Modded snes

theoritikos

RetroMasteR
Joined
2 Ιουν 2006
Μηνύματα
1.226
Αντιδράσεις
121
Στην συλλογή μου έχω δυο pal snes κονσόλες σε λειτουργική κατάσταση.

Σκέφτομαι να moddάρω μια από αυτές για να παίζει σε 60hz, καθώς και τα παιχνίδια από άλλα region.

Δεν κατέχω από κολλητήρι αλλά σίγουρα θα βρω κάποιον να μου κάνει την δουλειά. :D

Αυτό που θέλω όμως να μάθω είναι αν συμφέρει να "θυσιάσω" την κονσόλα ή είναι προτιμότερο να αγοράσω μια άλλη από διαφορετική περιοχή που θα είναι ήδη 60hz? Το έχει δοκιμάσει κανένας σας?
 
Το θέμα είναι μόνο το κολλητήρι? Τα υλικά που θες βρίσκονται επακριβώς στο εμπόριο?Το λέω γιατί σε 3 Game Gear που έχω αλλάξει πυκνωτές δεν έβρισκα ακριβώς τα κομμάτια που έπρεπε και το αποτέλεσμα δεν ήταν 100% αυτό που ανάμενα (μέχρι που τα βρήκα στο τελευταίο που έφτιαξα και είδα τη διαφορά). Πιστεύω να με καταλαβαίνεις. Πάντως το κολλητήρι δεν είναι κάτι το φοβερό...
 
theoritikos είπε:
Στην συλλογή μου έχω δυο pal snes κονσόλες σε λειτουργική κατάσταση. Σκέφτομαι να moddάρω μια από αυτές για να παίζει σε 60hz, καθώς και τα παιχνίδια από άλλα region.

Δεν κατέχω από κολλητήρι αλλά σίγουρα θα βρω κάποιον να μου κάνει την δουλειά. :D

Αυτό που θέλω όμως να μάθω είναι αν συμφέρει να "θυσιάσω" την κονσόλα ή είναι προτιμότερο να αγοράσω μια άλλη από διαφορετική περιοχή που θα είναι ήδη 60hz? Το έχει δοκιμάσει κανένας σας?
ρωτας κατι που ειναι υποκειμενικο.

πχ εγω με την ιδεα οτι θα εχει διακοπτες 50/60hz κλπ. αηδιαζω..καποιος αλλος γουσταρει ομως.

για το κολλητηρι τωρα,αν 8ες να ασχοληθεις με modding κλπ. πρεπει να μα8εις να το ''κατεχεις'' γιατι την μια θα βρεις καποιον,την αλλη παλι καποιον αλλο,αλλα καποτε 8α ψιλοντραπεις να πας παλι..ασε που [Edit] Εκφράσεις [edit] να φτιαχνεις κατι εσυ κ να δουλευει,8α το χαρεις 2πλα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα