My Project MAME blog

Ορίστε η καμπινούλα μου έτοιμη. Ντυμένη και στολισμένη! :hurrah:

WP_20140306_07_59_45_Pro (1).jpg

Τελικά την ταινία LED που είχα βάλει πίσω και περιμετρικά του bezel την αποσύνδεσα από το τροφοδοτικό. Απ' ότι φαίνεται δεν τη σήκωνε και μου πάγωνε το pc...

Καλύτερα χωρίς οπίσθιο φωτισμό τελικά!

Μερικές φωτο ακόμα...

Προβολή συνημμένου 98232Προβολή συνημμένου 98234Προβολή συνημμένου 98235Προβολή συνημμένου 98236Προβολή συνημμένου 98233

Κι εδώ βλέπουμε τον επόμενο Billy Mitchell σε δράση! :D

WP_20140305_19_49_47_Pro.jpg

WP_20140304_18_30_09_Pro.jpg

WP_20140305_07_30_54_Pro.jpg

WP_20140305_19_14_59_Pro.jpg

IMG_4247.jpg

IMG_4249.jpg

WP_20140305_19_23_11_Pro.jpg

WP_20140305_19_25_28_Pro.jpg

WP_20140305_19_33_48_Pro.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μερικές φωτο ακόμα...

IMG_4247.jpg

IMG_4249.jpg

WP_20140305_19_14_59_Pro.jpg

WP_20140305_19_25_28_Pro.jpg

WP_20140305_19_33_48_Pro.jpg

WP_20140305_19_23_11_Pro.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απο τις ομορφοτερες καμπινες τρελο μερακι μπραβο φιλε μου ο πιτσιρικας δεν βλεπω να κοιμαται σημερα!!
 
Παρα πολυ ωραια καλοπαιχτη!
 
Απλα καταπληκτικη φιλε....τοσο σε σχεδιασμο οσο και σε χρωματα.Ποσο σου κοστισε συνολικα να τη φτιαξεις;
 
Περίπου 400 ευρώ φίλε, όλα (pc μτχ, κουμπιά/μοχλοί, ενισχυτής/ηχεία, εκτυπώσεις, καλώδιο vga to scart, διακόπτες και διάφορα παρελκόμενα).
 
mindnever είπε:
Ορίστε η καμπινούλα μου έτοιμη. Ντυμένη και στολισμένη! :hurrah:
Προβολή συνημμένου 98222Προβολή συνημμένου 98221Προβολή συνημμένου 98223Προβολή συνημμένου 98224

Τελικά την ταινία LED που είχα βάλει πίσω και περιμετρικά του bezel την αποσύνδεσα από το τροφοδοτικό. Απ' ότι φαίνεται δεν τη σήκωνε και μου πάγωνε το pc...

Καλύτερα χωρίς οπίσθιο φωτισμό τελικά!

Μερικές φωτο ακόμα...

Προβολή συνημμένου 98232Προβολή συνημμένου 98234Προβολή συνημμένου 98235Προβολή συνημμένου 98236Προβολή συνημμένου 98233

Κι εδώ βλέπουμε τον επόμενο Billy Mitchell σε δράση! :D

Προβολή συνημμένου 98237
Mε Pacman να ξεκινησεις τον μικρο φιλε χαρη για να γιννει σωστος Billy Mithell και οχι με Puzzle bobble:p

Για ακομα μια φορα φανταστικη η καμπινα σου.Αν ειχες και τους μοχλους αριστερα δεν θα υπηρχε δευτερη :D
 
metalcandyman είπε:
Mε Pacman να ξεκινησεις τον μικρο φιλε χαρη για να γιννει σωστος Billy Mithell και οχι με Puzzle bobble:p
Για ακομα μια φορα φανταστικη η καμπινα σου.Αν ειχες και τους μοχλους αριστερα δεν θα υπηρχε δευτερη :D
Να 'σαι καλά φίλε μου Βασίλη και όλοι σας για τα καλά σας λόγια. Όλα αυτά τα χρόνια την ευχαριστήθηκα πολύ τη διαδικασία.

Για να πω την αλήθεια καμαρώνω για το γεγονός ότι πέτυχα η εικόνα, το gameplay και γενικά η αίσθηση των παιχνιδιών να είναι 100% ακριβής, όπως τότε...

