Metal συγκροτήματα με άπειρες αλλαγές στη σύνθεση τους

Rygar

Apple Lover
Joined
14 Ιουλ 2006
Μηνύματα
8.287
Αντιδράσεις
3.336
Και σε αντιπαράθεση του θρεντ τουτουνού, αναφέρτε συγκροτήματα που είχαν για ψωμοτύρι το διαζύγιο ανάμεσα στα μέλη τους.

Πουχού:

  • Whitesnake
  • Judas Priest


Αφτά...
 
Black Sabbath

Deep Purple

Megadeth

Annihilator
 
Ειδικά οι Black Sabbath είχαν περισσότερα μέλη κι απ'το χωριό μου :D :D
 
κάποια που μου έρχονται αυτή τη στιγμή

saxon (10 συνθέσεις)

helloween (7 συνθέσεις)

stratovarius (12 συνθέσεις)

από πιο ''xtreme'' μπάντες

mayhem (13 συνθέσεις)

candlemass (περίπου 9-10 συνθέσεις)
 
Οι Megadeth, ελέω Mustaine, είχαν και έως πρόσφατα που γύρισε ο Ellefson πάρα πολλές αλλαγές με καμιά εικοσαριά πρώην μέλη, μεταξύ αυτών ώς και ο Kerry King ο οποίος μάλλον έκοψε το Dave απο μακριά και την έκανε αρκετά γρήγορα...
 
Αλλα και οι anihillator δεν πανε πισω, ο "αρχηγος" ηχογραφησε ολοκληρο

αλπουμ ΜΟΝΟΣ του, παιζοντας τα παντα!
 
l etat c est moi..

saxon ειναι ο ΜΠΙΦΦΑΡΑΣ...

Kingdome come..νομιζω οτι ο Λεννυ σπαει ολα τα ρεκορ
 
tanan είπε:
Οι Megadeth, ελέω Mustaine, είχαν και έως πρόσφατα που γύρισε ο Ellefson πάρα πολλές αλλαγές με καμιά εικοσαριά πρώην μέλη, μεταξύ αυτών ώς και ο Kerry King ο οποίος μάλλον έκοψε το Dave απο μακριά και την έκανε αρκετά γρήγορα...
Τον King από όσο ξέρω τον διώξανε γιατί οπως είχε πει και ο Mustaine δεν ήταν cool. Όταν οι υπόλοιποι ξερνάγανε στα πατώματα από τα ξύδια ο Kerry King έπινε coca cola... :p
 
Νομίζω είχε ήδη τους Slayer και όταν ο Dave του είπε να παρατήσει τους ''ποζεράδες'' Slayer για τους Megadeth παράτησε τον Mustaine(1983 η εποχή). Ο Μus. αργότερα δήλωσε οτι ο Κing του έκλεψε κάποια κολπέτα στην κιθάρα και τα χρησιμοποίησε στους Slayer..Πλέον και αυτοί φιλαράκια...
 
o Ozzy αλλαζε τα μελη σαν τα πουκαμισα...Αλλο μια μπαντα που μου ερχεται στο μυαλο ειναι η Savatage που εκτος απο τις υποχρεωτικες αλλαγες στην συνθεση (τραγικος θανατος του Oliva) εκαναν αρκετες ακομα.
 
Ποιος μπορει να ξεχασει ποσες φορες εχει αλλαξει μελη ο Rock and Rolf Kasparek των παλαι ποτε θεων Running Wild??καθε αλμπουμ και νεο ή νεα μελη!!
 
Μια ενδιαφέρουσα σχετική εικόνα...

IronMaiden_Tree.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα