Monchhichi (1983)

xarhs_xs

RetroN00b
Joined
28 Ιουλ 2007
Μηνύματα
9
Αντιδράσεις
0
Ζουν χαρούμενα στα δέντρα τα MONCHICHI, MONCHICHI,

υπάρχουν όμως και εχθροί των καλών μας MONCHICHI..............

Θυμάστε τη σειρά με τα μαιμουδάκια που είχανε μεγάλη ουρά και κρεμιόντουσαν στα δέντρα, και είχανε σπιτάκια πάνω στα δέντρα???

Έψαξα παντού, υπάρχουνε κάποια site αφιερωμένα στα MONCHICHI, αλλά πουθενά δεν έχω βρει το cartoon.

Μήπως πρέπει να ανοίξουμε ένα νέο θέμα και να γράψει ο καθένας τι έχει απο παιδικά της ΕΡΤ, και με τον καιρό κάποια στιγμή να τα μοιραστούμε??????

Πρέπει να οργανωθούμε....

Φιλιά σε όλους
 
Θυμαμαι και το πς ξεκιναγε το τραγουδακι...

Παιζουν χαρουμενα τα ΜονΤσιΤσι, ΜονΤσιΤσι,ΜονΤσιΤσσι
 
Έχω την εντύπωση οτι δεν παίχτηκαν πολλά επεισόδια του καρτούν αυτού στην τηλεόραση.

Ή μήπως κάνω λάθος?
 
Εχω δει πολυ λιγο. Θυμαμαι μονο οτι μου την εσπαγαν οι φωνες τους

Τωρα που τα βλεπω, μαλλον ειχαν βγει και σε κουκλακια;
 
Ναι υπηρχαν και σε κουκλάκια.

monchichi%20blog.jpg
 
Έχουν παιχτεί (σίγουρα και καταγεγραμμένα σε VHS) τουλάχιστον 4 επεισόδια από το συγκεκριμένο παιδικό στην ΕΡΤ.

Κάτι μου λέει ότι έχει παιχτεί όλη η πρώτη (και μοναδική) σαιζόν που αποτελείται από 13 επεισόδια.
 
Wally είπε:
Θυμαμαι και το πς ξεκιναγε το τραγουδακι...
Παιζουν χαρουμενα τα ΜονΤσιΤσι, ΜονΤσιΤσι,ΜονΤσιΤσσι
Γουάλι, επειδή βλέπω το τραγούδι αλλά δεν το ακούω, μήπως ήταν ο σκοπός του όπως το "Who's afraid of the big bad wolf?" με τα Τρία Γουρουνάκια; Ή δεν θυμάμαι καλά;
 
stakovios είπε:
Γουάλι, επειδή βλέπω το τραγούδι αλλά δεν το ακούω, μήπως ήταν ο σκοπός του όπως το "Who's afraid of the big bad wolf?" με τα Τρία Γουρουνάκια; Ή δεν θυμάμαι καλά;
Δεν θυμάσαι καλά :D

Το τραγούδι σαν σκοπός ήταν ο ίδιος με αυτό του αγγλικού μόνο που απλά είχε μεταφραστεί στα ελληνικά. Για το αγγλικό intro:

 
Monchichis

Ψάχνωντα κάτι παλιά project που είχα υποτιτλίσει εγώ ο ίδιος, βρήκα και αυτό και αποφάσησα να το ανεβάσω στο Youtube και να το μοιραστό και μαζί σας. Είναι απο τα πρώτα μου Projects άρα δεν είναι τέλειο, αλλά ελπίζω να σας αρέσει. Απολαύστε λοιπόν το 1ο επεισόδιο των Μοντσισίς με ελληνικούς υπότιτλους by yours trully. he he

[edit] δεν επιτρέπονται yt links σε ολόκληρες ταινίες ή επεισόδια από τους κανονισμούς. Αν θες βάλε ένα δίλεπτο απόσπαμα! :) [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μόνο τα παιχνίδια θυμάμαι, τώρα μαθαίνω ότι υπήρχε και καρτουν.
 
Πίσω
Μπλουζα