Metal Slug (Review)

Wally είπε:
το "Flash" αποστειρωμενο look
Ακριβώς αυτό φίλε μου. Το πέτυχες κέντρο. Αυτό το "look" καθώς και το 8bit-16bit look (σε μικρότερο βαθμό) είναι ο λόγος που έχω σχεδόν σταματήσει να ασχολούμαι προσωπικά με μοντέρνα 2D games πλην ελαχίστων εξαιρέσεων όπως World of Goo (πάλιωσε και αυτό), Plants vs Zombies (λόγο gameplay) και Limbo.
 
billy είπε:
Ωραίες οι photos !! :thumbup: (υπάρχουν και μερικές ακόμα στο link του παλιού thread που έδωσα στην προηγούμενη σελίδα :) ).
Δεν ξέρω βεβαια κατα πόσο τα διαφορα παιχνίδια που αναφέρθηκαν (Cyber Lip, κλπ) "λογοκρίθηκαν στην Αμερική για το πολιτικό τους περιεχόμενο"...
Ναι γιαυτό σκέφτομαι το Bionic Commando. Στην Ιαπωνική έκδοση για Famicom οι κακοί είναι Ναζί και ο τελικός κακός ο Χίτλερ κάτι το οποίο λογοκρίθηκε στην Αμερική. Από την άλλη βέβαια νομίζω το Bionic Commando είναι πολύ γνωστότερο του Metal Slug και δεν είναι και τόσο κοντά σαν gameplay. Mάλλον θα πρέπει να περιμένουμε το επόμενο review του darkheart για να μάθουμε την απάντηση. :)
 
Leon είπε:
Στην Ιαπωνική έκδοση για Famicom οι κακοί είναι Ναζί και ο τελικός κακός ο Χίτλερ κάτι το οποίο λογοκρίθηκε στην Αμερική.
Πολύ ενδιαφέρουσα πληροφορία αυτή. :thumbup: Δυστυχώς, δεν είχα ποτέ τελειώσει καμία έκδοση του παιχνιδιού (πόσο μάλλον την έκδοση του Famicom :D ) για να δω τον τελικό...

Leon είπε:
δεν είναι και τόσο κοντά σαν gameplay.

Mάλλον θα πρέπει να περιμένουμε το επόμενο review του darkheart για να μάθουμε την απάντηση. :)

Συμφωνώ. :) Kαι εμένα τo Β.C. δεν μπορώ να πω ότι μου κάνει "κλικ" για πρόγονος του M.S.

Let's wait and see, όπως είπες. :D

Imgema είπε:
Α, τώρα το είδα Billy, έχω το κακό συνήθειο να μην διαβάζω όλα τα post όταν θέλω να ποστάρω.
Το παθαίνω και εγώ αρκετές φορές - ειδικά σε περίπτωση που ξεκινάει καινούρια σελίδα σε thread, ξεχνάω να διαβάσω το τελευταίο post της προηγούμενης !!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κλασικό 2D αριστούργημα το Metal Slug έχω το full kit MVS και το τρέχω σε Ωmega.
 
Πίσω
Μπλουζα