Monkey Island 2 Special Edition: Κυκλοφόρησε

Το έχω ήδη ξεκινήσει :D
 
Παίζω το demo στην PS3 edition. Ωραία γραφικά και κίνηση. Έχει και τίποτα νέους γρίφους άραγε;;; Μάλλον θα το χτυπήσω....
 
Το παίζω ήδη στο iPhone... Ένα πολύ καλό καινούριο χαρακτηριστικό που έχει είναι ότι εάν ταρακουνήσεις το κινητό σου δίνει hints για το τι πρέπει να κάνεις. Ξεκινάει από πολύ γενική βοήθεια, και καθώς συνεχίζεις να το κουνάς, προχωράει σε πιο συγκεκριμένες βοήθειες. Επίσης εάν κάνεις tap στην οθόνη με 2 δάχτυλα, σου φωτίζει τα αντικείμενα στην οθόνη που έχουν κάποιο ενδιαφέρον ή δυνατότητα αλληλεπίδρασης. Κατά τη γνώμη μου είναι πολύ σημαντικές βοήθειες και οι δύο, δεδομένου ότι όποτε και εάν τις χρειάζεσαι μπορείς να τις πάρεις και μάλιστα σε διαφορετικά επίπεδα βοήθειας.
 
Δεν βρίσκω λόγο να το έχω στο τηλέφωνο μου, το έχω για άλλες δουλειές.

Το κατέβασα το ΧΒΟΧ360 πολύ ωραία δουλειά έχουν κάνει.!
 
Είμαι βαθιά συγκινημένος. Αχχ τα παιδικά μου χρονάκια. Τί ωραία ήταν...
 
Η συζήτηση που ξεκίνησε περί walkthrough συνεχίζεται εδώ
 
Το παιχνίδι το ξεκίνησα χθες και βρήκα εξαιρετική ιδέα για τους fans της σειράς το Audio Commentary από τους Tim Schafer, Ron Gilbert και David Grossman. Μετά από τόσα χρόνια που αναρωτιόμουν "άραγε με πιο σκεπτικό το έκαναν αυτό", επιτέλους παίρνω απαντήσεις!
 
alkis21 είπε:
Το παιχνίδι το ξεκίνησα χθες και βρήκα εξαιρετική ιδέα για τους fans της σειράς το Audio Commentary από τους Tim Schafer, Ron Gilbert και David Grossman. Μετά από τόσα χρόνια που αναρωτιόμουν "άραγε με πιο σκεπτικό το έκαναν αυτό", επιτέλους παίρνω απαντήσεις!
The Secret of Monkey island:

 
Θα ψήσω τον αδερφό μου να κάτσουμε μπροστά στο pc και να παίξουμε μαζί. Όπως τότε...
 
Πίσω
Μπλουζα