MISTER BEEP - A thousand furious bees [LP]

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.794
Αντιδράσεις
4.286
Κατεβαστε σε μορφη mp3 απο εδω το νεο μουσικο 1-bit album του Mister Beep (γνωστος για τα φοβερα του tunes σε οσους ασχολουνται με την Spectrum scene).

Οπως ειναι ευνοητο και τα 10 κομματια παιζονται απο Spectrum(s)

- 4 stereo songs made on two synchronized Spectrums (Special FX engine, 2 x 3 channels)- 5 mono songs coming from a single Spectrum (Octode engine; 9 channels)

- 1 mono song coming from a single Spectrum (QChan engine, 5 channels).
και πραγματικα σκοτωνουν! Ακουστε το οπωσδηποτε

/MrBeep_cover_art.jpg

More Info
 
Φοβερό! Καιρό είχα να ακούσω 1bit digitized ήχο του γωμολάστιχα. Τα κατέβασα και τα έβαλα στην MP3έρα μου (gamepark wiz βασικά) να τα ακούσω τώρα που θα πάω στην βιβλιοθήκη για διάβασμα. Άμα φανταζόταν κανείς τι ακούω θα τρόμαζε :)

Θυμάμαι κάποτε που είχα έναν Spectrum contact, δεν είχα ιδέα από ήχο κατώτερο του Amstrad και μου έστειλε ένα CD Με Spectrum 1bit musics. 1bit; Ο αδερφός μου ακόμα γελάει. Το έβαλα στην CDιέρα και στο διαπασών. Όποιος δεν είχε επαφή με κάτι τόσο retro δεν μπορούσε να καταλάβει τι σκατά ήταν αυτό. Χάχα!

Είναι φοβερό που κάποιοι γράφουν μουσική για τόσο πρωτόγονο sound chip.
 
Νεο αλμπουμ του Mr Beep αφιερωμενο στα 30 χρονια απο τη κυκλοφορια του Speccy

We are very proud to present MISTER BEEPʼs 4th album compiled for the ZX Spectrum 48Kʼs 30th anniversary. This collection of 9 tracks show off the capabilities of various beeper engines with their wonderful out of space grainy textures and old school feelings. Also includes guest tracks by Factor6 and irrlicht project.
Κατεβαστε και beep-εριαστε
 
Πάρα πολύ ωραία chiptunes! Ορισμένα ακούγονται σαν το SCC των MSX, ειδικά μερικές bass lines.

Φοβερός ο ήχος του Z80 :)
 
Πίσω
Μπλουζα