MEGA - Γίνε Καναλάρχης για μια μέρα!

Προσωπικά ούτε η ιδέα -πλην Κέλυς Σακάκου- ούτε οι επιλογές μου άρεσαν. Εκεί όμως που έγινε έξαλλος ήταν με το "Μπράβο". Κάποια στιγμή εμφανίζετε ο Νίκος Σεργιανόπουλος ως καλεσμένος. Sorry αλλά θα μπορούσαν να το έχουν κόψει στο μονταζ το συγκεκριμένο απόσπασμα. Αλλο σε ένα σίριαλ και άλλο σε ένα -κακόγουστο- show. Δεν το είδε κάποιος να το αφαιρέσει, έτσι για την ψυχή αυτού του ανθρώπου , που τόσο άδικα έφυγε από την ζωή. Μου έκανε πολύ μακάβριο
 
spyrosd είπε:
Προσωπικά ούτε η ιδέα -πλην Κέλυς Σακάκου- ούτε οι επιλογές μου άρεσαν. Εκεί όμως που έγινε έξαλλος ήταν με το "Μπράβο". Κάποια στιγμή εμφανίζετε ο Νίκος Σεργιανόπουλος ως καλεσμένος. Sorry αλλά θα μπορούσαν να το έχουν κόψει στο μονταζ το συγκεκριμένο απόσπασμα. Αλλο σε ένα σίριαλ και άλλο σε ένα -κακόγουστο- show. Δεν το είδε κάποιος να το αφαιρέσει, έτσι για την ψυχή αυτού του ανθρώπου , που τόσο άδικα έφυγε από την ζωή. Μου έκανε πολύ μακάβριο
Δεν καταλαβαίνω για ποιο λογο επρεπε να αφαιρεσουν το κομματι με τον σεργιανοπουλο. Επειδη πεθανε δηλαδη πρεπει να κρυψουμε ολο το υλικο που σχετιζεται με δημοσιες εμφανισεις του;
 
85devotee είπε:
Δεν καταλαβαίνω για ποιο λογο επρεπε να αφαιρεσουν το κομματι με τον σεργιανοπουλο. Επειδη πεθανε δηλαδη πρεπει να κρυψουμε ολο το υλικο που σχετιζεται με δημοσιες εμφανισεις του;
Ισχυει, αυτη τη λογικη ουτε εγω την αντιλαμβανομαι.

Με αυτο το σκεπτικο δε θα επρεπε να προβαλλονταν παλιες ελληνικες ταινιες, σειρες κτλ
 
Απλά έγραψα ότι αλλο το να παίζει σε ένα σίριαλ και αλλο η εμφάνιση του σε ένα τόσο κακόγουστο και κιτς πράγμα.
 
Συμφωνώ με το σκεπτικό του spyrosd, δεδομένου ότι οι ηθοποιοί που παίζουν στις ταινίες δεν υποδύονται τους εαυτούς τους, δε μιλάνε για τη ζωή τους, τα σχέδιά τους, το μέλλον τους. Όχι δηλ. ότι έπρεπε σώνει και καλά να κοπεί, αλλά πώς να το κάνουμε, διαφορετικό να βλέπεις το Σεργιαννόπουλο να μιλάει για τη ζωή του, κυρίως με τον τρόπο που την έχασε, και διαφορετικό να βλέπεις τον Ορέστη Μακρή.

(Ακόμα κι όταν έφυγε η Αλίκη, μου φάνηκε κάπως που ο ΑΝΤ1 "σκίστηκε" να δείξει τη Μελωδία της Ευτυχίας).
 
ξερει κανεις αν θα επαναληφθει το εγχειρημα??
 
θανος είπε:
ξερει κανεις αν θα επαναληφθει το εγχειρημα??
Ναι. Το εγχείρημα θα επαναληφθεί την Κυριακή 31/3. Μπείτε στο γνωστό Minisite: http://www.megatv.com/kanalarxisgiamiamera. Η ψηφοφορία διαρκεί έως την Παρασκευή 22/3. Σπεύσατε στα ρετρό.

Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ: Καλή πρόταση η ζώνη των πρωινάδικων, αλλά στα καθημερινά σίριαλ η "Ζωή της άλλης" έπρεπε να παραληφθεί, μια "Απαγορευμένη Αγάπη" της πρώτης σεζόν ή το "Για μια θέση στον ήλιο" δεν έβλαπτε. Επίσης το "Πολύ την Κυριακή" το απηλαύσαμε πρόπερσι. Τέλεια ιδέα το μουσικό κομμάτι (14:50). Οι Κωμικές σειρές στις 19:20 συνηθισμένες με άλλα επεισόδια-
 
Έτσι που πάει, θα καθιερωθεί σε μόνιμη βάση...Κατάντια...Τάχα μου γίναν και τα καινούργια τρέιλερ των ελληνικών εκπομπών στα τούρκικα...

