Milko διαφημίσεις....

0raid

RetroActive
Joined
1 Μάρ 2010
Μηνύματα
264
Αντιδράσεις
11
όπως είχα υποσχεθεί ανέβασα 4 διαφημίσεις του Μilko (η μια είναι του milcafe) από το προσωπικό μου αρχείο!

:cool:

 
Σουπερ! Η καλτ καφε-ασπρη συσκευασια
 
Πω πω τις είχα ξεχάσει αυτές.

Εγώ είχα κάνει πλούσια την Δέλτα από το πολύ Μίλκο που έπινα... γι' αυτό έπαθα οστεοπόρωση.

Ωραία και η αρχική συσκευασία (αν και πιο παλιά ήταν σε μπουκάλι). Θυμάμαι σε κάποια φάση που μαζί με το Μίλκο είχε ένα ερωτηματολόγιο για να ψηφίσουμε την νέα συσκευασία. Υπήρχαν 3 επιλογές και τελικά κυκλοφόρησε αυτή που είχε ένα κίτρινο τρίγωνο με κάτι άλλα κουφά.

Δεν υπήρχε η επιλογή "καμία" οπότε δεν ψήφισα.
 
Ρε σεις στο κάτω βίντεο στο τέλος το σήμα της ΔΕΛΤΑ είναι 100% CG και μιλάμε για διαφήμιση του 87... πρέπει να είναι το πρώτο Ελληνικό computer animation στην ιστορία!
 
Πολλες αναμνησεις απο αυτες τις διαφημισεις....

Αχ αθανατη ΔΕΛΤΑ!!

Θυμαμαι επισης την συσκευασια αυτη (Tetra Pak υπαρχει ακομα νομιζω) οπου ειχε στην μεση μια λαβη που την τραβαγες και εβαζες μετα το καλαμακι σε μια τρυπα εαν δεν ηθελες να ανοιξεις την συσκευασια απο τα πλαγιαστα στομια.
 
Τρελλές αναμνήσεις 0raid!!!!!! Ωραίος! :thumbup:

Χμμμ... Μου φαίνεται, ήρθε η ώρα να αρχίσω να ψηφιοποιώ και εγώ το αρχείο μου και να το ανεβάζω σιγά σιγά....
 
Καλά οι διαφημίσεις αυτές ήταν υπερπαραγωγή για την εποχή τους.Μπράβο 0raid!Mήπως έχεις και καμιά διαφήμιση από ΕΒΓΑ στο αρχείο σου; :)
 
ναι έχω και ΕΒΓΑ :) , υπόσχομαι να τις ανεβάσω πολύ σύντομα!
 
Παιδιά, θυμάται κάποιος μια διαφήμιση του milko, όπου είναι 2 μηχανόβιοι σταματημένοι στο φανάρι και σταματαει δίπλα τους ενας τυπας με ποδήλατο που έπινε milko, και τους βγαζει τα κλειδια απο τις harley και τα πετάει στον υπόνομο... Θυμαται κανεις τι τραγουδι έπαιζε... έμοιαζε με ACDC...
 
Αυτή;

Είναι το "Bad to the bone" από George Thorogood.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΜΙLKO έπινα στο σχολείο και συνεχίζω να πίνω...Αν θυμάμαι καλά, αρχικά η συσκευασία στο χάρτινο κουτί άνοιγε από πάνω και έβαζες και καλαμάκι, αργότερα είχε τρύπα για το καλαμάκι στο πλάι του κουτιού...
 
knight rider είπε:
Ακριβως αυτή! Όταν πρωτοδιάβασα το θέμα για τις διαφημίσεις του milko έψαξα στο youtube και δε τη βρήκα! Τότε είχε βγεί και ένα κρύο ανέκδοτο "Τι είναι ένα κίτρινο ανθρωπάκι με ένα ποδήλατο στο... πίσω μέρος του και ψάχνει κάτι κλειδιά στον υπόνομο; Η συνέχεια της διαφήμισης του Milko!
 
Πριν μερικούς μήνες είχα πετύχει στο YouTube διαφήμιση του milko στην οποία στο τέλος φαίνεται το milko Φράουλα. Δεν μπορώ να τη βρω από αναζήτηση γιατί μάλλον ήταν σε σποτάκι μαζί με άλλες διαφημίσεις και δεν υπήρχε στο description...

Ανακατασκευάζω σε vector graphics παλιές συσκευασίες (όπως του avatar μου) και λογότυπα και ένα frame από εκείνο το video είναι πραγματικά ο μόνος τρόπος να το κάνω.

Επίσης είδα και διαφήμιση milko Action σε άλλη συλλογή διαφημίσεων που πάλι δεν μπορώ να εντοπίσω.
 
(Δεν μπορώ να κάνω edit, συγνώμη για το double post)

Έτοιμος! Όποιος θέλει hi-res του avatar μου να μου πει να ανοίξω topic με διάφορα άλλα vectors που έχω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[video=youtube;SZVxRqW-bYU]

Διαφήμιση για το Milko Free (1998).
 
[video=youtube;-iW0-kxRqUY]


Γνωρίζει κανείς το τραγούδι που ακούγεται εδώ;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stakovios είπε:
Στις μέρες μας δεν κυκλοφορεί χάρτινη συσκευασία Milko χωρίς ζάχαρη, αντίθετα κυκλοφορεί σε πλαστικό μπουκάλι.
 
@dr_slump


Δεν θυμάμαι ούτε την διαφήμιση, ούτε το Milko φράουλα.. :(
 
αν και δεν ειναι παλια πιστευω οτι ειναι απ τις καλυτερες διαφιμισεις του milko

υ.γ. θυμαμαι και μια διαφημιση του milko με τα ημισκουμπρια που ελεγε φιλε το καροτο οταν τρωει ο μπαγκς μπανυ βαλε λιγο κακαο ο φαρυγγας να γιανει
 
Θάνο, αν θυμάμαι καλά, αυτή είναι διαφήμιση που βγήκε μετά το 2000 (αν την τοποθετώ σωστά 2004-2005) - αληθεύει?

Αν ναι, θα πρέπει να κατέβει - ξεπερνάει κατά πολύ τα όρια του φόρουμ. :)

Μια - δυο - τρεις φορές, κάναμε τα στραβά μάτια, αλλά δε γίνεται να το κάνουμε σύστημα!

Απάντησέ μου, αν θες σε παρακαλώ, κι εφόσον είμαστε εκτός χρονολογικών ορίων, θα αφαιρεθεί....
 
Πίσω
Μπλουζα