My Amstrad Collection

Ελα.. Billy ,πολυ ενδιαφερον ,μου ειχε ξεφυγει το ποστ σου,δεν το'χα ξαναδει το βιβλιο.


Και ποιος τα τσεπωνε τα λεφτα απο τους κατοχους Amstrad που για κακη τους τυχη το προϊον που αγοραζαν ηταν ελλιπες.



Ποια ηταν η εκδοτικη εννοω.
 
Θα κάνω ένα τσεκ αύριο για την εκδοτική του βιβλίου. (δεν πρέπει να ήταν απο τον Κλειδάριθμο).
 
Billy αφου θα κανεις εναν κοπο να το δεις κανε εναν αλλο και τραβα μια φωτο το εξωφυλλο για αρχειακους λογους.


Πανομοιοτυπη ελληνικη εκδοση του αυθεντικου manual του 6128 must worth something!
 
Aardvark είπε:
Kαι φυσικα τα ευαγγελια που δεν θα πρεπει να λειπουν απο κανενα χαρντκορα αμστραντοβιο.Μολις βγηκαν στην επιφανεια ,το ελληνικο μπαρουτοκαπνισμενο μιας και ναι το ειχα διαβασει....συμβουλευτει at least.

Προβολή συνημμένου 144767
Δυστυχώς εχω μοτο το αγγλικό και μαλιστα σε εκδοση ντοσιέ. Το ελληνικό όπου το βρω θα το χτυπήσω αλύπητα.
 
Aardvark είπε:
Billy αφου θα κανεις εναν κοπο να το δεις κανε εναν αλλο και τραβα μια φωτο το εξωφυλλο για αρχειακους λογους.
Eίδα το μήνυμά σου αργά το μεσημέρι, και δυστυχώς είχα ήδη κάνει το τσεκ χωρίς να τραβήξω photo. Ισως την επόμενη φορά. :) Προς το παρόν, μπορούμε να βολευτούμε με την αρχική "συγκεντρωτική" photo που το περιλαμβάνει.

Η εκδοτική είναι η "The computer books ltd", και να συμπληρώσω επίσης πως κάποια στοιχεία έχουν προφανώς μεταφερθεί απο το αντίστοιχο γερμανικό βιβλίο οδηγιών (εξ'ού και η αναφορά περί Schneider), και κάποια άλλα απο το εγγλέζικο. (πιθανόν να είχαν και τα δύο στη διάθεσή τους για μετάφραση :D ).

To δικό μου εγγλέζικο manual είναι όπως αυτό που λέει ο Rygar ("σπιράλ" - σαν ντοσιέ), χωρίς πρόσθετο localized manual. Προφανώς μέχρι εκείνον τον καιρό η αντιπροσωπεία δεν είχε ακόμα ξεκινήσει να συνοδεύει τους 6128 με το δικό της μεταφρασμένο εγχειρίδιο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
"The computer books ltd" μαλιστα,θυγατρικη Off shore του Ζαχαρη ,δεν το βαζω στο πακετο το μανουαλ ,το πουλω ξεχωριστα και βγαζω εξτραδακι απο τους ελληνες χρηστες.
 
Μόλις έπιασα στα χέρια μου το Ελληνικό βιβλίο, μου έμεινε στα χέρια, ξεκόλλησαν όλες οι σελίδες (και μόλις ανακάλυψα πως λείπουν οι πρώτες 10).

Επί τη ευκαιρία, μόλις έβαλα μπρος τον 6128 και τον 664 με δισκέτες. Μετά από 6 χρόνια απραξίας, λειτουργούν ακόμη τα drive yeah. Αθάνατα! :headbang:

Του χρόνου δεν ξέρω αν θα λειτουργούν.

Καμιά μέρα θα σας παρουσιάσω και την δική μου Amstrad συλλογή. Να βρω μόνο την όρεξη και την τσάπα να τα ξεθάψω.
 
Aυτος ο 664 θα δειχνει κουκλα αμα ποζαρει!
 
Η GX4000 κονσόλα βγήκε το 1990. Τότε υπήρχε ήδη το PC Engine και το Mega Drive και έβγαινε και το SNES. Τα NES/Master System άρχιζαν να είναι απαρχαιωμένα. Οπότε δεν θα έλεγα ότι τα specs του είναι συμπαθητικά... μάλλον τραγικά, ακούγεται πιο σωστό.

Ομως δεν θα με χάλαγε να είχα ένα για την συλλογή. Δεν το βρίσκεις συχνά σε συλλογές κονσολάδων (και ας είναι κονσόλα).
 
Εμενα οπως ειπα μου εκανε εντυπωση που ειχε scart ,10-15 ποσες εχω πρωτη φορα το ειδα.
 
Πίσω
Μπλουζα