Εγώ θυμάμαι ότι τη δεκαετία του 80, όταν ξαναπαιζόταν συχνά κάποια ταινία, "σπάγαν" τα τηλέφωνα των καναλιών. Άσε που τα τηλεπεριοδικά, από ένα σημείο και πέρα, με το που έμπαινε στο πρόγραμμα μια ταινία, μας έγραφαν πόσο καιρό πριν την είχαμε ξαναδεί...
 
Panp από το να βλέπουμε μπαρούφες καλύτερα Απαράδεκτοι και τρεις χάριτες. Άσε που πρέπει να έχουν κάνει κάποιου είδους ψηφιακή επεξεργασία όπως στο πρόσφατο επεισόδιο των απαράδεκτων. Τουλάχιστον σκάει και λίγο το χειλάκι μας. Α και και ακόμα. Επειδή σχετικά πρόσφατα είδα τις παραπάνω σειρές στον σωλήνα ολόκληρες, παρατήρησα ότι με άλλα πράγματα γέλαγα το 1990-91 και άλλα το 12.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τέλεια κίνηση του MEGA,που από ότι βλέπω συνεχίζεται!Κι εγώ θα ήθελα να παίξουν πιο σπάνιες εκπομπές!Μακάρι να κερδίσουν Κόντρες και Ρουκ Ζουκ.Επίσης στη μουσική εκπομπή θα ήθελα μία άλλη εκτός του MEGA STAR επειδή δεν έχω ιδέα για τις άλλες 2.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλό θα ήταν να συνέχιζαν να ανεβάζουν ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ σειρές με ψηφοφορίες κοινού όπως έκαναν πριν αρκετό καιρό , αυτό καλό μεν αλλά δε λέει και τίποτα...
 
tonytony είπε:
Καλό θα ήταν να συνέχιζαν να ανεβάζουν ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ σειρές με ψηφοφορίες κοινού όπως έκαναν πριν αρκετό καιρό
+ 1.000.000.000:thumbup:
 
Σήμερα παρακολούθησα Μέγκα σταρ και Ρουκ Ζουκ και ειδικά με το δεύτερο ομολογώ πως πέθανα στα γέλια..Η αισθητική της δεκαετίας του '90 μέσα από ένα παιχνίδι..Αναμφισβήτητα χαρακτηρίζεται πλέον καλτ..Η Μηλιαρέση εξαιρετικά άνετη και ευχάριστη θα έλεγα, πολύ περισσότερο από άλλες σημερινές...Αλλά πραγματικά ξεκαρδίστηκα με το "7" που είπε ένας παίκτης (εννοώντας τη θύρα 7) και του απάντησε (ευλόγως) ο συμπαίκτης "νάνοι;" Όπως και με τον "Φώτουλα" (όσοι το παρακολούθησαν σήμερα πιστεύω ότι με καταλαβαίνουν... :D ) Πολύ καλή ιδέα πάντως του Μέγκα..Μήπως να το υιοθετούσε και για τα καθημερινά; Γτ τόση μπούρδα δεν αντέχεται...(ειδικά αν ξαναδώ την Ανδριανού με το ξανθό μαλλί να το παίζει ενζενί στο καθημερινό σαπούνι, το πιθανότερο είναι να αυτοπυροβοληθώ!)
 
Ρε παιδιά ήταν ένα επεισόδιο του Άλλα Κόλπα, που είχε δείξει το 2009 νομίζω στα πλαίσια των 20 χρόνων του Μέγκα. Σε εκείνο το επεισόδιο είχε ένα χορευτικό όπου χόρευαν το Scream του Michael Jackson. Ξέρει κανείς ποιό επεισόδιο ήταν; Νομίζω πρωτοχρονιά του '96 αλλά δεν θυμάμαι.
 
Πρωτοχρονιά του 1996 ήταν..Με το μακάβριο απόσπασμα μάλιστα των ευχών της Αλίκης, η οποία πέθανε λίγους μήνες μετά..
 
Μόλις τώρα το βρήκα ολόκληρο... Όντως το επεισόδιο με την Αλίκη που είχε ξαναδείξει το 2009. Σε ευχαριστώ πάντως.
 
Πίσω
Μπλουζα