Movies Flash Gordon - Conquers The Universe (1940)

pepinos

Banned
Joined
1 Αύγ 2006
Μηνύματα
322
Αντιδράσεις
8
αυτο δεν βλεπαμε επι ερτ...που μας τα εδειχνε αννα 10λεπτα επεισοδεια?

beginko8.jpg


oneofmingscraftsha4.jpg


badtransferij8.jpg


theheroll5.jpg


thegirlkv7.jpg


thebadguyyp5.jpg


stuff0pa1.jpg


:suspect::suspect:
 
Αυτο ηταν οντως - που στο καλο το θυμηθηκες ?
 
Ηρακλη το site που ποσταρω ισχυριζεται οτι εχει copyright-free υλικο

Eχει και το Flash Gordon

http://www.publicdomaintorrents.com

Aν παραταυτα ειναι κι αυτο αντιθετο στους κανονισμους μας,φατο αμεσα!
 
To να ποσταρουμε απλα τη url του οποιοδηποτε site δεν ειναι παρανομο Wally - τα απευθειας link στο (συγκεκριμενο) "υλικο" ειναι αυτα που δεν θελουμε.

Να πω και μια χαζομαρα ? αυτο το site που εβαλες δεν ειναι ενα απο εκεινα που λεγαμε τις προαλλες οτι ειναι ψευτικα και παγιδες και μετα κυνηγουν τους leechers ? θυμασαι για ποιο λεω ε ? (γιατι εγω το ξεχασα..)
 
τη θυμαμαι τη σειρα και ,πιο πολυ ενα επεισοδειο με κατι πετρανρθωπους αν θυμαμαι καλα
 
telamonas.stokos είπε:
Αυτο ηταν οντως - που στο καλο το θυμηθηκες ?
εχω αρχισει απο χτες και το κατεβαζω....8,5 giga 2 dvd:eek::eek::eek::eek::eek: απο γνωστο site

το αλλο με το ζορρο το ασπρομαυρο με τα 10λεπτα επεισοδεια...πως το ελεγε η ερτ?
 
αυτο το site που εβαλες δεν ειναι ενα απο εκεινα που λεγαμε τις προαλλες οτι ειναι ψευτικα και παγιδες και μετα κυνηγουν τους leechers ?
Δεν βρηκα να ειναι απο τα υποπτα.Εχεις καμια φρεσκια πληροφορια?
 
Οχι...απλα κατεληξα οτι ειπα χαζομαρα πριν...μια χαρα ειναι το site...:biglaugh:
 
Έχω κατεβάσει και εγώ από εκεί.

Είναι ακίνδυνο αλλά λόγω Public-domain η εικόνα είναι ΧΑΛΙΑ !

Έχεο και το ZORROS FIGHTING LEGION.

Έπαιζε στις οθόνες μας παλιά, ως Η ΛΕΓΕΩΝΑ ΤΟΥ ΖΟΡΡΟ.

Πάλι σήριαλ με 15λεπτα επεισόδια, όπως ο FLASH GORDON.
 
Ουσιαστικά δεν είναι σήριαλ αλλά κινηματογραφική ταινία!! Απλά εκείνη την περίοδο στον κινηματογράφο ορισμένες παραγωγές δεν τις έβλεπες όπως βλέπεις ταινίες σήμερα. Παίχτηκε λοιπόν σε chapters και σε διαφορετικές ημέρες. Δεν παύει όμως να είναι ταινία! Και όπως πολύ σωστά είπες μιλάμε για 12 chapters των 15 λεπτών. Κυκλοφορεί από την "Leon Films" (την έχει κάποιος κύριος Λεοντσίνης) σε 2 DVDs και στα video club της γειτονιάς σας! Όσο για την άλλη σειρά που ρωτάει ο pepinos και απαντάει ο Exetlaios είναι όντως το "Zorro's Fight Legion" ('39) όπου είναι ακριβώς ίδια περίπτωση με το παραπάνω! Δηλαδή κινηματογραφική ταινία! Το 2ο να πούμε πως παίχτηκε και πέρυσι, νομίζω, στον ΑΝΤ1 μεταμεσονύκτια με 2-4 επεισόδια σερί κάθε βράδυ. Μπορεί βέβαια και να ήταν σε άλλο κανάλι..δεν είμαι σίγουρος.
 
Τον ρόλο του αδυσώπητου αυτοκράτορα Ming υποδυόταν ο Charles B. Middleton.

150px-Charlesmiddleton.jpg


Ο συγκεκριμένος "κακός" της σειράς (η οποία υπάρχει επίσης σε comics και cartoons) διοικεί τον πλανήτη Mongo και δεν είναι λίγες οι φορές που οι δύο αιώνιοι εχθροί βρέθηκαν αντιμέτωποι ο ένας τον άλλο...

Ming.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μαλιστα καιρος να ξεσκονισω και τον Flash μαζι με τον Zorro και τα δυο τα εχω ανεγγιχτα απο τα 80ς.


Θεϊκο θρεντ με ιστορικα ποστς.
 
Το "Flash Gordon Conquers The Universe" κυκλοφορεί και στην ελληνική αγορά σε 2 DVDs, από την εταιρία διανομής "Leon Film" του Γιάννη Λεοντσίνη.
 
Πίσω
Μπλουζα