Mortal Combat Reboot [2011]

Φοβερο!! εχουν να φανε πολυ ξυλο οι χαρακτηρες του MK απο τον Κρατος.
 
Aνεβηκε και κατεβηκε το Demo απο το ps3.

Amazing,χρονια ειχα να παιξω MK ,απο τα arcades με καποια ενδιαμεση σταση σε καποιο του Ν64.

Πολυ καλο!!
 
Ο Kratos μορφή στο νέο Mortal Kombat.
 
Aντε να δουμε ποτε θα βγει και στο 360 το demo να πεσουν συγκρισεις.

http://img651.imageshack.us/img651/7237/20110308191021.jpg

Mαλλον 720p :)

mysterypart.png
 
θεωρω οτι ο kratos περα απο ηλιθια marketing κινηση της sony δεν εχει καμια απολυτως θεση μεσα στο mortal kombat σαν χαρακτηρας.κατα τα αλλα χαβαλε θα εχει

το ντεμο ειναι εκπληκτικο και πολλα υποσχομενο για το τελικο προιον.δεν βλεπω την ωρα
 
Δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε ο χειρισμός. Ελπίζω να υπάρχει τρόπος να τον κάνεις παρόμοιο με τα παλιότερα MK2 + 3. Κατά τα άλλα, ειναι ενα καλό Mortal Kombat και ίσως να σωθεί η σειρά ύστερα από κάποια μέτρια 3D παιχνίδια και την ξεφτίλα το MKvsDC.
 
θεωρω οτι ο kratos περα απο ηλιθια marketing κινηση της sony δεν εχει καμια απολυτως θεση μεσα στο mortal kombat σαν χαρακτηρας.κατα τα αλλα χαβαλε θα εχει
Nαι γιατι ειχε ο Batman και η Catwoman στο VS.
 
νομιζω ειναι προφανες το οτι ενα παιχνιδι που λεγετε ταδε vs dc universe θα ειχε μερικους dc μεσα.ο kratos σε ενα κατ'εξοχην τιτλο mortal kombat ειναι παραταιρος οσο δεν παιρνει.βεβαια προσωπικα θα το παρω στο 360 επειδη εχω arcade stick για το xbox οποτε δεν με τρωει και πολυ.
 
Ο Βασηλιας ξανα στο θρονο του!!
 
Δυστηχως δεν ειμαι πλεον εφηβος να εθιζομαι στη βια και πλεον παιχνιδια οπως τα Sτρεετ fιghτερ εχουν βελτιωθει αρκετα.

Χωρις τη βια το παιχνιδι ηταν μαπα. Και αλλωστε η πλακα ηταν στις ξυλινες κινησεις των ψηφιοποιημενων ηθοποιων. Στο 3d και στη λεπτομερια των σκηνων βιας χανεται το νοημα

Αν γινεται χαμος με τετοιους τιτλους οπως και με τον μαρβελ εναντιον cαpcοm, παραγκωνιζοντας το καλυτερο τατσουνοκο εναντιον cαpcοm, τοτε παμε κατα διαολου.
 
Oπως τον παλιο καλο καιρο.

 
Τελικά το ευχαριστήθηκα το game. Το νοίκιασα για 3-4 μέρες μαζί με έναν φίλο (πριν είχα παίξει πολύ λίγο το demo). Αν και ο χειρισμός με ξένισε λίγο λόγο του ότι έχω συνηθίσει τα ΜΚ2 και 3. Αρκετά γρήγορο και χορταστικό. Τα combos καλούτσικα αλλά όχι όπως του MK3. Μου άρεσαν ιδιαίτερα τα πολύ δυναμικά sound effects, κάθε φορά που χτυπούσα τον αντίπαλο με τις μεταλλικές γροθιές του Jax μπορούσα να νιώσω τον πόνο του... Την διαφορά την κατάλαβα όταν ξαναπιάσαμε το SF4, τα χτυπήματα ακούγονταν πολύ απαλά, σαν χάδι :p
 
Εγώ το αγόρασα τελικά, είναι ο δέυτερος-τρίτος τίτλος full price που έχω αγοράσει και δέν το μετάνιωσα καθόλου. Είναι με περίσσια άνεση το καλύτερο Mortal Kombat, και (για μένα τουλάχιστον) με την ίδια άνεση το καλύτερο beat'em'up που υπάρχει αυτή τη στιγμή. Το Street Fighter IV είναι πολύ μικρό μπροστά του, το Mortal τσακίζει κόκκαλα (στην κυριολεξία, είναι και ειδική κίνηση in-game !!!) Μετά τί να πεί κανείς, είναι γεμάτο διασκέδαση, test your might, test your luck (απίστευτα γέλια)... με τον κολλητό μου είχαμε λιώσει με τις ώρες και δέν θέλαμε να σταματήσουμε ! Θυμίζει τόσο πολύ τις παλιές καλές εποχές, και έχουν βάλει μέσα όλη την μαγκιά που θα μπορούσαν να βάλουν, είτε για single είτε co-op είτε multi. Βάλαμε να παίξουμε επίσης και το story mode (έτσι για την φάση) και μείναμε άναυδοι για το πόσο τέλεια δομή, πλοκή και σκηνοθεσία έχει πέσει. Απλά αριστούργημα, ατόφια διασκέδαση με τεράστια ποσότητα και ποιότητα σε περιεχόμενο. Ειλικρινά δέν το περίμενα τόσο καλό.
 
Δεν τον βαζανε καμμια 20αρια χρονια πριν που ηταν in.

 





 


Aντε και τον Jason!
 
Πίσω
Μπλουζα