Mega Drive Ecco

konstandin

RetroWannaBe
Joined
3 Μάρ 2010
Μηνύματα
87
Αντιδράσεις
1
μιας και δοκιμασα εδω και καιρο το εν λογω παιχνιδι σε εμυ πιστευω οτι τελικα αυτο ηταν το γρηγοροτερο παιχνιδι για την κονσολα και οχι το sonic,(προσωπικη μου αποψη) αν οχι αυτο τοτε η τεχνικη των γραφικων μου καναν ψιλοναυτια :D :D:D:D.Περιμενω αποψεις
 
To Sonic 2 σίγουρα δεν το φτάνει πάντως :p

Νομίζω έχει να κάνει με τον τρόπο που κινείται ο ecco. Λόγο του ότι κολυμπάς σε όλες τις κατευθύνσεις το scrolling αλλάζει συνέχεια δεξιά, αριστερά, πάνω, κάτω και διαγώνια σε διάφορες ταχύτητες. Οπότε πιστεύω ότι αυτό σε ζαλίζει και όχι η ταχύτητα συγκεκριμένα.
 
Θα συμφωνήσω με τον Imgema. Το Sonic είναι πολύ γρήγορο ειδικά αν πάρεις το παπουτσάκι ή αρχίσεις να μπαίνεις σε σωλήνες μέσα που σε πάνε πέρα δώθε σε κάθε κατεύθυνση τα βλέπεις όλα. Ακόμη πιο γρήγορο πρέπει να είναι το Sonic CD. Δεν έχω προσωπική πείρα παρά μόνο βίντεο που έχω δει.
 
Δεν ξερω ποιο ειναι πιο γρηγορο αλλα πραγματικα ολα τα ecco ειναι παιχνιδιαρες και ειμαι μεγαλος fan των συγκεκριμενων παιχνιδιων.Review για την Dreamcast εκδοση εχω γραψει παλαιοτερα εδω http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?21705-Ecco-the-dolphin-%28Review%29
 
Πίσω
Μπλουζα