Modern Fears (Τι κλαπατσίμπανα ήταν αυτά; Ήτανε Μόντερν Φήστ μπαμπάκο!)

DINO

Expert
Joined
3 Αύγ 2007
Μηνύματα
8.332
Αντιδράσεις
1.193
attachment.php


1993 και ο DINO υπηρετεί τη μαμά Πατρίδα...

Σε ένα φυλάκιο, στα Ελληνοαλβανικά σύνορα, έχει συντονιστεί με κάποιο ραδιοφωνικό σταθμό της περιοχής και ακούει ένα μπιτάτο κομμάτι με samples από γνωστές Ελληνικές και ξένες επιτυχίες της εποχής.

Το άκουσμα ευχάριστο και τα mixes πάνε κι έρχονται...

"We are through the reach of maximum dynamic pressure now..."

 
Φοβερό τραγούδι το "Σε θέλω" εν έτει 1992

 
Αυτά είναι !!! Όλα τα θυμάμαι. Ανέμελες εποχές. "Η εκδίκηση του Καραγκιόζη" όλα τα λεφτά

"Που μας πάει ρε ο άνθρωπος ρε;" :D .
 
Το γύρισε στο μπουζουκοσκυλοpop μετά ο Aris Thomas.Η αποτυχία ήταν παταγώδης.
 
www.youtube.com/watch?v=yPKRHgVMa7g

Πέρσι είχα κάτσει και είχα ακούσει το άλμπουμ του, από το οποίο ξεχώρισα το παραπάνω άσμα. Εξαιρετικό!
 
Και το πιο προσφατο πόνημα του Aris Tomas, παιζει συχνα στο "Trash Me" του MadTV...

[video=youtube;pbdTE-Cgffo]

Απο το "techno-rave" στο μοδάτο σκυλο-rap, ο καλλιτεχνης εξελισσεται και ειναι παντα στο πνευμα της καθε εποχης!

Εκεινη την ωραια εποχη παντως, οποτε επαιζε ο Καραγκιοζης των MF στα club γινοταν ο χαμός.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Nassos83 είπε:
Φοβερό τραγούδι το "Σε θέλω" εν έτει 1992

1992 (ή 1993 δε θυμάμαι καλά!), καλοκαιράκι, κατασκήνωση! :)

Κάπου μέσα σε όοοοολα τα κομμάτια της Ντίσκο, ακούγεται και το εν λόγω άσμα.

Με συνοπτικές διαδικασίες, έχω πάει στον αγαπητό Dj (που μου έριχνε και μερικά χρονάκια :p ) και τον παρακαλάω να μου πει ποιο τραγούδι είναι και ποιος ήταν αυτός που το έλεγε! Μετά από αρκετό δούλεμα ("μα τι καταλαβαίνεις εσύ από μουσική, παιδάκι είσαι" - μπορείτε να φανταστείτε τα νεύρα μου!), μου αποκάλυψε το πολυπόθητο μυστικό!

Τελικά, ήταν ένας ομαδάρχης εκεί, που τον είχα μια ιδιαίτερη συμπάθεια #) (και που επίσης μου έριχνε μερικά χρονάκια, αλλά σαφώς λιγότερα από τον dj #) ), οπότε στο τέλος της κατασκήνωσης, μου χάρισε το τραγούδι σε κασέτα, μαζί μ' ένα μαύρο αμάνικο μπλουζάκι των Modern Fears! :flower:

Πού μείναμε?! Α! Ναι! Ωραίο συγκρότημα! :biglaugh:
 
Εχμ, οι στίχοι του τραγουδιού δεν ήταν και τόσο "αθώοι", ξέρεις.:biglaugh:
 
Αμ το "Φάε τη μπανάνα"; Όταν πρωτοείδα το videoclip αναρωτιούμουν τι εννοούσε ο κύριος...:biglaugh:

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
απο τοτε που ειδα αυτο το βιντεο θελω να τον βρω και να τω ρωτησω πως γινεται να παιζει ηλεκτρικη κιθαρα χωρις καλωδια και ενισχυτη πανω στα βραχια στην παραλια :p

 
Χαμός με τα άσματα των MF.

Κασέτες με επιλογές, καλοκαιράκι... Η αρχή της εφηβείας.

Και να μην ήθελες να τα ακούσεις έπαιζαν παντού....
 
Τραγούδι που έπαιξε επίσης πολύ είναι το "Η Αναμετρηση" διασκευη απο το τραγουδι "the devil went down the Georgia".
 
Πίσω
Μπλουζα