MEGA - Γίνε Καναλάρχης για μια μέρα!

Ψήφισα Μπράβο και Ραντεβού στα τυφλά.Στα άλλα που υπάρχουν και στο youtube,ψήφισα τυχαία,κυρίως με βάση ποιες σειρές προτιμώ (Απαράδεκτοι,Αυθαίρετοι κλπ).Τουλάχιστον να προβληθεί κάτι που έχει χρόνια να παιχτεί!!!!!!!
 
Εκπλήσσομαι ευχάριστα που έχουν βάλει επεισόδιο από το ΑΜΑΝ, αλλά θα τους αφήσει ο Κανάκης να το παίξουν? Θυμάμαι πως είχαν κάτι θέματα με την τότε διεύθυνση του καναλιού..
 
Κι εγώ το σκέφτηκα αυτό για το ΑΜΑΝ, όπως και για τους Μήτσους... Και με το Λαζόπουλο είχε γίνει μια φάση πρόπερσι ή εγώ θυμάμαι λάθος;
 
10 Μικρούς Μήτσους είχε δείξει πάντως στα 20 χρόνια MEGA!Βέβαια το 2010 είχαν παίξει και κάποια επεισόδια στον ALPHA!
 
δεν μπορουν να κανουν τιποτα ουτε ο κανακης ουτε ο λαζοπουλος γιατι τα επεισοδια οσα υπαρχουν ειναι στην ιδιοκτησια του μεγκα και μπορει να τα προβαλλει οποτε θελει γενικα το αμαν δεν θυμαμαι να ειχε πολλα επεισοδια στο μεγκα πριν μετακομισει στον αντ1 παντως θα ηθελα πολυ να ξαναδω εσυ αποφασιζεις με τον γιαννη βουρο
 
Ρε παιδιά, είναι η ιδέα μου ή η εικόνα των Απαράδεκτων που παίζει τώρα είναι πολύ καλή? Μου φαίνεται καλύτερη και από τα DVD που είχαν κυκλοφορήσει προ ετών με το ΤV Ζάπινγκ.
 
Dartacan είπε:
Ρε παιδιά, είναι η ιδέα μου ή η εικόνα των Απαράδεκτων που παίζει τώρα είναι πολύ καλή? Μου φαίνεται καλύτερη και από τα DVD που είχαν κυκλοφορήσει προ ετών με το ΤV Ζάπινγκ.
Όχι απλά καλή, "high definition" για τα δεδομένα! Αν αναλογιστούμε ότι η εγγραφή έγινε το 1992... η εικόνα μοιάζει καλύτερη κι από όταν πρωτοπροβλήθηκαν! Τα δε DVD μπροστά της μοιάζουν σε ποιότητα σαν χιλιοπαιγμένες βιντεοκασέτες... :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" />
 
ενταξει,δε λεω..απαραδεκτους θα δουμε,αλλα κ σκουπιδια ετσι?αυτοι με τα τουρκικα σημερα,ηταν αυτοι που κανανε κατι "λαβ σορυ" νο1 σηριαλ..μην ξεχνιωμαστε..

εγω προσωπικα τα μονα που θα θελα να δω απο το μεγκα,ειναι το "the prisoner"(καλα ,αυτο το βλεπουμε κι αλλου..)

και...τα τοπια που εδειχνε οταν ξεσπουσε ο πολεμος του κολπου..

τον παγκαλο την νυχτα των Ιμιων,δε λεει..αυτα αξιζουν μονο λαιβ..
 
don dokken είπε:
ενταξει,δε λεω..απαραδεκτους θα δουμε,αλλα κ σκουπιδια ετσι?αυτοι με τα τουρκικα σημερα,ηταν αυτοι που κανανε κατι "λαβ σορυ" νο1 σηριαλ..μην ξεχνιωμαστε..εγω προσωπικα τα μονα που θα θελα να δω απο το μεγκα,ειναι το "the prisoner"(καλα ,αυτο το βλεπουμε κι αλλου..)

και...τα τοπια που εδειχνε οταν ξεσπουσε ο πολεμος του κολπου..

τον παγκαλο την νυχτα των Ιμιων,δε λεει..αυτα αξιζουν μονο λαιβ..
Πιο The Prisoner εννοείς; Του 1967 η του 2009;
 
nwntas είπε:
Όχι απλά καλή, "high definition" για τα δεδομένα! Αν αναλογιστούμε ότι η εγγραφή έγινε το 1992... η εικόνα μοιάζει καλύτερη κι από όταν πρωτοπροβλήθηκαν! Τα δε DVD μπροστά της μοιάζουν σε ποιότητα σαν χιλιοπαιγμένες βιντεοκασέτες... :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" />
Δεν αποκλείεται η εικόνα να ΕΙΝΑΙ πραγματικά καλύτερη απ' όταν πρωτοπροβλήθηκαν, αφού οι τότε τηλεοράσεις μας δεν "σήκωναν" την ανάλυση των, έστω και τότε, επαγγελματικών καμερών ! Σημασία έχει σε τι μέσον και ανάλυση έχει γραφτεί το master τότε, γιατί σήμερα οπωσδήποτε θα μπορεί να αποδοθεί, ενώ τότε ίσως όχι.

