Micromad 05 - Ιούνιος 1986

Αυτά είναι! Πολύ όμορφα!!!!!!!!!!!!!
 
Οι φωτογραφίες στο άρθρο για την κλήρωση είναι priceless...

"Μονομαχία στον Κόκκινο Ήλιο" : Είχα ψαρώσει από τις ζωγραφιές και ήθελα πολύ να το δω αλλά - ευτυχώς - είχα Spectrum.

Φοβερό τευχος, ευχαριστούμε teo214
 
Simply Respect, Sir teo214!
 
Ουαο Αλλες εποχες mexico 86;; thanks teo!!!
 
Τέλειο. Και από εξώφυλλο σκίζει! Ευχαριστώ!!!
 
teo214 να είσαι καλά!
 
Mπράβο teo214 !! :thumbup:

Φανταστικό τεύχος, με παρουσιάσεις των PCW 8512 & Thor, αλλά και του AMX mouse, για το οποίο είχα μεγάλο "καημό" τότε, μιά και μου άρεσε πολύ να σχεδιάζω με τον υπολογιστή μου. Το AMX συνοδευόταν και απο τα σχετικά προγράμματα, αλλά το υποστήριζαν και άλλα σχεδιαστικά πακέτα, όπως το Art Studio.

Tελικά δεν πήρα ποτέ mouse (ούτε και Light-pen), οπότε τα έφερνα όπως-όπως βόλτα με τα cursor keys... :D

Επίσης στο τεύχος αυτό συνεχίζεται η αναλυτική παρουσίαση στις αντιστοιχίες των εντολών της Basic, ενώ ξεκινάει και η στήλη "Kαταδύσεις στο χώρο των adventure" που επιμελούνται οι Λευτέρης Καλαμαράς, και yrig.

Απο τα εμπορικά games ξεχωρίζει σίγουρα το Green Beret, ενώ μέσα στα listings βρίσκουμε και το... Rambo 3 !! (2 xρόνια πριν την εμπορική κυκλοφορία του απο την Ocean. Εμείς οι Ελληνες είμαστε πολύ μπροστά τελικά... :p )
 
billy είπε:
Απο τα εμπορικά games ξεχωρίζει σίγουρα το Green Beret, ενώ μέσα στα listings βρίσκουμε και το... Rambo 3 !! (2 xρόνια πριν την εμπορική κυκλοφορία του απο την Ocean. Εμείς οι Ελληνες είμαστε πολύ μπροστά τελικά... :p )
Φοβερη παρατηρικοτητα! :)

ΒΤW το παρον τευχος διαθετει ενα απο τα πιο εντυπωσιακα εξωφυλλα Ελληνικου ειδικου τυπου...
 
Mακάρι να βρίσκαμε τον DTPίστα τους, για να μας έλεγε απο που την δανείστηκε (ίσως απο κάποιο εξώφυλλο περιοδικού ΕΦ; ) - αν και μάλλον δεν θα θυμόταν !! :D
 
Θυμίζει εξώφυλλο από τα εικονογραφημένα "Κρόνος", "Πλανήτης" κλπ.

Δείτε εδώ...
 
Oντως... ;)

---EDIT---

Να ρωτήσω κάτι...

Θυμάται κανείς τι απεικόνιζε η "πολύχρωμη αφίσσα" που αναφέρεται στο εξώφυλλο;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
θα την σκαναρω και θα την ανεβασω.
 
Μπράβο βρε teo !!
 
Αυτη ειναι η αφισσα του τευχους:

picture.php
 
Γεια σας παιδιά !

Λίγο άστοχο να χαιρετώ από δω αλλά είμαι πολύ βιαστικός.

Παρακολουθώ το forum πολύ καιρό αλλά γράφτηκα μόλις προχθές για να κατεβάσω το τεύχος του micromad. O συνδεσμος για κατέβασμα που είναι ;;

Kαι κάτι άλλο. Έχω ένα τεύχος από το "Ηλεκτρονική & Computer", το 22 συγκεκριμένα.

Λείπουν μερικές σελίδες, γενικά όμως είναι σε καλή κατάσταση. Δεν έχω scanner αλλά όποιoς μου στείλει τη διεύθυνσή του (ταχυδρομική) θα του το στείλω συστημένο για scannaρισμα και τοποθέτηση στο forum....
 
Καλοσώρισες αγαπητέ!

Πολύ απλά, κάνε κλικ στο εξώφυλλο του τεύχους... ;)
 
Ευχαριστώ για την υποδοχή.

Κάνω κλικ αλλά μου βγάζει μόνον το εξώφυλλο. Το υπόλοιπο περιοδικό που είναι ;
 
Δε μπορώ να καταλάβω που είναι το λάθος...

52ΜΒ αρχείο, σου κατέβηκε μόνο το εξώφυλλο;;; 8)
 
Πίσω
Μπλουζα