Metal from HELLAS (documentary)

Dragon_K.

RetroActive
Joined
4 Ιαν 2008
Μηνύματα
348
Αντιδράσεις
27
metal+hell.jpg


Φρεσκότατο Ελληνικό documentary (θα μπορούσε να το πει κάποιος) που αναφέρεταΙ στα της Ελληνικής Μέταλ Πραγματικότητας από τα 80'ς μέχρι και σήμερα.

Αξιόλογο...
 
Που ειναι αυτο βρε Δρακε να το δουμε και εμεις??
 
ναι για δωσε καμμια πληροφορια αν ειναι ευκολο..
 
Κάντε κάνα search ρε σεις που τα περιμένετε όλα στο πιάτο :) :) :) :)
 
[ame=http://video.google.com/videoplay?docid=-2942712091615079909]METAL FROM HELLAS -ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΕΡ-

Δυνατό... και πολύ cult \m/
 
Το εν λόγω "docymentary" είναι ουσιαστικά η πτυχιακή εργασία του N. Παπακώστα των Conviction.

Επειδή υπάρχει πάρα πολύ υλικό που δεν μπήκε, το video αυτό θα εμπλουτιστεί κι άλλο και θα βγει στην αγορά σε κάνα δυο χρόνια ως DVD μιας κι ο Παπακώστας είναι φαντάρος.
 
Αν εμπλουτιστει λιγακι παραπανω (κυριως απο 80s ονοματα) θα γινει ακομα καλυτερο.

Παντως ειναι εξαιρετικη προσπαθεια (μην ξεχναμε οτι ειναι ερασιτεχνικη)

Μολις βγει σε DVD θα το αγορασω αβλεπι.

Μου εκανε εντυπωση οτι εσφαξε με το γαντι το M.H μεσω του εκπροσωπου του παιρνωντας και πασα απο ενα σχολιο καποιου μεταλά οτι στο M.H δεν "εχουν" γραπτο λογο
 
ΕΛΕΟΣ!!!

δεν αντεξα να το δω ολο,πριν καω,επεσα κατω απ τα γελια!!Ο Μπογρης το γυρισε???
 
Ρε παιδια θελω μια μικρη βοηθεια για ενα τραγουδι που ακουγεται σε αυτο το ντοκυμανταιρ.Το τραγουδι ακουγεται απο το 1¨27¨00 μεχρι το 1¨31¨00 ,ειναι καραεπικουρα και θυμιζει Virgin Steele...ξερει κανεις ρε παιδια ποια ειναι αυτη η κομματαρα και απο ποιους?προσπαθω να βρω το γκρουπ απο τους στιχους που τραγουδανε αλλα μεχρις στιγμης ματαια...εχει και γαμω τα σολο προς το τελος και εχω πωρωθει ασχημα με αυτη την επικουρα

edit:

TO BΡΗΚΑ!! ευτυχως το παιδι που το εφτιαξε ειχε την καλοσυνη να βαλει στο τελος του βιντεο τα τραγουδια και τις μπαντες που αποτελεσαν το μουσικο χαλι και ψαχνωντας ενα ενα τα τραγουδια τους βρηκα...σκεψου ..ειναι Ελληνες απο τα Γρεβενα και λεγονται Dark Nightmare...κοιτα να δεις ωραια τραγουδια που γραφουν ελληνικες μπαντες που δεν τις ξερουν ουτε οι και καλα ψαγμενοι Ελληνες μεταλλαδες σαν του λογου μου!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτό το voice-over να μην υπήρχε... Στο τσακ να κλείσω το video από την εισαγωγή...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι ρε, γιατί μιλάει σαν να είναι έτοιμος να σε δείρει;
 
το εχω δει η αφηγηση οντως μοιαζει με ταινια του μπογρη ισως το πηρανε απο εκει παντως θα μπορουσαν να ασχολιθουν και με συγκροτηματα πιο σκληρου ηχου
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να μην ανοιγω αλλο thread..

Ελληνικο YT video για εναν Heavy Metal collector εν Ελλαδι

COLLECTORS' STORIES - 1 - Heavy Metal Music

 
Πίσω
Μπλουζα