Μιλάω πάντα για αυτά τα κλασικά παιχνίδια που μας σημάδεψαν μέχρι τις αρχές της δεκαετίας του '90 . Αυτά με ενδιαφέρουν να έχω άλλωστε, εμένα προσωπικά...

Γι' αυτό έβαλα και τους μοχλούς δεξιά, έτσι μάθαμε στα ουφάδικα εδώ στην Ελλάδα!

Όσο για τον μικρό, ας χαρεί την καμπινούλα για 5-6 χρόνια ακόμα, μέχρι ν' αρχίσει να μου ζητάει PS4!
 
Πολύ καλή δουλειά, εξαιρετική σε όλα ! (Είδα και το κόκκινο invader στον τοίχο, η γυναίκα μου έχει φτιάξει ένα ακριβώς ίδιο με δισκέτες στον τοίχο του playroom μου)

Να την χαίρεσαι, ο πιτσιρίκος την χαίρετε ήδη απ'ότι βλέπω, τι PS4 και λοιπά, όταν έχει ολόκληρο σχολείο gaming μπροστά του ! Η μπέμπα μου προς το παρόν χαζεύει το Puzzle Bobble (ειναι 3,5 μηνών και μόλις βλέπει τις φούσκες χοροπηδάει !), αλλα όπου να'ναι θα της φτιάξω καθισματάκι να φτάνει και να παίζει ! Και θα σου πώ μπράβο για τουε μοχλούς δεξιά, εγώ δυστυχώς έχω έτοιμη ξένη καμπίνα, με τους μοχλούς αριστερά. Συνήθισα πλέον, αλλα με τρώει να το ξηλώσω όλο το πάνελ και να το κάνω όπως πρέπει !
 
Imgema είπε:
Αυτόν τον πιτσιρικά τον περιμένουν συναρπαστικά παιδικά χρόνια :)
Αντε να αξιωθούμε και οι υπόλοιποι, τουλάχιστον να έχουμε συναρπαστικά γεράματα, ποτέ δεν είναι αργά :p

Other_Reality είπε:
Πολύ καλή δουλειά, εξαιρετική σε όλα ! (Είδα και το κόκκινο invader στον τοίχο, η γυναίκα μου έχει φτιάξει ένα ακριβώς ίδιο με δισκέτες στον τοίχο του playroom μου)
Να την χαίρεσαι, ο πιτσιρίκος την χαίρετε ήδη απ'ότι βλέπω, τι PS4 και λοιπά, όταν έχει ολόκληρο σχολείο gaming μπροστά του ! Η μπέμπα μου προς το παρόν χαζεύει το Puzzle Bobble (ειναι 3,5 μηνών και μόλις βλέπει τις φούσκες χοροπηδάει !), αλλα όπου να'ναι θα της φτιάξω καθισματάκι να φτάνει και να παίζει ! Και θα σου πώ μπράβο για τουε μοχλούς δεξιά, εγώ δυστυχώς έχω έτοιμη ξένη καμπίνα, με τους μοχλούς αριστερά. Συνήθισα πλέον, αλλα με τρώει να το ξηλώσω όλο το πάνελ και να το κάνω όπως πρέπει !
Thanks παίδες. Φίλε Imgema με τον πιτσιρικά είναι σαν να ξαναρχίζει η ζωή απ' το μηδέν. Γερνάς μεν, αλλα ταυτόχρονα βλέπεις τον εαυτό σου να ξαναζεί μέσα από τη ζωή του παιδιού σου. Και τα δικά του συναρπαστικά παιδικά χρόνια γίνονται τα δικά σου συναρπαστικά γεράματα! Έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον...

Να σου ζήσει κι εσένα η κορούλα Other_Reality. Μάλλον 3,5 χρονών είναι, όχι μηνών! Ο δικός μου είναι 5 και κοιτάζω να του βάζω παιχνίδια όπως puzzle bobble, tetris κλπ, είναι καλύτερα για τον εγκέφαλό τους σ' αυτή την ηλικία. Παιχνίδια όπως shoot 'em up, action κλπ δεν έχουν να τους προσφέρουν τίποτα νομίζω (πέρα από fun φυσικά!)...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα