Media Markt Απίστευτο & πρωτοφανές περιστατικό

jumaru17

RetroWannaBe
Joined
31 Αύγ 2007
Μηνύματα
83
Αντιδράσεις
3
Γεια σας παιδιά.

Ένας καλός μου φίλος έχει κατάστημα υπολογιστών/παιχνιδομηχανών/ηλεκτρονικών το οποίο μάλιστά πηγαίνει και πολύ καλά. Πολλές φορές είτε λόγο κάποιας προσφοράς ή λόγω ανάγκης ψωνίζει από μεγάλες αλυσίδες όπως Κωτσόβολος, Πλαίσιο κτλ με τιμολόγιο χωρίς ποτέ να έιχε κάποιο πρόβλημα και αρκετές φορές μάλιστα δε βγάζει τίποτα γιατί έχει πολύ καλές τιμές και εκείνοι κάποια πράγματα τα έχουν ακριβά. Μα δε μπορεί να κάνει και αλλιώς αν έχει ξεμείνει από κάτι αημαντικό. Τα Media Markt μόνο τελευταία έιχανε πρόβλημα ας πούμε μπορείς να πάρεις μέχρι 2 Playstation 3 και μας καθυστερούσαν στο ταμείο κτλ αλλά δεν φανταζόμασταν ποτέ τι θα ακολουθούσε. Είμαστε στα Mediamarkt Περιστερίου και ένω πάμε να πάρουμε 2 PS3 αυτά στα 299e μαζί με dvd remote, psn card 20e και move starter pack μας λένε να περιμένουμε. Κατεβαίνει λοιπόν o διευθυντής/υπεύθυνος του καταστήματος. Με τουπέ και γενικά αγενέστατος μας λέει πως δεν μπορούμε να τα πάρουμε. Δεν τους ενδιαφέρει λέει τέτοιου είδους εμπόριο. Πως τα στερούμε από άλλους κανονικούς πελάτες τους (έχει ψωνίσει 14.000e από αυτούς ο φίλος μου μας το ανέφερε και το αφεντικό...)Όταν τον ρώτησα γιατί ας πούμε ο Κωτσόβολος δεν έχει πρόβλημα μου απάντησε με προκλητική αυθάδεια "Πηγαίνετε στον Κωτσόβολο!" Όταν ο φίλος μου που δεν έιχε ταραχθεί όπως εγω τον ρώτησε αυτό τώρα δεν είναι αθέμιτος ανταγωνισμός, το κάνετε για να κλείσουν όλοι; Μας απάντησε κοροιδευτικά πως αν το νομίζουμε αυτό να κινηθούμε δικαστικά και μας έδινε το επωνυμό του μάλιστα από μόνος του! Και ο παραλογισμός δεν σταμάτησε εκεί. Μετα από μέρες παώ εγώ μόνος μου στο ίδιο κατάστημα να πάρω ένα PS3 για δική μου χρήση και τι γίνεται προς μεγάλη μου έκπληξη; Με το που πάω στο ταμείο ειδοποιείται η ταμείας μέσω τηλεφώνου κατεβαίνει ο τραμπούκος-προεδρίσκος-υπέυθυνος παλι και μου λέει κατάμουτρα "δεν παίρνεις το PS3" "Δεν θα παίρνετε 2 PS3 τη βδομάδα!". Του λέω είναι δικό μου και αυτός μου πετάει ένα "δε με ενδιαφέρει"... Λυπάμαι πραγματικά που επι σειρά ετών υποστήριξα με ζήλo, διαφήμισα και έστειλα κόσμο στη συγκεκριμένη αλυσίδα. Μου φαινόνταν ένας ζεστός και άνετος φιλόξενος χώρος. Αλλά όλα μάλλον είναι μια βιτρίνα. Νιώσαμε και μας μεταχειρίστηκαν σα κλέφτες. Το πιο τρομακτικό είναι ότι έδρασαν σαv κατασκοπευτική εταιρία... κάπου θα πρέπει να έχουν αποθηκεύσει τα χαρακτηριστικά του προσώπου μου.έτσι εξηγείται το ότι κατέβηκε αμέσως-δηλαδή μας στάμπαραν! Μάλλον η πολιτική τους είναι να τους κλείσουν όλους με κάθε κόστος. Ελπίζω να μην ισχύουν τα ίδια για τα υπόλοιπα καταστήματα της αλυσίδας. Περιμένω τις απόψεις σας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα