[MIKA] Λεξόραμα

stakovios

Human RetroDatabase
Joined
21 Αύγ 2009
Μηνύματα
3.242
Αντιδράσεις
922
Εταιρεία: MIKA


Παιχνίδι: Λεξόραμα


Ark: http://retrodb.gr/ark/?q=node/1189

Το Λεξόραμα είχε κυκλοφορήσει στο β' μισό της δεκαετίας του 1980 και ήταν σαν το σκραμπλ, προς το... ελληνικότερον. Ιδού ένα από τα πινακάκια με τις βαθμολογίες: πώς ελεγε το τραγούδι του Καρρά;΄Δες τι απέμεινε...







 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το ειχα! Πωπω τι μου θυμησες...
 
Και ένα πλακίδιο με το γράμμα Υ. Μμμ... 4 βαθμοί; Πολύ καλά αν και τα Ζ, Ψ είχαν 10αράκι!
 
Τωρα θα με βαλεις να βγαζω φωτο....χαλαλι...ερχεται....

Οριστε...ΜΙΚΑ Λεξοραμα..πληρες..το καλοκαιρι παιξαμε καναδυο φορες...

P1080514.jpg

P1080516.jpg

P1080517.jpg

P1080518.jpg

P1080520.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παρδαλέ, αφού σ' ευχαριστήσω πολύ για τις αναμνήσεις που με ξύπνησες, να πω ότι χάρη στις φωτός σου, εμπλουτίσαμε το λήμμα Λεξόραμα στην Ark μας! :flower:

Αν έχεις / έχετε (και οι υπόλοιποι - μην κρύβεστε! :flower: ) κι άλλο υλικό για την Κιβωτό, θα είναι μεγάλη μας χαρά να το ανεβάσουμε και να το διαφυλάξουμε! :)
 
D@redevil είπε:
Παρδαλέ, αφού σ' ευχαριστήσω πολύ για τις αναμνήσεις που με ξύπνησες, να πω ότι χάρη στις φωτός σου, εμπλουτίσαμε το λήμμα Λεξόραμα στην Ark μας! :flower:
Αν έχεις / έχετε (και οι υπόλοιποι - μην κρύβεστε! :flower: ) κι άλλο υλικό για την Κιβωτό, θα είναι μεγάλη μας χαρά να το ανεβάσουμε και να το διαφυλάξουμε! :)
Δεν ειχα ψαξει/καταλαβει τι ειναι το Αρκ. Εφοσον μαζευεται φωτο, ν αζητατε καλυτερη ποιοτητα. Αν θες ν αβγαλω καλυτερες, πληρη συσκευασια.

Πες αλευρι...εχω βγαλει και το Bingo αλλα και πληρη σειρα παιχνιδι ερωτησεων.... Επισης σε πολυ καλη κατασταση.

Παντως η Κιβωτος ειναι πολυ φτωχη, ή μου φαινεται? Εννοω για τοσα παιχνιδια που εχουν καποια μελη.

Εχω και πολλα κομικ, τα βγαζω φωτο ενα-ενα.

Ασχετο, αλλα εχει καπου συζητηση για μουσειο παιχνιδιων?

Το οτι με λεει παρδαλο η daredevil δεν σημαινει κατι ετσι?...παλι καλα που εχω στρατιωτακια στο αβαταρ....ή κακο ειναι αυτο?
 
Χαχαχαχαχαχαχα! :biglaugh:

Παρδαλός, λέγοντας, με την καλή την έννοια πάντα! :D

(σε όλους όσους έχουν μεγάλα nicks λέω πάντα το πρώτο συνθετικό! :D :D)

Όσον αφορά τις φωτός, εφόσον μιλάμε για internet, η ποιότητα είναι επαρκής! Άλλωστε, δε μας ενδιαφέρει να τα τυπώσουμε - απλά να τα διαφυλάξουμε! ;)

Η Ark μας όντως είναι φτωχούλα, γιατί είναι το νεώτερο "παιδί" του φόρουμ και ακόμα δεν έχει επανδρωθεί επαρκώς με άτομα που έχουν όρεξη και υλικό!

Εν μέρει, κι εμείς την αφήνουμε ένεκα άλλων υποχρεώσεων που τρέχουν στο φόρουμ - το γεγονός πάντως είναι ότι είμαστε λίγοι! :)

Οπότε, ό,τι εξώφυλλα έχεις και μπορείς να φωτογραφήσεις - παιχνίδια κλπ, θα χαρούμε πολύ να τα ανεβάσουμε!

Σημειωτέον, μπορείς να ζητήσεις κωδικούς κι εσύ, ώστε να ανεβάζεις ο ίδιος (εφόσον το επιθυμείς) χωρίς τη δική μας εμπλοκή!

Απλά, να διευκρινίσω ότι μιλάμε ΜΟΝΟ για εξώφυλλα και όχι για copyrighted υλικό - προς αποφυγή παρεξηγήσεων!

Υπάρχει ειδικό υποφόρουμ για την ARK: http://www.retromaniax.gr/vb/forumdisplay.php?468

Για οποιαδήποτε απορία & πρόταση, είμαι (-μαστε) στη διάθεσή σου! :)

(p.s. τα μηνύματα θα μεταφερθούν στο θρεντ της ΑΡΚ! :) )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
pardalotzatziki είπε:
Το οτι με λεει παρδαλο η daredevil δεν σημαινει κατι ετσι?...παλι καλα που εχω στρατιωτακια στο αβαταρ....ή κακο ειναι αυτο?
Μια και μιλαμε για ... Λεξοραμα ,ειναι και θεμα οπτικης .

Πάρδος και πάρδαλις ειναι ο πανθηρας στα αρχαια ,ακομα και σημερα στα ποντιακα -αν δεν κανω λαθος- η γατα λεγεται πάρδος .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το λεξόραμα αποτελεί το δεύτερο επιτραπέζιο που είχα κ είναι απο τα λίγα που δεν θυμόμουν ΚΑΝ οτι είχα :brick: Αν δεν έβλεπα φώτο δεν θα το θυμόμουν με τίποτα. Απλά :bow: :bow: :bow:
 
D@redevil είπε:
Παρδαλέ, αφού σ' ευχαριστήσω πολύ για τις αναμνήσεις που με ξύπνησες, να πω ότι χάρη στις φωτός σου, εμπλουτίσαμε το λήμμα Λεξόραμα στην Ark μας! :flower:
Αν έχεις / έχετε (και οι υπόλοιποι - μην κρύβεστε! :flower: ) κι άλλο υλικό για την Κιβωτό, θα είναι μεγάλη μας χαρά να το ανεβάσουμε και να το διαφυλάξουμε! :)
Αρα μια χαρα ηρθε η ιδεα που ειχα, να γραψω ρετρομανιακς...

θα παει στο αβαταρ...
 
Πίσω
Μπλουζα