατι το ειχε η αδερφη μου ειχε μεσα καρτες με <<υποψηφιους εραστες που σε γουσταρουν>>και το τηλεφωνικο νουμερο τους καλουσες τα νουμερα και αναλογα με τις υποδειξεις πχ ξανθος με γαλανα ματια και <<καλουσες>>

αυτον που πιστευες οτι ειναι <<αυτος που σε γουσταρει>> αλλα χρειαζονταν και διαφορα επιπλεον χαρακτηριστικα για να καταληξεις σε αυτον που σε γουσταρει οταν λοιπον τον εβρισκες η φωνη ελεγε <<εχεις δικιο μ' αρεσεις>>και εκει τελειωνε το παιχνιδι για να αρχισει νεος κυκλος.Το εχω ακομα σε ευκολα προσβασιμο σημειο αλλα εχω χασει τις καρτες και αν καλω εναν αριθμο παιρνω το μηνυμα <<λυπουμεθα λαθος αριθμος>>
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
δειτε τη διαφημιση εδω (2ο βιντεακι) πριν την "εξαφανισει" ο uploader
 
Είχα παίξει το παιχνίδι σε φιλικό σπίτι αλλά δεν μου άρεσε...
 
Kαρδιοχτύπια στο τηλέφωνο Unboxing (Dreamphone Greek version)

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νομίζω ότι το παιχνίδι είναι σε λάθος κατηγορία...η κατάλληλη κατηγορία στην οποία ανήκει είναι η κατηγορία ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑ παιχνίδια...
 
Πίσω
Μπλουζα