Πάντως δε με ενθουσιάζει η γενικότερη ιδέα του MEGA. Σου λέει "παίζουμε που παίζουμε όλη την ημέρα επαναλήψεις, τουλάχιστον να τις διαλέγετε εσείς". Αλλά είναι εξέλιξη αυτό; Βλέπω μερικούς που ζητάτε κι ενημερωτικές εκπομπές, κάτι "Ενώπιος ενωπίω", κάτι "Ελλήσποντους", κι είμαι σίγουρος πως αν εμφανιστούν οι συντελεστές και οι καλεσμένοι σε τέτοια ηλικία, δεν αποκλείεται να πέσουν ακόμα και ...μηνύσεις !
 
Σε λίγο ανεβάζω στο Youtube το επεισόδιο των ΑΜΑΝ για όποιον δεν το είδε.
 
δεν με ενθουσιασε γιατι σου λεει καναλαρχης εσυ οκ αλλα σου βαζω και το κανουργιο masterchef βαζω και μια ξενη ταινια καινουργιας παραγωγης επισης θα προτιμουσα να διαμορφωνουμε ολοκληρο το προγραμμα απο το πρωι μεχρι το αλλο πρωι πολυ προχειρο και παιχνιδι εντυπωσιασμου μου κανει το ολο εγχειρημα χωρια που τωρα βλεπω το μπραβο και οι τιτλοι τρεμοπαιζουν οπως το 3d οταν δεν εχεις ειδικα γυαλια
 
τι ερωτησις ..και μεταξυ ρετρομανων συντροφε??

67 φυσικα..
 
Ανέβηκε και το χθεσινό επεισόδιο των ΑΜΑΝ:

enjoy :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατά πρώτον, ευχαριστούμε πολύ για την καλοπροαίρετη κίνησή σου! :)

Ωστόσο υπάρχουν 2 προβλήματα:

α) Δεν επιτρέπεται από τους κανονισμούς του φόρουμ να ποσταρεις εδω λινκ σε ανεβασμενο βίντεο ολοκληρης εκπομπης, που υπόκειται σε πνευματικά δικαιώματα. Μπορείς ωστόσο, να βάλεις λινκ σε ένα δίλεπτο - τρίλεπτο απόσπασμα.

β) Ενημερωτικά, για σένα: Το βίντεο δεν παίζει - γράφει ότι είναι unavailable! (προφανώς διότι κάνει ακόμα processing) ;)

Αν έχεις βάλει ολόκληρη την εκπομπή, σε παρακαλώ επεξεργάσου το ποστ σου κι αφαίρεσε το youtube link, αλλιώς θα αναγκαστώ να το κάνω εγώ.

Αν έχεις βάλει απόσπασμα, τότε όλα οκ! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συγνώμη παίδες, τουλάχιστον μπορώ να βάλω το link απο το κανάλι μου στο Youtube; (Το βιντεάκι παίζει κανονικά, απλά ήθελε επεξεργασία).
 
Από το χθεσινό πρόγραμμα είδα "Εμείς κι εμείς" και "Απαράδεκτους".Οι "Απαράδεκτοι" τέλειο επεισόδιο όπως σχεδόν όλα!Όντως πολύ καλή ποιότητα!!!!!
 
Tilemaxx είπε:
Συγνώμη παίδες, τουλάχιστον μπορώ να βάλω το link απο το κανάλι μου στο Youtube; (Το βιντεάκι παίζει κανονικά, απλά ήθελε επεξεργασία).
Παρά την καλή πρόθεση, το να δώσεις λινκ από το κανάλι σου -το οποίο περιέχει ολόκληρη / -ες εκπομπή / -ές που είναι copyrighted- είναι πρόβλημα και δε συνάδει με τους κανονισμούς του φόρουμ. Δε διαφέρεi ουσιαστικά σε τίποτα από το να δίνεις λινκ σε blog ή σε τράκερ με ολόκληρες ταινίες - εκπομπές. :)


 
Πάντως, ό,τι άξιζε από την κίνηση του Mega ήταν οι παρουσιάσεις των εκπομπών από την Κέλυ Σακάκου... Ακόμα και το ΑΜΑΝ που φάνηκε πολύ αφελές και χαζό μπροστά στο Ράδιο Αρβύλα.

Να συμπληρώσω ότι ακόμα και τώρα, σε όλες τις εκπομπές (σε όσες πρόσεξα τουλάχιστον) έλειπε από τους τίτλους το περιβόητο "Το Mega Channel παρουσιάζει..." και οι τίτλοι έπεφταν από το όνομα της εκπομπής. Τελικά έχει βρει κανείς απάντηση σ' αυτό το μυστήριο; Μήπως επειδή από το 1999, όταν και άλλαξε το λογότυπό του με αυτό το άθλιο που έχει σήμερα, το Mega Channel έγινε σκέτο Mega;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα